Awatar użytkownika
Ihsahn86
Posty: 75
Rejestracja: 26-04-2009 18:07

05-12-2012 21:02

Witam wszystkich od dawna chcialem nagrywac gitare ale mialem wieczne problemy z latencja raz działało raz nie, wiecznie sie wkurzalem w efekcie nic nie nagralem i tak pare lat, az wkurzylem sie i kupilem pod studio polecany przez wielu... do domowego nagrywania, zainstalowałem pod farm 1 i 2 zassalem chyba wszystkie aktualizacje dioda swieci na zielono wiec ok czas odpalac, wszystko pięknie ladnie sporo zabawy efektow na poczatku gralem na słuchawkach pozniej na wzmacniaczu laney 15nastka pierwszy problem jaki sie pojawil to podczas grania zaczelo cos pierdziec od czasu do czasu ale ten problem olewam bo prawdopodobnie to przez system ktory ostatnio cos muli przerywa czasem nawet muzyke jakis wirus... raz mi pierdzi jak gram a czasem jest ok mysle ze po formacie problem zniknie, kolejny problem z ktorym spotkalem sie w pierwszy dzien, gram wszystko jest ok nagle sygnal jest slabszy przester taki zmulony cichy podlaczam sluchwaki i smiga fajnie pozniej znowu na wzmacniacz i lipa bywalo tez odwrotnie aktualnie 3ci dzien testuje i nie powtorzyla sie ta sytuacja... kolega mi powiedzial ze to kwestia mocy wzmacniacza w laptopie nie wiem czy to prawda ? kolejny najwiekszy problem, gram na wzmacniaczu dzwiek jest ok zaczynam nagrywac (nagrywam w audacity) chyba dzwiek nadal jest ok ale juz po odpaleniu jest calkiem inaczej tzn gorzej nic nie szumi ale dzwiek jest slabszej jakosci mowie o odsluchu na wzmacniaczu jak odslucham na glosnikach w lapku to masakra dzwiek jest koszmarny nie wiem od czego to jest w opcjach juz grzebalem ma ktos jakies doswiadczenie zwiazane z tym ?

Awatar użytkownika
Ihsahn86
Posty: 75
Rejestracja: 26-04-2009 18:07

05-12-2012 21:13

nie czytaj tego na jednym wdechu tam sa przecinki ;)

Awatar użytkownika
Nero93
Posty: 759
Rejestracja: 25-05-2010 19:46

05-12-2012 23:11

Nie rozumiem po co w ogole kombinujesz z piecem. Kupileś studio gx, to korzystaj z niego jak najlepiej czyli :
1. Podpinasz gitare do studio gx.
2. Podpinasz sluchawki do studia gx.
3. W windowsie ustawiasz odtwarzajke i nagrywajke urzadzenie line 6.
4. Odpalasz pod farma.
5. Wybierasz sobie preset jaki chcesz.
6. Odpalasz audacity.
7. Ustawiasz w ustawieniach audacity urzadzenie do nagrywania.
8. Do audacity wrzucasz sobie jakas piosenke
9. Klikasz przycisk nagrywaj.
10. Grasz, improwizujesz, co chcesz.
11. Eksportujesz do mp3.
12. Cieszysz sie z nagranego coveru/swojego utworu.

Takie to trudne ?
ObrazekObrazek

Mój kanał na YT :

Kod: Zaznacz cały

http://www.youtube.com/user/NeroMusicLTD/videos

Awatar użytkownika
Ihsahn86
Posty: 75
Rejestracja: 26-04-2009 18:07

06-12-2012 17:42

pieca uzywam do naglosnienia zamist na sluchawki idzie na wzmacniacz, audacity sie sypie co jakis czas blad wyskakuje a co najgorsze jak gram jest ok jak odpale dzwiek po nagraniu to jest jakas tragedyja, znacie jakis lepszy program do nagrywania ?

Awatar użytkownika
Cyssiek
Posty: 944
Rejestracja: 22-07-2009 13:14

06-12-2012 18:51

Reaper znacznie lepszy, i naprawdę, pisz jakoś bardziej po ludzku, bo ledwo się połapałem o co chodzi.
Fender Stratocaster Korea '92, Peavey JF1EX, basik Stagg, Alesis iO|2, T.Bone SC450, Shure SM58, CME M-Key

Awatar użytkownika
Nero93
Posty: 759
Rejestracja: 25-05-2010 19:46

06-12-2012 21:35

Ihsahn86 pisze:pieca uzywam do naglosnienia zamist na sluchawki idzie na wzmacniacz, audacity sie sypie co jakis czas blad wyskakuje a co najgorsze jak gram jest ok jak odpale dzwiek po nagraniu to jest jakas tragedyja, znacie jakis lepszy program do nagrywania ?



http://w888.wrzuta.pl/audio/5dyQsg1PhGw ... ime_of_war

Nagrane w audacity, presety zrobione w pod farm 2.55. Jakość wg przyzwoita, nagrane na szybko ale jak słychać tragedii nie ma więc na bank coś źle robisz nagrywając.
ObrazekObrazek

Mój kanał na YT :

Kod: Zaznacz cały

http://www.youtube.com/user/NeroMusicLTD/videos

Awatar użytkownika
nelsonmisiek
Posty: 134
Rejestracja: 14-02-2010 23:02

07-12-2012 00:40

Miałem z moim UX1 podobne problemy. Raz dźwięk był raz nie i tak ciągle przerywało. Problem rozwiązał się sam jak zmieniłem system operacyjny z Visty na 7 i zainstalowałem dobrego antywirusa. Poszperaj czy nie chodzą ci w tle różne programy zżerające moc procesora bo czasem sprzęt może mulić od takich badziewi. Wstępnie przeskanuj antywirusem i sprawdź czy nic nie muli ci kompa w tle. Jak to nie pomoże to zainstaluj szybszy system albo podłącz swój sprzęt pod inny komp i zobacz co będzie się działo. Kolejną z możliwości ale niestety drogą jest kiepska szybkość twardziela w kompie. Czasem się zamula jak ma dużo wirusów lub jest na nim masa danych albo też zostały jakoś lekko podniszczone lub nadpsute banki danych, jak tak to będzie trzeba sprawić nowy lub zatrudnić dobrego informatyka. W laptopach czasem tak się dzieje. Jak masz stacjonarnego to zobacz czy np. jest czysty w środku bo brud i kiepskie chłodzenie też wpływa na szybkość sprzętu. Jak wyjdzie, że nic z takich podstawowych rzeczy to już nie wiem. Może przeinstaluj wszystko od nowa.
Fender Telecaster FMT, Vintage VXP6BK, Epiphone Les Paul Standard, Marshall JCM2000 DSL 401

Awatar użytkownika
6strings
Posty: 842
Rejestracja: 13-05-2010 15:47

07-12-2012 00:57

Nigdy nie mialem takich usterek jak u Ciebie, a uzywam GX zarowno na przedpotopowym lapku z XP jak i dobrej stacjonarce z 7 - na obu maszynach bez zarzutu. Wiem, ze to moze byc nudne slyszec to poraz kolejny ale najswiezsze stery i czysty nieobciazony system sa niezbedne, zeby to gralo jak nalezy. Jesli grasz na stacjonarce to wpinaj GX tylko w wejcia USB na tyle kompa, nie na przodzie, jesli takie posiadasz. Sprawdz tez czy takie same problemy wystepuja w GearBox - to aplikacja ktora obslugiwala GX zanim wyszedl Farm. Jest tutaj:
http://line6.com/software/index.html?submit_form=set&name=GearBox
Osobiscie preferuje go ponad Farma ze wzgledu na latwiejsza, bardziej intuicyjna obsluge. Do nagrywania zas polecam Guitar Tracks Pro 3.

Awatar użytkownika
Ihsahn86
Posty: 75
Rejestracja: 26-04-2009 18:07

07-12-2012 20:39

nero93 wiem cos jest nie tak. Jak pdpalic ten kawalek z wrzuty ? zly linka albo musze byc zalogowany zobacz na to jeszcze raz. Nelsonmisiek masz racje tzn ja o tym wiem od jakiegos czasu bo cos nie tak z moim lapkiem sie dzieje przed fromatem strasznie mi mulilo kompa zaczynalo nawet muzyke scinac ale jak dlugo nie robie formata to tak sie dzieje (antywirusa mialem bardzo dobrego bo Kaspersky) ale zrobilem formata tydzien smigal fajnie a pozniej znowu podobnie.... od tego czasu minelo moze 2 mies i teraz mam jeszcze wieksza lipe... 2 razy na dzien sam sie wylaczy net muli wiesza go na chwile muzke tez czasem mi cielo. Skanowalem cos tam wykrylo zostalo skasowane ale dalej lipa. Jedno jest pewne formta musze zrobic moze w weekend. Pozniej bede widzial jak gx smiga. Ale to w 80% wina systemu... tak jak piszesz musze jeszcze sprawdzic zużycie proca. Nie zawsze mi tnie wczoraj np nagrywalem i bylo ok. Ale tak jak pisalem ten problem jest do rozwiazania.

Awatar użytkownika
Ihsahn86
Posty: 75
Rejestracja: 26-04-2009 18:07

07-12-2012 20:51

dodam jeszcze ze moj laptop (toshiba) to nie jakis mega dziad intel centrino 2 giga 2 rdzeniowy nie jest zle.. ok 2,3 lata go kupilem nowego. Co do problemu tego 2giego chyba wszystko jest kwestia tych ustawien o ktorych nie mam pojecia tzn mowie tu teraz o audacity niech mi ktos powie jak tam ustawic zeby bylo dobrze... wchodze w ustawienia i mam interfejs. Host: hme mam ustawione. Odtwarzanie urzadzenie: i 3 opcje cyfrowe urzadzenie audio, glosniki i mapowanie dzwieku microsoft. Nagrywanie i znowu 3 opcje mapowanie dzwieku microsoft, i mikrofon i mikrofon po podlaczeniu l6 dochodzi opcja cyfrowe interfejs audio l6 a do opcj odtwarzanie dochodzi glosniki l6. Nie zmieniam programu bo mysle ze z innego nic wiecej na poczatek nie wyciagne lepszej jakisci raczej nie uzyskam wiec skupie sie na tym audacity

Awatar użytkownika
Nero93
Posty: 759
Rejestracja: 25-05-2010 19:46

08-12-2012 13:13

Człowieku, zacznij to pisać wyraźnie, z przecinkami a nie "z biegu". Tego czytać się nie da.

Jeśłi chodzi o samego lapka, to weź wywal to gówno jakim jest Kasperky bo to antywirus tylko do mulenia komputera i instaluje się go tylko raz w życiu - na egzaminie zawodowym w technikum informatycznym.

Zrób formata żeby mieć czysty system.

Nie wiem gdzie Ty widzisz problem z odpaleniem .
Wrzucam Ci juz nawet screena gdzie masz zaznaczony przycisk play.
asd.png
ObrazekObrazek

Mój kanał na YT :

Kod: Zaznacz cały

http://www.youtube.com/user/NeroMusicLTD/videos

Awatar użytkownika
Ihsahn86
Posty: 75
Rejestracja: 26-04-2009 18:07

10-12-2012 18:26

wez ty sie opanuj 1 nie odpaliło mi przycisku "play" nie wiem czemu mam slabego neta iplus... pomysl zanim wyskoczysz z tego typu tekstami 2 komp to ch... umiesz czytac ? pisalem ze to najmniejszy problem. Napisałem pozniej ze problemy sa z ustawieniami l6 3 kasperski kosztuje ok 200zl wiec nie dupc ze zmula i jest lipny

Awatar użytkownika
Nero93
Posty: 759
Rejestracja: 25-05-2010 19:46

10-12-2012 19:51

Pisze Ci żebyś się ogarnął bo to co piszesz jest nie do odczytania..
Czlowiek chce Ci pomóc to jeszcze z "ryjem" do niego.

Nie wyskoczył Ci przycisk, nie moja wina. Link dziala i da sie odtworzyć nagranie.
I co z tego że Kasperky kosztuje 200 zl ?
To że coś jest drogie , jest wyznacznikiem że jest lepsze niż coś tańszego ?
Kasperky jest programem antywirusowym który wpieprza chyba najwięcej ramu spośród wszystkich antywirusowych. Więc ZAMULA ! Zainstaluj sobie Eseta , avasta, avire lub comodo to zobaczysz różnice i to sporą. Domyślam się że na lapku masz też winde 7 która też wymaga sporej ilości ramu a przy Twoich 2 GB no cóż...
ObrazekObrazek

Mój kanał na YT :

Kod: Zaznacz cały

http://www.youtube.com/user/NeroMusicLTD/videos

Awatar użytkownika
Ihsahn86
Posty: 75
Rejestracja: 26-04-2009 18:07

11-12-2012 20:05

naucz sie czytac moze... bo widze ze kiepsko u ciebie z tym. A z ryjem i malo sensownymi dogaduszkami ty wyskakujesz. Co poradze ze mam slabszego neta i mi tego nie odpala. Piszesz 2 giga ram ? czy procek 2 giga ? bo strasznie mieszasz. Ja pisalem ze mam proca 2 giga dwu rdzeniowy intel centrino i 4 giga ram to optymalne jezeli chodzi o win 7 wiec sorry ale nie p... kolego. Co do kasperskiego komputer mam od lat mialem bardzo duzo roznych antywirusów avast norton itd itd teraz mam kasperskiego bo dfostalem go do iplusa, to ze jest drogie nie znaczy ze jest dobre owszem. Ale co do tego kasperskiego zdecydowanie polecam i nic nie muli nie wyskakuje milon komunikatów profesjonalny antywirus godny polecenia. Kolejna sprawa po co ty mi o tym piszesz ? ktory raz mam naisac ze sprawy z lapkiem nie sa istotne bo to jest do ogarniecia format tylko zrobie.. pisalem o ustawieniach programow... szkoda gadac sam do tego dojde bo z takimi podpowiedziami to ehh tak jakby slepy gluchego prowadzil nara nero

Awatar użytkownika
Nero93
Posty: 759
Rejestracja: 25-05-2010 19:46

11-12-2012 21:40

Powodzenia :)
ObrazekObrazek

Mój kanał na YT :

Kod: Zaznacz cały

http://www.youtube.com/user/NeroMusicLTD/videos

Wróć do „Gitara i komputer”