carpediemtorun
Posty: 26
Rejestracja: 14-11-2012 14:46

29-11-2012 19:06

Próba kontrolowana #11
zespół Logic Mess

Logic Mess - http://www.facebook.com/logicmess

Prog metalowy zespół z Torunia. Wcześniej w 2009 r. pod nazwą Crystal Lake grupa wydała album "Safe". Od tamtego czasu w składzie zespołu nastąpiły zmiany. Do Marcina Gawełka (gitara), Łukasza Bieńkowskiego (bas) oraz Piotra Wypycha (klawisze) dołączyli Krzysztof Owsiak (wokal) i Piotr Majka (perkusja). Miało to bezpośredni wpływ na brzmienie zespołu, które zmieniło się na cięższe, a aranżacje utworów, nad którymi pracowała grupa zyskały jeszcze bardziej progresywny charakter, między innymi dzięki zróżnicowanemu gry nowego perkusisty. Niski charakterystyczny wokal, porównywany przez niektórych do Fisha, zastąpił ten, znany z wcześniejszego wydawnictwa zespołu. Gitary Marcina Gawełka nabrały cięższego i ostrzejszego wyrazu, syntezatory Piotra Wypycha wprowadziły zupełnie nowy klimat, nadały innej przestrzeni, bas Łukasza Bieńkowskiego brzmi pełniej, a wraz z nieprzewidywalną perkusją Piotra Majki nadaje muzyce Logic Mess całkowicie zamierzony charakter - logicznego nieuporządkowania.
Po zmianie nazwy na Logic Mess - dużo lepiej charakteryzującą muzykę zespołu, grupa przystąpiła do nagrania płyty, którą zarejestrowała w Studiu X w Olsztynie w lipcu 2011 roku. Praca nad płytą przebiegała w świetnej atmosferze, uprzednio zaaranżowane utwory otrzymały w studiu ostatnie "szlify". Nagranie płyty zajęło w sumie 3 tygodnie intensywnej pracy, nierzadko po kilkanaście godzin dziennie. Muzycy wzbogacili się o szereg nowych doświadczeń, praca nad materiałem tworzącym jedną zwartą całość wymagała zupełnie innego podejścia i niewątpliwie większego zaangażowania. Oprócz swojego instrumentu, każdy z członków zespołu zostawił na płycie swój wokalny ślad czy to w postaci śpiewanych chóralnie refrenów, krzyków a nawet growlu (Piotr Majka).
Premiera koncept albumu zatytułowanego "Element Of The Grid" miała miejsce 17 września 2012 roku. Na płycie znajduje się 9 kompozycji, tworzących jedną muzyczną i liryczną opowieść. Na 2012 rok przewidziana jest również trasa koncertowa, promująca debiutanckie wydawnictwo zespołu.

http://www.logicmess.com
http://www.soundcloud.com/logicmess
http://www.twitter.com/logic_mess
http://www.myspace.com/logicmess
http://www.reverbnation.com/logicmess
http://www.lastfm.pl/music/Logic+Mess
http://www.youtube.com/wearelogicmess

--------->>>PAMIĘTAJCIE!!! DO 21:00 - PIWO za 2,50zł <<<---------

Obrazek

Wtorkowe wieczory w toruńskim klubie Carpe Diem należą całkowicie do zespołu. Nie są to koncerty w ścisłym tego słowa znaczeniu. Muzyka gra nie ze scenicznego nagłośnienia a z pieców, bądź naturalnego źródła, jak bębny czy perkusja. Próba Kontrolowana ma charakter swobodnego grania, tak by wytworzyć swoisty dialog muzyczny między członkami zespołu, a odbiorcami, którzy będą uczestnikami wyjątkowego performensu muzyczno-scenicznego.

Dajcie się pochłonąć!

Do zobaczenia!

Audiowizje - http://www.facebook.com/audiowizjetorun

/// Jeśli chciałbyś zagrać na Próbie Kontrolowanej - po prostu do nas napisz - [email protected] ///

04.12.2012 (wtorek)
Toruń, Carpe Diem ul. Plac Teatralny 7
http://www.carpediem.pl/
http://www.facebook.com/CARPEDIEMTORUN
Start: 20:00
Wejście: FREE!
DO 21:00 - PIWO za 2,50zł

Najbliższe próby:
11.12 - ARGH
18.12 - Jesień / Wigilia Audiowizji
---<przerwa świąteczna>---
08.01 - WECK

enerdeclub
Posty: 52
Rejestracja: 27-06-2012 18:42

03-12-2012 15:36

Duo free jazzowe z Norwegii
Music Alternatives pres. Andreas Backer & Inge W. Breistein Solo Projekt

Dwóch muzyków. Dwa solowe pokazy. Na koniec jeden, wspólny duet. Przewidziany czas trwania każdego z tych trzech występów - 20 minut.

06.12.2012 (czwartek)
Toruń, klub NRD ul. Browarna 6
www.myspace.com/enerde
www.facebook.com/enerdeclub

start 21:00
wejście 10 pln

Pierwszy artysta to Andreas Backer. Na początek koncertu jego udziałem stanie się wokalna improwizacja. Bazując jedynie na swym głosie, wykorzystując rozległy wachlarz technik wokalnych oraz szeroką skalę dynamiki, czerpiąc przy tym inspirację z różnorodnych muzycznych krajobrazów wykona przed widzami pokaz solo o charakterystycznym i oryginalnym wyrazie.

Jako drugi na scenie pojawi się Inge W. Breistein. Wystąpi solowo grając na saksofonie. Partie wcześniej już skomponowane zostaną przeplecione improwizowanymi. Na te ostatnie złożą się poszukiwania w obrębie dźwięku, odkrywanie kolejnych figur i form muzycznych. Inge w czasie swojego występu płynnie przechodzić będzie z rejonów bezkompromisowej i energetycznej gry do obszarów cichych i delikatnych.
Na deser publiczność usłyszy obu muzyków grających w duecie. Będzie to występ energetyczny, orzeźwiający i zapewne jedyny w swoim rodzaju, ponieważ artyści inspirowani european improv, free jazzem, modern jazzem i folkiem zaimprowizują coś razem.

Andreas Backer - urodzony w Oslo w 1981 roku; przygodę z muzyką zaczął od grania na trąbce, którego naukę, wraz z całościową edukacją muzyczną pobierał w liceum muzycznym Foss videregående, oraz w Toneheim Folkehøgskole w norweskim mieście Hamar. W wieku lat 22 zdecydował się zarzucić trąbkę i skupić na nauce śpiewu, którą kontynuował do 2010 roku, kiedy to został magistrem wokalistyki, improwizacji i kompozycji sztokholmskiej Royal Academy of Music. Jako wokalista, kompozytor, autor tekstów, pianista, producent i aranżer pracował ze składami takimi jak Andreas Backer Trio, Ester & Andreas, Backer/Karlsson duo, Björn Berg Borg, Kammerkoret NOVA. Komponwał i aranżował muzykę dla różnego typu zespołów smyczkowych, dętych, big-bandów a także składów mieszanych. Miał też okazję grać w towarzystwie muzyków takich jak: Raymond Strid (SE), Henrik Olsson (SE), Daniel Karlsson (SE), Alexander Zethson (SE), Fredrik Ljungkvist (SE), Erik Carlsson (SE), Heidi Skjerve Quintet (NO), Tor Yttredal (NO), Wayne Brasel (US/NO), Svein Folkvord (NO), Stein Inge Brækhus (NO), Bjergsted Jazzensemble with Frode Alnæs (NO), Johan Arrias (SE), Ståle Solberg (NO), Ville Bromander (SE) i wieloma innymi.

http://andreasbacker.com/index.php/soloimpro
https://www.youtube.com/watch?v=X6HGeszA8Ck

Inge W. Breistein – saksofonista i kompozytor z Bergen. Obecnie mieszka w Stavanger, gdzie ukończył wydział jazzu tamtejszego Uniwesytetu. Gra w skłądach takich jak Extended Corner, Cirrus, Kosmonavt (zespół, któru uzyskał tytuł najlepszego zespołu jazzowe podczas Fama Festiwal w Świnoujściu w 2012), Egg3, Konrad! oraz Andreas Backer Trio / Quartet / Quintet.

http://soundcloud.com/ingewb

enerdeclub
Posty: 52
Rejestracja: 27-06-2012 18:42

03-12-2012 22:49

Solitude State

Solitude State to trio z Poznania, które w obecnej konfiguracji działa od wiosny 2011. Wcześniej za tą nazwą krył się solowy projekt Patryka Grymuzy. Z tego okresu pochodzi płyta "No Fear", w całości zrealizowana w domu muzyka. Obecnie Solitude State oprócz Patryka (wokal, gitary, instrumenty klawiszowe) tworzą Bartłomiej Dziamski (gitara basowa, gitara elektryczna) oraz Damian Pytlik (perkusja, wokal, instrumenty klawiszowe). W ich muzyce mieszają się dźwięki między innymi gitarowej alternatywy, nowej fali, jazzu, post-rocka. Przede wszystkim jest to jednak wynik chemii i energii, która wytworzyła się już od pierwszych wspólnie zagranych dźwięków. Obecnie zespół koncertuje (ma za sobą m. in. trasę koncertową z zespołem Kombajn do Zbierania Kur po Wioskach i koncerty z zespołem Manescape) i przygotowuje materiał na płytę.

http://www.solitudestate.bandcamp.com
http://www.myspace.com/solitudestate
http://www.soundcloud.com/solitudestate
http://www.youtube.com/SolitudeState

13.12.2012 (czwartek)
Toruń, klub NRD ul. Browarna 6
www.myspace.com/enerde
www.facebook.com/enerdeclub

start 21:00
wejście 8 pln

Awatar użytkownika
case
Posty: 64
Rejestracja: 14-10-2010 13:28

04-12-2012 12:23

15.12.2012. Barock Pub, Śniadeckich 17, Warszawa

"I ujrzałem Bestię wychodzącą z morza,
mającą dziesięć rogów i siedem głów,
a na rogach jej dziesięć diademów,
a na jej głowach imiona bluźniercze."

Imiona te to Ada, Tomek, Tomek, Piotr i Antoni ;) Na pozostałych dwóch głowach... a, to już niespodzianka.

Ale zastanówmy się... a jeśli 21.12 będzie koniec świata? I trafisz przed oblicze Jahwe, Boga, Allaha, Wielkiego Talerza Makaronu, czy w co tam wierzysz bądź nie wierzysz? I on powie:
- Zaprawdę powiadam Ci, prędzej wieloryb przejdzie przez ucho igielne, niż dostąpi zbawienia ten, który na koncercie ICON w Barocku nie był!

I co, przesrane. No, to lepiej bądź, szczególnie że to sobota, wstęp wolny a piwo po 5 zł :) I blisko do metra... same plusy!

No. To do zobaczenia na miejscu! :)

http://soundcloud.com/icon2010

carpediemtorun
Posty: 26
Rejestracja: 14-11-2012 14:46

11-12-2012 01:37

Próba kontrolowana #12
zespół ARGH

ARGH - www.soundcloud.com/argh-band

Grają muzykę ilustracyjną, oscylującą między rockiem progresywnym a muzyką ludową. Różnorodność kompozycji, transowa melodyka i rytm angażują odbiorcę w podróż w głąb siebie. Poszukujemy, wykorzystujemy bogate instrumentarium, minimum słów, emocjonalne bombardowanie.
Janusz Kasak – flet poprzeczny, inst. perkusyjne, głos
Kasia Lipińska – bas
Przemek Nicewicz – gitary
Piotr Składanowski – perkusja, instrumenty perkusyjne
Mariusz Kaszubowski – wizuale

--------->>>PAMIĘTAJCIE!!! DO 21:00 - PIWO za 2,50zł <<<---------

Wtorkowe wieczory w toruńskim klubie Carpe Diem należą całkowicie do zespołu. Nie są to koncerty w ścisłym tego słowa znaczeniu. Muzyka gra nie ze scenicznego nagłośnienia a z pieców, bądź naturalnego źródła, jak bębny czy perkusja. Próba Kontrolowana ma charakter swobodnego grania, tak by wytworzyć swoisty dialog muzyczny między członkami zespołu, a odbiorcami, którzy będą uczestnikami wyjątkowego performensu muzyczno-scenicznego.

Dajcie się pochłonąć!

Do zobaczenia!

Audiowizje - http://www.facebook.com/audiowizjetorun

/// Jeśli chciałbyś zagrać na Próbie Kontrolowanej - po prostu do nas napisz - [email protected] ///

11.12.2012 (wtorek)
Toruń, Carpe Diem ul. Plac Teatralny 7
http://www.carpediem.pl/
http://www.facebook.com/CARPEDIEMTORUN
Start: 20:00
Wejście: FREE!
DO 21:00 - PIWO za 2,50zł

Najbliższe próby:
18.12 - Jesień / Wigilia Audiowizji
---<przerwa świąteczna>---
08.01 - WECK

carpediemtorun
Posty: 26
Rejestracja: 14-11-2012 14:46

14-12-2012 20:09

Próba kontrolowana #13
zespół Jesień

Na kolejnej Próbie zagra JESIEŃ, cztery dni przed kalendarzowym rozpoczęciem zimy.
Będzie to #13 już z kolei Próba, ale niech liczba Was nie zmyli, bo to szczęśliwy dzień będzie. 18 grudnia to data szczególna, bo wtedy właśnie próba zbiegnie się z pierwsza Wigilią Audiowizji, na którą serdecznie zapraszamy nie tylko wszystkie zespoły projektu, ale także każdego, kto był, jest i (oby) będzie z nami. Złóżmy sobie życzenia i uściskajmy się serdecznie na Nowy Rok (w którym Prób Kontrolowanych też nie zabraknie ).

Jesień - http://www.facebook.com/grupajesien

Próba kontrolowana #13 odbędzie się w ramach:
PRZEfestiwalu - http://www.facebook.com/events/137513589732270/

--------->>>PAMIĘTAJCIE!!! DO 21:00 - PIWO za 2,50zł <<<---------

Wtorkowe wieczory w toruńskim klubie Carpe Diem należą całkowicie do zespołu. Nie są to koncerty w ścisłym tego słowa znaczeniu. Muzyka gra nie ze scenicznego nagłośnienia a z pieców, bądź naturalnego źródła, jak bębny czy perkusja. Próba Kontrolowana ma charakter swobodnego grania, tak by wytworzyć swoisty dialog muzyczny między członkami zespołu, a odbiorcami, którzy będą uczestnikami wyjątkowego performensu muzyczno-scenicznego.

Dajcie się pochłonąć!

Do zobaczenia!

Audiowizje - http://www.facebook.com/audiowizjetorun

/// Jeśli chciałbyś zagrać na Próbie Kontrolowanej - po prostu do nas napisz - [email protected] ///

18.12.2012 (wtorek)
Toruń, Carpe Diem ul. Plac Teatralny 7
http://www.carpediem.pl/
http://www.facebook.com/CARPEDIEMTORUN
Start: 20:00
Wejście: FREE!
DO 21:00 - PIWO za 2,50zł

Najbliższe próby:
---<przerwa świąteczna>---
08.01 – WECK

Obrazek

Grupa Jesień, znana także jako Grupa Przestępcza "Jesień", to toruńskie trio, w którego skład wchodzą Michał Groszewski (bas), Maciej Karmiński (perkusja) i Szymon Szwarc (gitara, głos). Muzykę zespołu charakteryzuje igranie.
Jeśli nałożymy na owo igranie klisze terminologiczne, z których większość posiada przedrostek "post-", zrozumiemy, że chodzi tu o dążenie do określenia tożsamości muzycznej
poprzez penetrację piosenkowych form i walkę z nimi, czego efektem jest nieustanne popadanie w kolejne piosenkowe formy.
Motoryka tych działań posiada walor intelektualny, muzycy zdają sobie sprawę z błędnego koła, w jakim się znaleźli, próbując określić się wobec formy nie za jej pomocą. To sprawia, że owoce tych poczynań są słodko-kwaśne, często gorzkie, podane na kartonowym talerzyku i obsypane popiołem. Każde zamknięcie cyklu jest dla muzyków powodem kolejnych wątpliwości.
Bo właściwie Jesień chce pokazać muzykę problematyczną, świadomą niedoskonałości ludzkiego organizmu i umysłu, wreszcie, świadomą wielowarstwowości świata dźwięków, organizujących się z garażowym zacięciem, nutką ironii, liryzmu oraz brakiem szacunku okazanym bezrefleksyjnemu pochłanianiu form piosenkowych.

Maciej Karmiński - perkusja (otwieranie zamka)
Szymon Szwarc - gitara, wokal (zastraszanie pracowników)
Michał Groszewski - bas (wynoszenie pieniędzy)

http://jesien.bandcamp.com

enerdeclub
Posty: 52
Rejestracja: 27-06-2012 18:42

26-12-2012 01:11

Cool Kids of Death

CKOD pochodzi z Łodzi, istnieje od początku 2001 roku, a nazwę zaczerpnął z tytułu piosenki brytyjskiego zespołu Saint Etienne. Do tej pory C.K.O.D. wydali cztery płyty, entuzjastycznie przyjęte przez media i fanów dzięki oryginalności i melodyjności muzyki oraz dojrzałości tekstów.

Nowy album zespołu « Plan Ewakuacji », wydany w 2011, zaskoczył wszystkich – słuchaczy, którzy nie spodziewali się tak drastycznej zmiany brzmienia, i krytyków, którzy prześcigali się w peanach na cześć innowacyjności i odwagi artystycznej.

Cool Kids of Death:
- Krzysztof Ostrowski – wokal - grafik, projektant mody, twórca teledysków, znany rysownik komiksów m.in. okładka i ilustracje do książki Doroty Maslowskiej „Wojna polsko-ruska pod flaga biało-czerwoną”, cykl komiksów w « Machinie », « Filmie » itd.
- Jakub Wandachowicz - gitara basowa – filozof, animator łódzkiej kultury
- Marcin Kowalski - gitara – autor muzyki filmowej, producent muzyczny
- Kamil Łazikowski - klawisze, programowanie – twórca remiksów znany pod pseudonimem „Methadone”, producent muzyczny
- Wojciech Michalec – gitara
- Łukasz Klaus – perkusja

www.myspace.com/coolkidsofdeath
www.facebook.com/coolkidsofdeath

04.01.2013 (piątek)
Toruń, klub NRD ul. Browarna 6
www.myspace.com/enerde
www.facebook.com/enerdeclub

Start: 21:00
Wejście: 20/25 pln

Więcej o CKOD:

W połączeniu z felietonem Kuby Wandachowicza (basisty zespołu) „Generacja Nic” opublikowanym w Gazecie Wyborczej, przyniosło grupie opinię „głosu zbuntowanego młodego pokolenia”. Felieton wywołał ożywioną dyskusję na łamach „Gazety”, której podsumowaniem był drugi artykuł tego autora, zatytułowany przewrotnie „Rewolucja Nic ?”

Zainteresowanie zespołem i jego przekazem zaowocowało również ważnym filmem dokumentalnym „Generacja CKOD” w reżyserii Piotra Szczepańskiego.
„Film powstał po dwóch latach towarzyszenia z kamerą zespołowi Cool Kids of Death. Reżyser fantastycznie uchwycił moment, kiedy garażowy zespół staje się gwiazdą undergroundu. Przy okazji był to – zgodnie z tytułem – film o całej generacji wykształconych, zdolnych młodych ludzi uwikłany w podobny dylemat: jak tu zachować ideowe dziewictwo, inkasując jednocześnie niezłą pensję w korporacji. „

(fragment recenzji Małgorzaty Sadowskiej, FILM, kwiecień 2007).

Piotr Szczepański powrócił do tej tematyki i muzyki zespołu w fabularnym debiucie „Aleja gówniarzy”, rozgrywającym się całkowicie w Łodzi. Na ścieżce dźwiękowej filmu znalazły się aż cztery utwory CKOD.

Dzięki zagranicznym koncertom i anglojęzycznej płycie CKOD ma znakomite opinie w zachodniej prasie. Kultowy i opiniotwórczy niemiecki magazyn „SPEX” dał pierwszej płycie świetne recenzje. Piosenka „Stones and Bottles Filled with Petrol” (czyli polskie „Butelki z Benzyną...”) była wielokrotnie emitowana w radio BBC ONE przez legendarnego następcę Johna Peela – Steve’a Lamacq. Zespół regularnie koncertuje za granicą (do tej pory CKOD zagrał między innymi w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Francji, Czechach czy na Litwie i Węgrzech). Ich anglojęzyczny album został wydany w Niemczech (BMG Deutschland) i w Japonii (Vinyl Junkie Recordings).

Trzecia płyta zespołu, zatytułowana « 2006 », została nagrana i wyprodukowana w Hamburgu pod okiem znanego producenta niezależnej sceny muzycznej, Tobiasa Levine’a. Wydawnictwo to nominowane było do nagrody Fryderyki 2006 w kategorii « Rock/Metal ». Była to zarazem ostatnia płyta nagrana dla koncernu SonyBMG.

Dokładnie w rok po rozwiązaniu umowy z dotychczasowym wydawcą, w pełni niezależni Cool Kids of Death powracają z nowym albumem. Czwarta w dyskografii płyta CKOD nosi tytuł „Afterparty”. W odróżnieniu od ostatniej, jest w stu procentach dziełem zespołowym. Materiał zarejestrowano w domowym studio, zaś za produkcję i zgranie odpowiedzialni są gitarzysta CKOD, Marcin „Cinass” Kowalski oraz grający na instrumentach klawiszowych Kamil „Methadon” Łazikowski. Nad oprawą graficzną albumu i teledyskiem pracował Krzysztof Ostrowski – frontman i wokalista zespołu, znany rysownik i autor komiksów. W nagraniu albumu uczestniczył nowy perkusista – Jacka Frąsia zastąpił znany z formacji Hedone i NOT Łukasz Klaus.

Jesienią 2008 r. ukazała się limitowana wersja płyty winylowej z remiksami utworów z « Afterparty ». Wydawnictwo to dostępne było podczas « Afterparty Tour » (X-XII 2008) oraz w wybranych klubach. Album « Ytraprefta » w wersji poszerzonej o remiksy wyłonione w drodze konkursu na Myspace został wydany w wersji kompaktowej wiosną 2009 r.

Fakty z historii Cool Kids of Death :
- Nominacje do MTV European Awards 2003 i MTV EMA 2007;
- Cztery nominacje do Nagród Polskiego Przemysłu Muzycznego – Fryderyki (Nowa Twarz Fonografii 2002, Alternatywny Album Roku 2002 i 2003, Album Rock/Metal 2006)
- Nagroda „Dobra Strona Rocku” – magazyn „Przekrój” – 2002 rok;
- Debiut 2002 Roku – w plebiscycie słuchaczy Trójkowego Ekspresu;
- Nadzieja 2002 Roku – w plebiscycie czytelników magazynu muzycznego „Tylko Rock”;
- Występ jako support Lenny’ego Kravitza (26.06.2004);
- Występ na niemieckim festiwalu „Berlinova” (12.06.2004) oraz czeskim festiwalu „Bartness” w Koprivnicy (14.08.2004);
- Ponad 400 koncertów w całej Polsce i za granicą w ostatnich latach;
-Pierwsza zagraniczna trasa koncertowa po Niemczech wraz z zespołem Mediengruppe Telekommander oraz inne zagraniczne koncerty min.Londyn THE GARAGE (10-11.2004);
-Wspólna trasa koncertowa z zespołem SILVER ONION z Japonii (11.2004);
-Piosenka „Stones and Bottles” została zauważona przez prestiżową rozgłośnię BBC Radio One – wielokrotnie prezentowana w audycji Lamacq Live;
- występ przed legendarnym IGGY POP & THE STOOGES podczas jedynego europejskiego koncertu formacji w Hammersmith Apollo, Londyn, 30.08.2005;
- 11.09.2005 CKOD zagrał jako gwiazda Big Star Festival u boku NEW MODEL ARMY (klub Stodoła, Warszawa);
- 24.09 – Berlin, Poker im Osten Festival;
- Anglojęzyczna płyta CKOD ukazała się na rynku japońskim nakładem wytwórni Vinyl Junkie Recordings 16.11.2005 r; już miesiąc po premierze znalazła się na pierwszym miejscu sprzedaży sieci HMV w dziale Hardcore/Punk;
- 26.11 – Monachium, Bavarian Open Festival, organizowany przez Bayerische Rundfunk (12 mln słuchaczy). Zespół CKOD wystąpił jako jedyny polski zespół na festiwalu jednej z największych państwowych rozgłośni radiowych; koncert był transmitowany ze studia.
-maj 2006 – trasa « 2006 », wspólna trasa z NEW MODEL ARMY
-lipiec 2006 – Gdynia, Heineken OPENER Festival – w opinii dziennikarzy najlepszy występ polskiego zespołu na Festiwalu.
-wrzesień 2006 – Warszawa, Summer of Music Festival ;
-sierpień 2007 – OFF Festival, Mysłowice, Green Festival Wrocław ;
-październik 2007 – LOW FI Festival, Bydgoszcz ;
-maj 2008 – Cracow Screen Festival ;
-czerwiec 2008 – EUROPAVOX Festival, Clermont Ferrand, Francja ;
-lipiec 2008 – Open’er Festival (duża scena), Jarocin Festival, B2Gether Festival (Litwa) ;
-wrzesień 2008 – CKOD reprezentuje Polskę na międzynarodowej konferencji branży muzycznej Central Europe Conference w Budapeszcie ;
-VENA Festival w Łodzi (zespół jest gwiazdą ostatniego dnia festiwalu, poświęconego łódzkim wykonawcom);
-październik/ listopad : « Afterparty Tour », trasa koncertowa obejmująca 25 miast w całej Polsce;
-grudzień 2008 – zespół został zaproszony do Izraela w ramach wymiany kulturalnej pomiędzy Polską a Izraelem, wystąpił 4.12. w klubie Barzilay (Tel Awiw);
-kwiecień 2009 – zespół reprezentuje Polskę na III Europejskiej Nocy Klubów w Berlinie.

Zespół konsekwentnie dąży do samodzielności artystycznej, tworząc samodzielnie teledyski, oprawę graficzną płyt i koncertów. Jego niezależność dostrzega dziennikarz « Gazety Wyborczej » Krzysztof Kowalewicz, który w artykule « Być jak Kayax » z 11.04.2007 stawia poczyniania zespołu jako przykład konsekwentnego i samodzielnego kierowania własną karierą.

Awatar użytkownika
case
Posty: 64
Rejestracja: 14-10-2010 13:28

07-01-2013 10:40

ROCK NIGHT w HARENDZIE - sroda, 9.01.2012, godz. 19.00

Na nowy rok, kolejna dawka rocka! Tym razem zagrają dla Was:


NaVi:

Rockowo-popowy zespół NaVi powstał w roku 2010. Rok później rozpoczął współpracę ze znanym i cenionym producentem muzycznym Michałem Grymuzą. W międzyczasie zespół zagrał kilka koncertów, z czego największy to występ w trakcie Gali Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej ‚Język to podstawa‘ na Politechnice Warszawskiej organizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Reklamy w Polsce (IAA) w dn. 26 września 2011. W październiku bieżącego roku zespół otrzymał tytuł zespołu tygodnia w konkursie ‚Wiesz co dobre‘ radiowej Trójki zajmując pierwsze miejsce w głosowaniu internautów.

Skład:
Małgorzata Walenda - wokal
Andrzej Olewiński - Gitara
Paweł Poszytek - Gitara
Marek Gryziecki - Gitara
Wojtek Gumiński - Bas
Mateusz Michalik - Perkusja

http://navi.art.pl/

ICON:

Grupa ICON uformowała się w 2010 roku. Od dwóch lat tworzymy własny materiał, z pogranicza pop/classic/hard rocka. Przy komponowaniu przyświeca nam cel "żeby było melodyjnie i rytmicznie", dzięki czemu tworzymy muzykę łatwo strawialną dla każdego odbiorcy, dosyć prostą i nie przekombinowaną.

Skład:
Ada Dębska - wokal
Tomek "Case" Seremet - gitara, wokal
Piotr Kubiak - gitara, wokal
Tomek Dudziński - bas
Antoni M. Kowalczyk - perkusja

FanPage:
http://www.facebook.com/ICON2010Wjazd:
7 zł - studenci
12 zł - pozostali

Otwarcie bram:
19:00

Wściekłe psy 6zł

Do zobaczenia !

carpediemtorun
Posty: 26
Rejestracja: 14-11-2012 14:46

17-01-2013 15:14

Próba kontrolowana #16
zespół Soqreates

Zespół powstał w roku 2010 z inicjatywy Czarka, wokalisty, który przybył do Torunia z rodzinnego Szczytna w poszukiwaniu ludzi i inspiracji do stworzenia nowego składu. Każdy z nowych członków zespołu Soqreates tworzył i grał wcześniej w innych składach w Toruniu i okolicach. Już po kilku próbach było jasne że wspólne granie zaowocuje w przyszłości– wszyscy rozumieli się na poziomie tworzonej muzyki, jednocześnie każdy wnosił coś od siebie. Wzbogaciliśmy oryginalne kompozycje Czarka z dema Soqreates 2010 i zaczęliśmy tworzyć nowy materiał. Potężne brzmienie niskostrojonych gitar w połączeniu z melodyjnym, pełnym energii wokalem i ciekawym, mocnym aranżem perkusji i basu tworzy mieszankę wybuchową której warto doświadczyć na żywo. Utwory z dema Soqreates 2010 w wakacje2010 zajmowały najwyższe miejsca na listach przebojów rozgłośni internetowych, a także cieszą się popularnością na profilu myspace oraz portalu megatotal.

www.myspace.com/soqreates
www.megatotal.pl/soqreates

--------->>>PAMIĘTAJCIE!!! DO 21:00 - PIWO za 2,50zł <<<---------

Obrazek

Soqreates - http://www.facebook.com/pages/Soqreates/137129353006791
Audiowizje - http://www.facebook.com/audiowizje
Klub Carpe Diem - http://www.facebook.com/CARPEDIEMTORUN

Wtorkowe wieczory należą całkowicie do zespołu .
Nie są to koncerty w ścisłym tego słowa znaczeniu. Muzyka gra nie ze scenicznego nagłośnienia a z pieców, bądź naturalnego źródła, jak bębny czy perkusja.
Próba Kontrolowana ma charakter swobodnego grania, tak by wytworzyć swoisty dialog muzyczny między członkami zespołu, a odbiorcami, którzy będą uczestnikami wyjątkowego performensu muzyczno-scenicznego.

Pełna swoboda na scenie, nawet przez całą noc, to norma.
Drzwi do salki prób są zazwyczaj zamknięte. Tym razem klucz jest w Waszych rękach.

Słuchacze mają możliwość spotkać się z zespołem od strony backstage'u. Muzycy zaś - grać bez żadnego ograniczenia formalnego czy czasowego, bawić się dźwiękiem, zapraszać na scenę, grać swoje kawałki, zmieniać ich aranżacje i układy.

Wierzymy, że każdy zgrany zespół potrafi wybronić się z ewentualnych błędów i poprowadzić tak ścieżkę dźwiękową, by wytworzyć swoistą nieprzewidywalną atmosferę grania "na żywo".

Każdy wtorek jest wieczorem "autorskim", to znaczy, że z głośników usłyszycie muzykę, którą przyniesie zespół, by zarazić Was swoimi inspiracjami.

Kameralna scena, muzyczny klimat, pełna swoboda, atmosfera akustycznego "unpluggedowego" grania.

Dajcie się pochłonąć!

Do zobaczenia!!!

Najbliższe próby:
29.01 - Elefunk
05.02 - Funkwagen

/// Jeśli chciałbyś zagrać na Próbie Kontrolowanej - po prostu do nas napisz - [email protected] ///

22.01.2013 (wtorek)
Toruń, Carpe Diem ul. Plac Teatralny 7
http://www.carpediem.pl
http://www.facebook.com/CARPEDIEMTORUN
Start: 20:00
Wejście: FREE !

Awatar użytkownika
ManiekStrat
Doradca
Posty: 490
Rejestracja: 28-01-2011 11:33

22-01-2013 13:39

Jeżeli jest ktoś z okolic Krotoszyna to serdecznie zapraszam:)
Obrazek
Suhr custom classic, rivera quiana studio 55 i inne graty...
Obrazek

enerdeclub
Posty: 52
Rejestracja: 27-06-2012 18:42

23-01-2013 00:08

Koncert zespołów Dopamina i Miasto

Muzycy zespołu „DUBSKA” w dwóch czadowych zespołach !

DOPAMINA

Zespół Dopamina powstał latem 2011 roku w Bydgoszczy. Skład grupy to klasyczne rockowe trio złożone z doświadczonych "muzykantów": Dymitr Czabański (gitara i wokal) główny songwriter zespołu Dubska oraz ostatnia regularna sekcja rytmiczna Variete, czyli basista Tomek Krzemiński (również Neuma) i perkusista Jarek Hejmann.
Dubska + Variete + Neuma = Dopamina? Karkołomne połączenie i duże uproszczenie, ale jest w tym ziarenko prawdy.

Elektryzująca atmosfera prób, nadawanie na wspólnej fali i doświadczenie spowodowało, ze materiał na debiutancką płytę powstał w błyskawicznym tempie. Charakter Dopaminy jest trudny do zaszufladkowania. Ma elementy psychodelii i pijackiego romantyzmu. Surowa i melodyjna muzyka Dopaminy ma brzmienie zakorzenione gdzieś w punku, rock’n rollu i bluesie.
Utwór „Fala przypływa” zwiastuje płytę grupy, która powinna ukazać sie jesienią tego roku. Klip został nakręcony w Bydgoszczy i Berlinie w dzielnicy Friedrichshain i w klubie Supamolly. Montażem i realizacją klipu zajął się Kacper Ostrowski, zdjęcia – Piotr Komosiński i Adam Strzałkowski

https://www.facebook.com/pages/Dopamina/311225812258777

MIASTO

„Miasto” to czadowa formacja, która swoimi koncertami zaskakuje i olśniewa. „Miasto powinno się gawiedzi pokazywać! „ Tymi słowami podsumował czwórkowy koncert muzyczny dziennikarz Artur Rawicz.

Artur Rojek, recenzując poprzednia płytę Miasta (2006 rok) porównywał zespół do Jane's Addictions. Piotr Kaczkowski, umieścił jeden z utworów z debitankiej płyty na trójkowej składance „Minimax – Jarocin”. Tak było przed laty.

Jesienią 2011 roku na sklepowe półki trafiała druga płyta Bydgoszczan zatytułowana „Każdy chce się bawić”. Lesław Dutkowski napisał o nowej płycie, że miejscami przypomina legendarną Armię. Na płycie „Każdy chce się bawić” znajdziemy jeden cover – zaskakującą wersję utworu „Kapłani Szatana” kultowej reggae'owej grupy Izrael. Jej lider, Robert Brylewski, zaśpiewał gościnnie w utworze „Rób co chcesz” autorskiej kompozycji Miasta zamieszczonej na nowej płycie.

A Miasto? Miasto to jeden z najciekawszych młodych polskich zespołów czadowych.
W czteroosobowym składzie Miasta znajduje się 3 muzyków znanej reggae'owej grupy Dubska. Wokalistą i autorem tekstów Miasta jest Marcin „Mucha” Muszyński, znany również z Dubska. Jednak MIASTO to zupełnie inne oblicze twórczości tych muzyków.

Muzyka Miasta tylko momentami zahacza o reggae, tworząc bardzo energetyczną mieszankę punkowej, szalonej energii z rock'n'rollowym drivem i przebojowością. Finezyjne techniczne granie z chwytliwymi melodiami, nieokiełznaną sceniczną ekspresją z przestrzenią, pogłosami, elementami dubu. W tej miksturze zdecydowanie przeważa pierwiastek czadowy zyskujący jeszcze więcej w połaczeniu z bardzo emocjonalnymi, osobistymi tekstami wokalisty – Marcina Muszyńskiego. Miasto ma bardziej teatralny, dramatyczny przekaz niż konkretny przekaz społeczny, charakterystyczny dla grup o punk'rockowym rodowodzie.

Wszystkie te inspiracje wpływają na autorską muzykę Miasta. Słychać w niej, że muzyczne korzenie muzyków wyrastają z lat 80 i 90, czyli bardzo twórczego i płodnego okresu dla polskiej muzyki alternatywnej. Muzycy Miasta filtrują te inspiracje przez własne doświadczenia muzyczne (Dubska, Variete) i nadają im nową, eksplodującą energię. Szczególnie w wersji live, bo Miasto to ponad wszystko znakomity zespół koncertowy. Scena ich lubi! Z wzajemnością!

https://www.facebook.com/miastopoland

W styczniu 2012 roku Miasto zagrało koncert w radiowej Czwórce. Producenci koncertu, realizatorzy, pracownicy radia zgodnie twierdzili, że był to jeden z najlepszych koncertów, jakie udało się tam zrealizować w ramach audycji „Ministerstwo Dźwięku”.

Zapraszamy do obejrzenia:
koncertu z Czwórki (styczeń 2012): http://www.polskieradio.pl/10/494/Artyk ... 28wideo%29

Ponadto zachęcamy do obejrzenia materiałów (teledyski, fragmenty koncertów) na autorskim kanale Miasta na Youtube:
http://www.youtube.com/user/zespolmiasto#p/u

24.01.2013 (czwartek)
Toruń, klub NRD ul. Browarna 6
www.myspace.com/enerde
www.facebook.com/enerdeclub

Start: 21:00
Wejście: 10 pln

carpediemtorun
Posty: 26
Rejestracja: 14-11-2012 14:46

23-01-2013 20:35

Próba kontrolowana #17
zespół Elefunk

Asia Czajkowska - wokal, Karen Broyan - gitara basowa, Kornel Wawrzyniak - gitara prowadząca, Michał Szubert - perkusja

--------->>>PAMIĘTAJCIE!!! DO 21:00 - PIWO za 2,50zł <<<---------

Elefunk - http://www.facebook.com/pages/Elefunk/113022382188428
Audiowizje - http://www.facebook.com/audiowizje
Klub Carpe Diem - http://www.facebook.com/CARPEDIEMTORUN

Wtorkowe wieczory należą całkowicie do zespołu .
Nie są to koncerty w ścisłym tego słowa znaczeniu. Muzyka gra nie ze scenicznego nagłośnienia a z pieców, bądź naturalnego źródła, jak bębny czy perkusja.
Próba Kontrolowana ma charakter swobodnego grania, tak by wytworzyć swoisty dialog muzyczny między członkami zespołu, a odbiorcami, którzy będą uczestnikami wyjątkowego performensu muzyczno-scenicznego.

Pełna swoboda na scenie, nawet przez całą noc, to norma.
Drzwi do salki prób są zazwyczaj zamknięte. Tym razem klucz jest w Waszych rękach.

Słuchacze mają możliwość spotkać się z zespołem od strony backstage'u. Muzycy zaś - grać bez żadnego ograniczenia formalnego czy czasowego, bawić się dźwiękiem, zapraszać na scenę, grać swoje kawałki, zmieniać ich aranżacje i układy.

Wierzymy, że każdy zgrany zespół potrafi wybronić się z ewentualnych błędów i poprowadzić tak ścieżkę dźwiękową, by wytworzyć swoistą nieprzewidywalną atmosferę grania "na żywo".

Każdy wtorek jest wieczorem "autorskim", to znaczy, że z głośników usłyszycie muzykę, którą przyniesie zespół, by zarazić Was swoimi inspiracjami.

Kameralna scena, muzyczny klimat, pełna swoboda, atmosfera akustycznego "unpluggedowego" grania.

Dajcie się pochłonąć!

Do zobaczenia!!!

Najbliższe próby:
05.02 - Funkwagen

/// Jeśli chciałbyś zagrać na Próbie Kontrolowanej - po prostu do nas napisz - [email protected] ///

29.01.2013 (wtorek)
Toruń, Carpe Diem ul. Plac Teatralny 7
http://www.carpediem.pl
http://www.facebook.com/CARPEDIEMTORUN
Start: 20:00
Wejście: FREE !

carpediemtorun
Posty: 26
Rejestracja: 14-11-2012 14:46

29-01-2013 14:07

Próba Kontrolowana #18
Funkwagen

Toruński zespół funk-rockowy:
Wokal - Aru
Gitara - Mikołaj Rusiński
Bas - Robert Rychlicki
Perkusja - Adam Zaguła

--------->>>PAMIĘTAJCIE!!! DO 21:00 - PIWO za 2,50zł <<<---------

Funkwagen - http://www.facebook.com/pages/Funkwagen/198766720232649
Audiowizje - http://www.facebook.com/audiowizje
Klub Carpe Diem - http://www.facebook.com/CARPEDIEMTORUN

Obrazek

Wtorkowe wieczory należą całkowicie do zespołu .
Nie są to koncerty w ścisłym tego słowa znaczeniu. Muzyka gra nie ze scenicznego nagłośnienia a z pieców, bądź naturalnego źródła, jak bębny czy perkusja.
Próba Kontrolowana ma charakter swobodnego grania, tak by wytworzyć swoisty dialog muzyczny między członkami zespołu, a odbiorcami, którzy będą uczestnikami wyjątkowego performensu muzyczno-scenicznego.

Pełna swoboda na scenie, nawet przez całą noc, to norma.
Drzwi do salki prób są zazwyczaj zamknięte. Tym razem klucz jest w Waszych rękach.

Słuchacze mają możliwość spotkać się z zespołem od strony backstage'u. Muzycy zaś - grać bez żadnego ograniczenia formalnego czy czasowego, bawić się dźwiękiem, zapraszać na scenę, grać swoje kawałki, zmieniać ich aranżacje i układy.

Wierzymy, że każdy zgrany zespół potrafi wybronić się z ewentualnych błędów i poprowadzić tak ścieżkę dźwiękową, by wytworzyć swoistą nieprzewidywalną atmosferę grania "na żywo".

Każdy wtorek jest wieczorem "autorskim", to znaczy, że z głośników usłyszycie muzykę, którą przyniesie zespół, by zarazić Was swoimi inspiracjami.

Kameralna scena, muzyczny klimat, pełna swoboda, atmosfera akustycznego "unpluggedowego" grania.

Dajcie się pochłonąć!

Do zobaczenia!!!

/// Jeśli chciałbyś zagrać na Próbie Kontrolowanej - po prostu do nas napisz - [email protected] ///

05.02.2013 (wtorek)
Toruń, Carpe Diem ul. Plac Teatralny 7
http://www.carpediem.pl
http://www.facebook.com/CARPEDIEMTORUN
Start: 20:00
Wejście: FREE !

BlackSheep
Posty: 10
Rejestracja: 08-02-2013 19:09

08-02-2013 19:11

Winter Jazz Night
Darek Lechowicz, Zbyszek Kucharski
Piano vs Bass

Gdy już się wyszalejecie na piątkowo-sobotnich imprezach wpadnijcie do nas na niedzielny chillout.

Winter Jazz Night to cykl, na który możecie przyjść ze znajomymi pogadać przy dobrej muzyce na żywo, spędzić romantyczny wieczór z ukochanym/ukochaną, bądź po prostu w kulturalny i bezbolesny sposób wyleczyć kaca :)

Ekipa Black Sheepa serdecznie zaprasza na Swingujący Duet NA ŻYWO w ramach:

WINTER JAZZ NIGHT
LIVE MUSIC

Piano vs Bass
Darek Lechowicz i Zbyszek Kucharski

UWAGA: Każdy obecny na Winter Jazz Night na hasło "ZIMOWY JAZZ" dostanie szklankę grzanego wina lub grzanego piwa do spróbowania! :)

10.02.2013 (niedziela)
Warszawa, Black Sheep ul. Jana Pawła II 45A lok. 56 (wejście od ul. Nowolipki)
www.blacksheepstore.pl
www.facebook.com/blacksheepwarsaw

Standardowo w niedzielny wieczór od 18:30
Wejście Free

Do zobaczenia!

enerdeclub
Posty: 52
Rejestracja: 27-06-2012 18:42

13-02-2013 01:22

The Natural Born Chillers
https://www.facebook.com/TheNaturalBornChillersBand

www.soundcloud.com/nbcosterdam
www.youtube.com/NBCosterdam
www.myspace.com/thenaturalbornchillersosterdam

Electro Rock&Roll

The Natural Born Chillers to eksplodujące połączenie rock’n’rolla z electro, mieszanka pulsującej elektroniki, mocnych gitar i perkusji. Czerpiąca ze zderzenia gatunków energetyczna muzyka łączy klimat granego na żywo koncertu z roztańczoną klubową imprezą.
W czteroosobowym składzie istnieją od 2008 roku – zaczynali od grania dj’skich setów łączących ich własne utwory z remixami, dziś na koncertach grają wyłącznie własne kompozycje. Byli gośćmi na największych polskich festiwalach (Heineken Open'er Festival, Coke Live Music Festival), regularnie grają koncerty na klubowych scenach w całym kraju.
Stanęli także na scenie teatralnej – towarzysząc aktorom ze swoją graną na żywo muzyką, współtworzyli jeden z najsłynniejszych polskich spektakli ostatnich lat, „Samotność pól bawełnianych” w reżyserii Radosława Rychcika, przedstawienie zapraszane na festiwale z całego świata (Polska, Stany Zjednoczone, Kanada, Niemcy, Francja, Chile). Pracują nad wydaniem płyty. Koncertują w całej Polsce. Grają w teatrze. Can you dig it?

B4 & After Party:
Mariusz Czelny a.k.a. Loverdozed

15.02.2013 (piątek)
Toruń, klub NRD ul. Browarna 6
www.myspace.com/enerde
www.facebook.com/enerdeclub

start 21:00
wejście 10 pln

Obrazek

muzyka:

The Natural Born Chillers - Levitzky
http://www.youtube.com/watch?v=78uCdRQj-IY

The Natural Born Chillers – Hommage a feat. Jaśmina Polak
http://www.youtube.com/watch?v=CNObLxasBGc

The Natural Born Chillers - People
http://www.youtube.com/watch?v=f8Hs3uyi6u4

więcej: http://www.youtube.com/user/NBCosterdam

Mariusz Czelny a.k.a. Loverdozed - producent, muzyk i dj. Już na początku lat 90-tych współorganizował imprezy Acid House Party w wrocławskich klubach Index i Rura. Przez wiele lat grał na gitarze w zespole Love Overdose. Pod koniec lat 90-tych powrócił do klimatów muzyki elektronicznej już jako autor własnych produkcji. Wspólpracował jako muzyk i pro- ducent z formacjami: Sunday Boys, Dead Sound, Sunny Fiesta, Wunder Waffel i Science Fiction All Stars. Z w/w formacjami grał live-acty w wielu miejscach w Polsce, m.in. : w Warszawie - Jadłodajnia Filozoficzna, Hydrozagadka i Luzztro; we Wrocłąwiu - Firlej, Droga Do Mekki, Browar Mieszczański; w Kaliszu - Żywa i Pod Muzami. W 2009 razem z formacją Wunder Waffel/myspace.com/wunderwaffelmusic/, jako laureat konkursu internetowego zagrał na festiwalu AUDIORIVER Wystąpił też jako Loverdozed na festiwalu TEMPLE OF SILENCE (myspace.com/templeofsilence) . Prowadzi także studio nagraniowe, gdzie realizuje wiele produkcji w różnych stylach muzycznych. W 2012 roku założył wytwórnię płytową Osterdam Records. Jego produkcji można posłuchać na stronach :
http://www.myspace.com/loverdozed
https://soundcloud.com/osterdam-records
https://www.facebook.com/OsterdamRecords
http://www.osterdamrecords.com/

Awatar użytkownika
Korgat
Doradca
Posty: 287
Rejestracja: 10-09-2008 11:56

24-02-2013 22:13

Obrazek

CHAINSAW METAL SLAUGHTER vol.XXI
ARKONA (Pol) – black metal
TARAN – black metal
T.S.M.E.D. – black metal
BĘKART – death metal
ENSLAVEMENT – death/thrash metal
23.III 2013, Poznań || Klub U Bazyla, ul.(nie)św. Wojciech 28
start: 19:30, bilety: 20/25zł
https://www.facebook.com/events/134463230052489 || http://www.lastfm.pl/event/3500929+Chai ... r+vol.+XXI


ARKONA – www.arkonahorde.pl
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych zespołów na polskiej scenie Black Metal, twórcy genialnych płyt ‘Imperium’, ‘Zeta Reticuli’ czy ‘Konstelacja Lodu’. W 2012 powrócili na scenę w odświeżonym składzie biorąc udział w trasie z Pandemonium. Opętane teksty, hipnotyczna, surowa i niepowtarzalna muzyka. Klasyka polskiej sceny! Chaos. Ogień. Lód.
http://www.youtube.com/watch?v=DrU3u5j6jqg
http://www.youtube.com/watch?v=7JNh6omMDUg
TARAN
W latach 2002-2005 jedna z najmocniejszych załóg BM w naszym kraju. Surowy i bezpośredni Black Metal w hołdzie Rogatemu i klasykom sceny norweskiej. Taran powraca i miażdży!
http://www.youtube.com/watch?v=uReSKh3I4k4
T.S.M.E.D. – http://facebook.com/tsmed666
Załoga Black Metal ze Świnoujścia. Agresywny i intensywny BM. Na ich koncie znajdziemy trzy materiały demo i wydany niedawno 3-way split z Decline i Aryman, prezentujący trochę odmienne, bardziej monumentalne oblicze zespołu.
http://www.youtube.com/watch?v=nIzszCjmxVA
BĘKART
Nieznana, ale nie nowa nazwa, ponieważ zespół swoją działalność zaczynał w 1996 roku, w Poznaniu. W ubiegłym roku reaktywowali się po dziesięcioletniej przerwie by grać Metal Śmierci jaki znają i kochają. W tym momencie przygotowują debiutancki, studyjny materiał, który urwie głowy fanom Grave, Entombed, Cannibal Corpse, wczesnego Six Feet Under. Death Metal w najczystszej postaci, osadzony w najlepszej szkole lat 80. i 90.
ENSLAVEMENT
Młoda załoga poznaniaków, powiązana personalnie z Terror Tactics czy Execution of Light. Ich death/thrash zdecydowanie udowadnia, że młode pokolenie ma dużo do zaoferowania.
NIE MAM SPRZĘTU <lol>

enerdeclub
Posty: 52
Rejestracja: 27-06-2012 18:42

27-02-2013 01:16

The Pleasure is Mine

W listopadzie 2011 roku zadebiutowali koncertem u boku zespołu Cool Kids of Death i singlem 'The Pleasure is Mine'. W maju 2012 wydali bardzo dobrze przyjętą przez krytykę EP 'One Step Forward, One Step Back', a w sierpniu przypomnieli o sobie singlem 'Mannequins'. Mimo krótkiego stażu zdążyli już zagrać z The Blue Angel Lounge czy na Green Zoo Festival wśród zespołów takich jak Lower Dens czy Moonface. Ostatnio też nie próżnują i na pierwszej tak dużej trasie zaprezentują nowy materiał.

http://thepleasureismine.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/glamouringeyes
http://wearefrompoland.blogspot.com/201 ... d-one.html
http://shoegaze.pl/2012/06/the-pleasure ... back-2012/

28.02.2013 (czwartek)
Toruń, klub NRD ul. Browarna 6
www.myspace.com/enerde
www.facebook.com/enerdeclub

start 21:30
wejście 6 pln

BlackSheep
Posty: 10
Rejestracja: 08-02-2013 19:09

13-03-2013 01:31

Winter Jazz Night
Trio Jazzowe (sax/klarnet, bas, piano)

Gdy już się wyszalejecie na piątkowo-sobotnich imprezach wpadnijcie do nas na niedzielny chillout.

Winter Jazz Night to cykl, na który możecie przyjść ze znajomymi pogadać przy dobrej muzyce na żywo, spędzić romantyczny wieczór z ukochanym/ukochaną, bądź po prostu w kulturalny i bezbolesny sposób wyleczyć kaca :)

Ekipa Black Sheepa serdecznie zaprasza na koncert i muzykę NA ŻYWO w ramach:

WINTER JAZZ NIGHT
LIVE MUSIC

17.03.2013 (niedziela)
Trio Jazzowe
Darek Lechowicz - piano
Zbigniew Kucharski - bas
Janusz Żukowski - saksofon/klarnet

Warszawa, Black Sheep ul. Jana Pawła II 45A lok. 56 (wejście od ul. Nowolipki)
www.blacksheepstore.pl
www.facebook.com/blacksheepwarsaw

Start 19:00
Wejście Free

Do zobaczenia!

Awatar użytkownika
ManiekStrat
Doradca
Posty: 490
Rejestracja: 28-01-2011 11:33

13-03-2013 15:11

Obrazek
[Opis]

ROOTS ROCKETS zaprasza na koncert promujący debiutancki album RRewolucja!

6 IV 2013
Start godz 16:30
Klubokawiarnia Baszta
ul. Krakowska 69
Andrychów

Imprezę rozpocznie spotkanie autorskie Mirosława "Makena" Dzięciołowskiego

Wystąpią:
JR STRESS
Breff
Dj Bass Reproduktor Xiądz Maken I
Roots Rockets

Bilety dostępne w Klubokawiarni Baszta
Bilety: Przedsprzedaż 15zł. W dniu koncertu 25zł.
Bilety VIP (bilet+płyta): Przedsprzedaż 30zł. W dniu koncertu 40zł.

Rezerwacja biletów w cenie przedsprzedażowej tel: 899099143, 535807060, [email protected]

Sponsorzy:
http://www.cmc.net.pl/
http://elpida.pl/
http://www.drukpress.pl/
http://www.czarnygron.pl/pl

Patroni medialni:
http://www.kronika.beskidzka.pl/
http://www.wadowice24.pl/
Suhr custom classic, rivera quiana studio 55 i inne graty...
Obrazek

Awatar użytkownika
scythale
Posty: 12
Rejestracja: 07-03-2010 11:06

31-03-2013 12:04

Obrazek

18 kwietnia (czwartek), godzina 18:00
klub Rock'n'Rolla, ul. Floriańska 24, Kraków

Więcej informacji:
https://www.facebook.com/events/351164344988315

Awatar użytkownika
mrugaczek
Doradca
Posty: 1659
Rejestracja: 28-01-2008 16:15

15-04-2013 22:25

To ja się też pochawalę :)

Generalnie wszystko jest na FB:
https://www.facebook.com/events/129594787231807/

Mój zespół to BIKOS zespół pokroju Lej Mi Pół, Zacier, Kabanos, Rusty Cage czy ONA...

Pro Plakacik :D
[IMG=http://img20.imageshack.us/img20/8920/90179643661719976158869.jpg][/IMG]
Gitary:Squier by Fender Stratocaster 1995r, MPM Germany
Wzmacniacz: Fender RocPro1000H, UNIVOX U400G
Kolumny: LAC BS112 Custom
Efekty: za dużo by wypisywać :)
Kable: RED's MUSIC

Awatar użytkownika
wojtas1669
Posty: 8
Rejestracja: 24-12-2012 07:18

21-04-2013 11:48

Koncert GEMINI ABYSS, Voltage, Polaris 18 maja Klub Stereo Krogs ul. zielona 8 ŁÓDŹ
Obrazek
https://www.facebook.com/events/153693114799954/
https://www.facebook.com/pages/Gemini-A ... 77?fref=ts
Obrazek >MG VULTURE

Awatar użytkownika
case
Posty: 64
Rejestracja: 14-10-2010 13:28

06-05-2013 14:42

Zapraszam w sobotę 11 maja do Proximy!

Kolejny etap międzynarodowego festiwalu Emergenza przed nami! Znowu potrzebujemy bardzo Was i Waszych głosów - a w zamian gwarantujemy 4,5h dobrej muzyki - pierwszy etap odsiał ziarno od plew i teraz grają już same naprawdę dobre zespoły :)
Bilety w cenie 18 zł u członków zespołu - w dniu koncertu na bramce po 25 zł.

Event na FB:
https://www.facebook.com/events/233206280155378/

Zajawka (szczególnie polecam obejrzenie :)):
http://www.youtube.com/watch?v=Qm96F_JWono

Awatar użytkownika
Excubitor
Posty: 687
Rejestracja: 11-05-2008 22:11

07-06-2013 15:23

Jutro zaliczę krótki, gościnny występ z hajlołami na Nocy Kultury. Jak ktoś będzie w Lublinie, to zapraszam. Gramy w Rider's Pubie na 3. Maja.
Poza tym:
19.00 - Stone Age People
20.00 - A.R.D
21.00 - Dead Survivors
22.00 - Highlow
23.00 - Mad Vision
00.00 - Suntee
01.00 - Dry Time

https://www.facebook.com/events/464006337021774/
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."
Obrazek

czes
Posty: 14
Rejestracja: 23-03-2012 16:56

28-08-2013 01:05

Zapraszam wszystkich kolegów gitarzystów ze Szczecina, Koszalina i Szczecinka na koncerty Budge i Sawblade! Już 30.08, 31.08 i 1.09! https://www.facebook.com/photo.php?fbid=573662129361541&set=pb.155915921136166.-2207520000.1377644661.&type=3&theater
Obrazek
Obrazek

carpediemtorun
Posty: 26
Rejestracja: 14-11-2012 14:46

07-10-2013 22:15

Koncert Traffic Junky

Charyzmatyczny kwartet, który swoim stylem grania wraca do korzeni muzyki rockowej z lat 70' i łączy ją z nowocześnie brzmiącymi riffami. Dynamiczna perkusja, pulsujący bas, nieszablonowa gitara w połączeniu z dopasowanym wokalem tworzy spektakl, który na długo pozostaje w pamięci.

Zespół powstał w marcu 2013 roku. Od tego czasu zagrali już kilkanaście koncertów w olsztyńskich pubach i salach koncertowych; m.in. przed takimi zespołami jak: Transsexdisco, Hiroshima, Blues Station, War-Saw, Monolit. W sierpniu muzycy wygrali przegląd muzyczny Planetafest 2013.

wydarzenie facebook : https://www.facebook.com/events/576857509018880/

Na swoim koncie mają wydane swoim kosztem debiutanckie demo, które promuje teledysk do piosenki Wild Guns.

http://youtu.be/a3U7ofAYuf8

Skład zespołu:
Dominik Piechowski - Bas
Dariusz Krasowski - Wokal
Bartosz Podębski - Bębny
Paweł Rychta - Gitara

https://www.facebook.com/TrafficJunkyOlsztyn

09.10.2013 (środa)
Toruń, Carpe Diem ul. Plac Teatralny 7
http://www.carpediem.pl/
http://www.facebook.com/CARPEDIEMTORUN

Start 20:00
Wejście FREE

carpediemtorun
Posty: 26
Rejestracja: 14-11-2012 14:46

08-10-2013 01:49

Koncert Transsexdisco & Romantycy Lekkich Obyczajów - Carlsberg Music Stage

Koncerty odbędą się w ramach Carlsberg Music Stage - ogólnopolskiej trasy koncertowej po klubach Carpe Diem.

wydarzenie facebook : https://www.facebook.com/events/1411502345734676/

Kto zagra?

transsexdisco - zespół intensywnie działa i koncertuje od czerwca 2007 roku. Założycielem formacji jest Damian Lange. Muzyka transów to przede wszystkim rock, ale można się doszukać brzmień popowych z elektronicznym klimatem. Zespół tworzy czterech muzyków: Damian Lange odpowiedzialny za gitarę, śpiew jak i również za teksty i kompozycje, Krzysiek Napiórkowski gra na basie, Marcin

Matyszewski na klawiszach, oraz Paweł Łach na perkusji. Zespół ma na koncie wiele wyróżnień na festiwalach i przeglądach, min. Jest laureatem Eko Union Of Rock w Węgorzewie 2009. Obecnie TSD rozwija swoje umiejętności i stara się przekazywać swoja muzykę innym. Powiększające się grono fanów pozwala na dość intensywne koncertowanie w coraz to dalszych rejonach kraju! Miastem gdzie TSD tworzy własną historie jest Olsztyn. „ Gramy tańczymy i wspieramy się nawzajem!” transybansytańczyć! 10 lipca 2010 roku ukazała się debiutancka płyta TSD – „Ultrachemia”.

https://www.facebook.com/transsexdiscoo

Romantycy Lekkich Obyczajów - to alternatywny duet, który powstał w marcu 2011 roku. Tworzą go Damian Lange i Adam Miller. Muzycy mieszkają w Olsztynie.

RLO 16 grudnia 2011 roku wydali swój debiutancki album o tytule „Lejdis&Dżentelmenels”. Ponownie wydany i włączony do ogólnopolskiej dystrybucji 28 września 2012 już pod szyldem wytwórni S.P. Records. Singlem promującym płytę było "Poznajmy Się", które w rocznym podsumowaniu słuchaczy radia EskaROCK uplasowało się na 14. miejscu.

Mają na koncie 6. teledysków do piosenek: "Moja Wieś", "Poznajmy Się", "Niby-Statek", "Lodziarka", Nie Myśl O Mnie Źle" i "Być Wolnym Słowem".

Zespół ukończył nagrania do drugiego albumu, którego wydanie zaplanowano na jesień 2013 roku.

https://www.facebook.com/romantycylekkichobyczajow

12.10.2013 (sobota)
Toruń, Carpe Diem ul. Plac Teatralny 7
http://www.carpediem.pl/
http://www.facebook.com/CARPEDIEMTORUN

Start 20:00
Wejście FREE

carpediemtorun
Posty: 26
Rejestracja: 14-11-2012 14:46

07-11-2013 00:18

Koncert D’Dorsh
Messodorsh Tour '13

12.11.2013 (wtorek)
Toruń, Carpe Diem ul. Plac Teatralny 7
Start 20:00
Wejście FREE

FB : https://www.facebook.com/events/1419825874900784/

Promo:
Piwo 2,50 pln od 17:00 do 21:00 !

https://www.facebook.com/ddorsh
http://www.youtube.com/user/DDorshTV

Zespół powstał w 2008 roku. Początkowo był to jedynie niezobowiązujący projekt kilku muzyków. Jednak z czasem poczynania D’Dorsh zaczęły spotykać się z coraz liczniejszymi pozytywnymi reakcjami słuchaczy. To właśnie wzrost przychylności publiczności był impulsem do rozpoczęcia grania na poważnie.

W październiku 2010 zespół zaczął oficjalne koncertowanie w stałym składzie. Ich debiutem był występ podczas imprezy otrzęsinowej UWM-u. Od tamtej pory regularnie pojawiają się zarówno na mniejszych, jak i większych scenach muzycznych. D’Dorsh mogliście usłyszeć m.in. w czasie Kortowiady 2011 i 2012. W repertuarze zespołu znajdują się kawałki inspirowane pełnymi energii klasykami muzyki rockowej.

Nagrody i wyróżnienia
 wyróżnienie na ProRock 2013
 II miejsce na OFMA 2013
 I miejsce na ERROR 2013
 I miejsce na finale regionalnym Fonografika YoungStage w Warszawie
 wyróżnienie na finale krajowym Fonografika YoungStage w Łodzi

Skład D’Dorsh zaangażował się również w dopingowanie olsztyńskich szczypiornistów – specjalnie dla nich nagrał hymn wspierający piłkarzy ręcznych podczas sportowej walki.
Zespół reprezentuje Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynku

Browar http://www.youtube.com/watch?v=_UGbIs6ehk4
Teledysk "W ogień" http://www.youtube.com/watch?v=PPaPR1kJTpQ
Live "Jednoręki Bandyta" http://www.youtube.com/watch?v=2IT0_yFN0TU

http://www.carpediem.pl/
http://www.facebook.com/CARPEDIEMTORUN

BlackSheep
Posty: 10
Rejestracja: 08-02-2013 19:09

25-11-2013 20:34

XXANAXX

CHILLWAVE//WITCH HOUSE//ELECTRONIC//FUTURE CHILLOUT

Obrazek

Freedom Sound Art Agency , Many Kilos oraz klub Lizard King Toruń zapraszają w czwartek 28 listopada na koncert zespołu XXANAXX. Kompozycje pełne analogowych brzmień, głębokich basów i przestronnych pogłosów. Kojące i ciepłe dźwięki, do których chętnie wyskoczysz na parkiet. Mają za sobą występy na Openerze i Audio River.

wydarzenie facebook: https://www.facebook.com/events/511538738941080/

28.11.2013 CZWARTEK
Lizard King Toruń ul. Kopernika 3
Start : 21:00
Bilety : 15 pln przedsprzedaż / 20 pln w dniu koncertu


Bilety można nabyć w: bar klubu Lizard King przy ul. Mikołaja Kopernika 3 od godz. 18:00 do zamknięcia

https://www.facebook.com/xxanaxxmusic
http://www.youtube.com/user/xxanaxxmusic

XXANAXX - Disappear
http://www.youtube.com/watch?v=-1_5xTM_Ddw

XXANAXX - Hurt Me
http://www.youtube.com/watch?v=9ja8kgTnWo8

XXANAXX - XXANAXX
http://www.youtube.com/watch?v=Le-i1HJSfYg

Obrazek

PL
XXANAXX to polski duet z Warszawy tworzący muzykę elektroniczną. Zespół powstał w 2012 roku a w jego skład wchodzą: Klaudia Szafrańska (wokal) oraz Michał Wasilewski a.k.a. Lance Flare (muzyka).

Klaudia (lat 19) pochodzi z Konina, Michał (lat 31) zaś ze Szczytna. Spotkali się w Warszawie. Klaudia, po występie w polskiej edycji programu 'X Factor', poszukiwała producenta, Lance Flare rozglądał się w tym samym czasie za wokalistką. Oboje potrzebowali tylko jednego spotkania by podjąć decyzję o wspólnej współpracy.

Artyści dzielą wspólne zainteresowania w eksperymentalnej muzyce elektronicznej. Ich kompozycje pełne są analogowych brzmień, głębokich basów, przestrzennych pogłosów i uwielbianych przez oboje dźwięków maszyny perkusyjnej Roland TR 808. Ta mikstura w połączeniu z głosem Klaudii tworzy niezwykłe muzyczne doświadczenie która wprowadza słuchacza w wyższy stan relaksu. Gatunki które są im bliskie to chillwave, witch house i electronica.

W chwili obecnej duet pracuje nad debiutanckim albumem, pierwszy singiel zatytułowany Disappear został wypuszczony w Grudniu 2012 roku.

EN
XXANAXX are a Polish electronic music duo from Warsaw, formed in 2012. The band consists of Klaudia Szafrańska (vocals) and Michał Wasilewski a.k.a Lance Flare (instrumentals).

Klaudia age 19 and Voo age 31 formed XXANAXX in 2012. Klaudia is originally from Konin, while Michał is from Szczytno. They've met in Warsaw. Klaudia after appearing in Polish edition of X Factor was looking for a producer and Lance Flare was in a search for a vocalist. Both needed just one meeting to decide they want to cooperate with each other.

They share the same interest in experimental electronic music. Their compositions are full of anologue sounds, deep bases, ambient reverbs and their beloved Roland TR 808 drums. This mixture combined with Klaudia's voice makes an unusual music experience that takes listener to a higher level of relaxation. The genres that they feel connected to is chillwave, witch house and electronica.

At this very moment the duo is working on their first LP, the first single titled Disappear was released at the beginning of December 2012.

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”