Louder
Posty: 103
Rejestracja: 03-07-2012 18:27

09-08-2015 22:09

Witam, zakupiłem niedawno mikser behringer xenyx q502usb i zastanawiam się, czy jest jakikolwiek sens aby zakupić jakaś lepszą kartę dźwiękową do kompa? Posiadam jeden, otóż gniazdo liniowe mi trochę szwankuje, ale poza tym to czy przyniesie mi to jakiś efekt jeśli będzie mimo to szedł dźwięk z mikrofonu przez mikser?

bobik90
Posty: 70
Rejestracja: 03-10-2010 00:26

10-08-2015 14:59

Hej,

Podany przez Ciebie mikser ma już wbudowany interfejs audio (czyli kartę dźwiękową). Nie do końca rozumiem, co do tego ma gniazdo liniowe. I co posiadasz w ilości sztuk: 1, ale ja to widzę tak:

Jeżeli wszystkie dźwięki, które nagrywasz idą do miksera, to za pomocą kabla usb twój mikser powinien pozwolić Ci nagrywać wszystko co do miksera masz podpięte (za pomocą jakiegoś programu oczywiście.)

Czy jest sens zakupienia karty dźwiękowej? Ciężko powiedzieć. Nie wiem jaki masz budżet i na ile poważnie podchodzisz do tematu nagrywania. Jeżeli to ma to być zabawa początkującego, to taki mikserek powinien Ci wystarczyć i interfejs audio (czy tam karta dźwiękowa) za 100zł nie wniesie żadnej poprawy, bo taka sama albo i lepsza karta jest już w mikserze. Poza tym interfejsy audio mają przeważnie więcej wejść niż twój mikser, więc nie widzę sensu podpinania wszystkiego pod mikser, a potem miksera do karty dźwiękowej skoro ma ona większe możliwości. Lepiej wszystko podpiąć od razu pod kartę, lub tak jak w twoim przypadku, pod mikser z wbudowaną kartą.

Rozwiązania typu | sygnał ----> mikser -----> karta dźwiękowa------> komputer | stosuje się raczej gdy nagrywasz wiele ścieżek naraz (tyle, że karta nie jest w stanie obsłużyć ich na raz, np nagrywanie całego zespołu w studio , albo orkiestry itp.).
Epiphone performer me, Ibanez ASE NT, Tanglewood TRD VS

Wróć do „Gitara i komputer”