Kosma
Posty: 20
Rejestracja: 19-12-2012 21:54

20-12-2012 15:13

Witam. Tak wogóle to gram na skrzypcach i jak każdy dyskryminowany przez producentów skrzypek zmuszony jestem korzystać ze sprzętu gitarowego.
Pickupa mam z najwyższej półki więc wszystko mi bangla nawet z przesterami typu metal zone.
Korzystam z Gitar RiG i w sumie więcej gram na czystym brzmieniu tylko z dodatkami typu reverb czy kompresor. Teraz zastanawiam się nad kupnem interfejsu gitarowego:
- M-AUDIO FAST TRACK II USB lub
- Alesis iO2 Express
Fajna opcja bo robię też tzw blending czyli miksuję sygnał z pickupa (schertler stat-v)z jackiem i z mikr pojemności (audio technica pro 35) z xlr.
Który z tych interfesjów lepiej współpracuje z instrumentami akustycznymi? W sensie z gitarami akustycznymi z pickupem. Chodzi mi o zastosowanie tych interfejsów tylko do grania na żywo z GR. Tak przy okazji, nie wiecie czy wejście jack liniowe wysyła zasilanie 9v (rodzaj phantomu tylko 9v i na dużego jacka) i czy też te interfejsy są przedwzmacniaczami? Pytam bo mój pickup, który ma wtyk duży jack mono, wymaga zsilania phantom 9v i takie mam w swoim przedwzmacniaczu. Ale z takim interfejsem fajnie byłoby móc ominąć ten element. W czym jest lepszy Alesis, że jest prawie o 100pln droższy?

Zastanawiam się też nad:
-Behringer FCB1010
-Line 6 FBV Express MK II
jako sterowniki midi
Behringer wogóle jako firma do mnie nie przemawia, zawsze robili śmieciowe mikrofony no ale do 500pln to chyba jedyna opcja, zresztą to tylko sterownik midi ale dla mnie za duży trochę. A ten FBV Express czy ktoś w końcu przetestował konkretnie czy współpracuje z Guitar Rig? No i co to wogóle za wytwór, komunikacja midi przez usb? To ustrojstwo to chyba nie tylko sterownik midi ale cały interfejs. Może on współpracuje z GR bez dodatkowego interfejsu?
Obrazek
Marshall AS50D

Wróć do „Gitara i komputer”