WujekDave
Posty: 13
Rejestracja: 18-11-2012 11:08

18-11-2012 11:31

Witajcie.
Otóż od dłuższego czasu zamierzam kupić sobie gitarkę. Byłem nastawiony na klasyczną (Yamaszke C30M), lecz mój kolega który pyka od 2 lat na gitarce powiedział że mam zacząć od akustycznej (ze względu na to że palce się szybciej wyrobią i nie będzie potem problemu na przejście na elektryka).

No dobra, wybór padł na akustyka. Budżet wynosi maks 600zł.. Długo się zastanawiałem między Yamaszką f310 a Fenderem CD60, lecz końcowe postanowienie padło na Yamahę f310 Pack'a.
Gdy już miałem ją zamawiać, coś mnie pchnęło i podpowiedziało że ja jestem przecież leworęczny.. Tutaj pojawia się masa pytań. Yamahy f310 dla leworęcznych nie produkują (Fendera CD60 chyba też nie) - póki co nie znalazłem, więc nie wiem czy:
1. Szukać innej gitary dla leworęcznych? (max 600zł)
2. Uczyć się grać "normalnie" na Yamaszce?
3. Przerobić Yamaszkę na leworęczną (co raczej odpada, ponieważ czytałem iż prawdopodobnie nie będzie stroić).

Jestem bardzo nastawiony na kupno tej Yamahy i uczenia się grania prawą ręką (chodź mam o wiele wolniejszą), dlatego piszę tutaj, ze względu na poradę. Możliwe że jest na tym forum dużo osób leworęcznych, którzy śmigają na gitarce dla praworęcznych).

Proszę poważnie potraktować mój temat i poproszę o szczere odpowiedzi/rady :)

Dziękuję z góry.

@Edit: Tak z innej beczki, czy zaczynanie od akustyka jest dobrym rozwiązaniem?
Obrazek

Awatar użytkownika
ma95
Doradca
Posty: 5303
Rejestracja: 05-10-2012 18:08

18-11-2012 11:58

Zaczynanie od akustyka jest świetnym rozwiązaniem , ja zaczynałem od elektryka i teraz mam problem z dociskaniem na aku ( Palce jakby nie wyrobione , za słabo dociskam ) ,
Co do leworęczności , osoby które już mają lewą rekę prowadzącą , nie powinny jej zamieniać na inną , to ich powiedzmy " ograniczy " , oczywiście możesz się wyuczyć grać na praworęcznej , tylko będzie to znacznie cięższe .
Ja jak grałem na leworęcznej kolegi to nie potrafiłem prawie najłatwiejszego akordu złapać , nie chciałbym się uczyć na innej gitarze niż powinienem ;p

@Ed , faktycznie sytuacja z akustykami leworęcznymi lipa , jest coś w stylu http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g ... v72lece-nt
http://allegro.pl/epiphone-aj100ce-el-a ... 58533.html
http://allegro.pl/richwood-rl10-gitara- ... 16121.html
Więcej tego nie znalazłem , a epi aj100 jak na aku za swoją cene bardzo porządny ;p

Awatar użytkownika
conscious
Doradca
Posty: 1379
Rejestracja: 22-09-2009 02:30

18-11-2012 12:51

Było pełno tematów o leworęczności i.. nie ma żadnej różnicy, można wymiatać i na jednej i na drugiej, więc spokojnie graj na prawej jak chcesz.
Furch G23CR Elite - cedr palisander
Furch S20CM - cedr mahoń
Vintage V100 Lemon Drop - Seymour SH2 SH4
Line 6 Pod HD 500

Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 847
Rejestracja: 27-08-2011 22:19

18-11-2012 13:06

Najlepiej weź tą gitarę od kolegi i tak jak ją za pierwszym razem złapiesz tak graj. Ja jestem leworęczny i jak pierwszy raz wziąłem gitarę do ręki to złapałem jak prawo(i tak też gram), a mój kolega jest praworęczny i jak wziął moją gitarę to złapał jak lewo.
Fenix Stratocaster, Acoustic Model 114, Boss Me-70

WujekDave
Posty: 13
Rejestracja: 18-11-2012 11:08

18-11-2012 13:33

Okey. Dzięki za rady. Skuszę się chyba na tą Yamahe i zacznę grać "normalnie". Pozdrawiam.

@Edit: A co do wyboru gitarki, to ta Yamaha może być?
Obrazek

Wróć do „Gitary akustyczne i klasyczne”