WujekDave
Posty: 13
Rejestracja: 18-11-2012 11:08

03-12-2012 21:37

Witajcie. Po bardzo długim przemyśleniu sprawy, postanowiłem kupić gitarę dla leworęcznych (ponieważ jestem leworęczny). Jedyne co mnie drażni, to myśl że mogę mieć problemy z odczytywaniem tabulatorów. Jeżeli jest ktoś tutaj leworęczny, to niech się wypowie
Bardzo bym prosił o polecenie jakiegoś akustyka do max 600zł (leworęczny). Mieszkam 30km od Poznania, więc gdyby ktoś znał jakiś sklep wioślarski, z tamtych okolic, to proszę również coś polecić.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 09-12-2012 22:20 przez WujekDave, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Orionus
Posty: 208
Rejestracja: 25-02-2012 13:53

08-12-2012 18:49

T.Burton Absolute JC może? :)
W Poznaniu jest Music Store, Music Center, Music Factory, Riff, Rock'n'Roll, GitaraiBas, MX Music, Ulica Gitar.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Sulther
Posty: 476
Rejestracja: 25-08-2012 02:01

09-12-2012 16:36

Ku przestrodze : jeżeli chciałbyś kiedykolwiek grać na elektryku - zacznij i ucz się na gitarze praworęcznej.
Celebrating
Rockin'. Party making
Don't mind your limits
Leave out your hating.

Awatar użytkownika
RATM01
Posty: 288
Rejestracja: 02-12-2012 14:21

09-12-2012 16:54

Orionus pisze:T.Burton Absolute JC może? :)
W Poznaniu jest Music Store, Music Center, Music Factory, Riff, Rock'n'Roll, GitaraiBas, MX Music, Ulica Gitar.

niestety zamkneli music factory :)
gitara - B.C. Rich Beast Platinum
wzmacniacz - Peavey Solo Renown 212
efekty - Korg AX3000G

„Nieważne, jak to się robi. Ważne, aby nie przejmować się tradycyjnym podejściem do instrumentu. To tylko kawałek deski, sześć drutów, trochę elektroniki”.

WujekDave
Posty: 13
Rejestracja: 18-11-2012 11:08

09-12-2012 22:14

Sulther pisze:Ku przestrodze : jeżeli chciałbyś kiedykolwiek grać na elektryku - zacznij i ucz się na gitarze praworęcznej.


Mam taki zamiar. Po ok. 1,5 roku gry na akustyku chcę przejść na elektryka. Problemu już chyba nie będzie. Gadałem z kilkoma gitarzystami i mówili żebym uczył się na prawej. Tym bardziej jak poszedłem do kolegi to lewą ręką jakoś bez łatwości ustawiałem palce do akordu, a prawą ręką bardzo trudno mi to szło. Co prawda lepsze wyczucie rytmu mam w lewej, ale myślę że po ok. roku grania nauczę się szybko grać prawą. Tak z czystej ciekawości zapytam: Dlaczego sądzisz że na elektryka od razu na prawą się uczyć? nie ma wyboru gitar czy chodzi o coś innego?

W Poznaniu jest Music Store, Music Center, Music Factory, Riff, Rock'n'Roll, GitaraiBas, MX Music, Ulica Gitar.


Czy mógłbyś podać ulice, na których znajdują się te sklepy? Najlepiej blisko dworca głównego (np. ul. Półwiejska, tam gdzie Browar)

Pozdrawiam :)
Obrazek

lkotkowski
Posty: 2
Rejestracja: 10-12-2012 23:56

10-12-2012 23:59

Hej,
Zalogowałem się specjalnie, żeby tutaj odpowiedzieć :)
Mam akurat do sprzedania leworęcznego Fendera CD100 z cutawayem, el. akustyk. Grałem na nim przez 4 lata, nigdy mnie nie zawiódł, elektronika w porządku, ogólny stan oceniam na bdb (widać typowe ślady użytkowania). Do gitary dorzucam hardcase warwicka. Cena - 600-700zł. Jeśli jesteś zainteresowany, wyślij mi mail na lkotkowski@gmail.com to podam więcej szczegółów ;]

lkotkowski
Posty: 2
Rejestracja: 10-12-2012 23:56

11-12-2012 00:07

Witajcie. Po bardzo długim przemyśleniu sprawy, postanowiłem kupić gitarę dla leworęcznych (ponieważ jestem leworęczny). Jedyne co mnie drażni, to myśl że mogę mieć problemy z odczytywaniem tabulatorów. Jeżeli jest ktoś tutaj leworęczny, to niech się wypowie
Bardzo bym prosił o polecenie jakiegoś akustyka do max 600zł (leworęczny). Mieszkam 30km od Poznania, więc gdyby ktoś znał jakiś sklep wioślarski, z tamtych okolic, to proszę również coś polecić.

Pozdrawiam.


Nie ma czym się przejmować. Taby czyta się dokładnie tak samo, nie ma żadnych mylących zjawisk ;] Gram w tą stronę od 6 lat i nigdy nie żałowałem (no, może szukając gitar, bo nie ma gdzie ograć ;p) ale to naprawdę żaden problem - zawsze masz 10 dniową politykę zwrotu do wykorzystania. Nie ma co słuchać "wujków dobra rada", którzy twierdzą, że leworęczność to choroba - nic bardziej mylnego :) Sam musisz ocenić - jeżeli czujesz, że lepiej Ci się trzyma gitarę w lewą stronę - to tak powinieneś grać :)

pdk121
Posty: 7
Rejestracja: 01-10-2011 20:14

17-02-2013 18:52

Wypowiem się jako osoba leworęczna ;] Na początku miałem ten sam problem z kupnem gitary , wszyscy doradzali mi kupno wiosła dla praworęcznych , lecz postąpiłem po swojemu i kupiłem elektryka dla mańkutów i ani troche nie żałuje , co do tabulatorów to żadnych problemów nie ma , wszystko się tak samo odczytuje jak na normalnej gitarze , nie ma ci się trudzić z gitarą dla praworęcznych ;]
ObrazekObrazek

Wróć do „Gitary akustyczne i klasyczne”