Awatar użytkownika
Kenobi
Posty: 294
Rejestracja: 08-02-2011 20:13

10-07-2012 16:14

Temat o Rzelaznych Mejdenach !
Zespół full wypas, wokal Bruce'a bardzo fajny, Nicko wie jak grać na perce - moim zdaniem jeden z lepszych perkusistów.
Co do gitarzystów, mają klasę, Janick wymiata swoimi trickami na scenie :O po prostu prze chłop :D
A Steve... Steve jak Steve, nie znam się na basistach xd
Pierwszy zespół hejwi metalowy, który znałem, od dziecka, zawsze znałem Iron Maiden :D
"Nigdy nie jesteś za stary, żeby grać rock and rolla." - Bon Scott
Gitarowe Ciekawostki na FB!

Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

10-07-2012 16:53

Uwielbiam ten zespół! Też znam ich od bardzo dawna, z tą różnicą, że przez większość swojego życia po prostu mnie Maideni odrzucali. Jako radykalny death/black metalowiec (i przy okazji gówniarz), nie mogłem pojąć jak można słuchać takich "pedalskich pisków" i kolesi w skórzanych portkach. Na szczęście cztery lata temu pojawił się na horyzoncie chłopak mojej siostry (obecnie narzeczony), który powolutku zaczął mi aplikować co lepsze kawałki Maidenów. Później było podsuwanie płyt do przesłuchania (pierwsze było "Piece of Mind", następnie już nowsze "Brave New World")... I o dziwo zespół przypadł mi do gustu! Teraz nie wyobrażam sobie dnia bez przesłuchania chociażby paru kawałków tej grupy. Swoją drogą przy większości ich utworów mam ciarki - to nie zdarza się u mnie często, a na pewno o czymś świadczy ;) Swoją drogą cholernie żałuję, że nie pojechałem do Warszawy, kiedy Iron Maiden grali na Sonis...

Awatar użytkownika
Guzbi
Posty: 238
Rejestracja: 07-07-2008 08:56

10-07-2012 17:03

Genialny zespół, każdy z członków bandu jest zajebisty! Grają wręcz niesamowitą muzykę - NWOBHM, szybszą i bardziej melodyczną od klasycznego heavy metalu czy hard rocka.
No to tak:
Steve Harris - jego styl gry na basie jest mega, lider zespołu i głowny kompozytor.
Bruce Dickinson - genialny wokalista, technicznie wzorował się na Dio - jak słychać ze znakomitym skutkiem :) Uwielbiam jego barwe :)
Janick Gers - bardzo zabawny typ - wygląda trochę jak żul spod sklepu haha :D widać, że scena jest jego całym światem. Robi zajebiste sztuczki z gitarą :D
Adrian Smith - mój ulubiony gitarzysta ironów :D
Dave Murray - mniej za nim przepadam, jednak świetnie się uzupełniają z Adrianem, grając super harmonie :)
Nicko McBrain - to jest perkusista, a nie jakieś Larsy Ulrichy... zawsze imponował mi jego wielki drum set.

Moje ulubione albumy to:
1. Piece of Mind
2. Powerslave
3. Brave New World
"Szła drogą kura i powiedziała mi: kokokokokoko"

Awatar użytkownika
Kenobi
Posty: 294
Rejestracja: 08-02-2011 20:13

10-07-2012 21:28

Guzbi pisze:Genialny zespół, każdy z członków bandu jest zajebisty! Grają wręcz niesamowitą muzykę - NWOBHM, szybszą i bardziej melodyczną od klasycznego heavy metalu czy hard rocka.
No to tak:
Steve Harris - jego styl gry na basie jest mega, lider zespołu i głowny kompozytor.
Bruce Dickinson - genialny wokalista, technicznie wzorował się na Dio - jak słychać ze znakomitym skutkiem :) Uwielbiam jego barwe :)
Janick Gers - bardzo zabawny typ - wygląda trochę jak żul spod sklepu haha :D widać, że scena jest jego całym światem. Robi zajebiste sztuczki z gitarą :D
Adrian Smith - mój ulubiony gitarzysta ironów :D
Dave Murray - mniej za nim przepadam, jednak świetnie się uzupełniają z Adrianem, grając super harmonie :)
Nicko McBrain - to jest perkusista, a nie jakieś Larsy Ulrichy... zawsze imponował mi jego wielki drum set.

Moje ulubione albumy to:
1. Piece of Mind
2. Powerslave
3. Brave New World


W końcu dziadek Janicka był Polakiem więc się nie dziw że żul haha :D

Klapek : też mnie odrzucali ale wtedy nie słuchałem muzyki rockowej / metalowej i ogólnie, mało co słuchałem... też mnie odrzucali (słuchałem hard rocka) ale gdy już "słuch" się przyzwyczaił to Iron Maiden pokochałem.
"Nigdy nie jesteś za stary, żeby grać rock and rolla." - Bon Scott
Gitarowe Ciekawostki na FB!

kwass
Posty: 71
Rejestracja: 03-01-2011 16:15

10-07-2012 22:36

Kenobi - ojciec chyba a nie dziadek. Slucham od polowy gimnazjum. Dziewczyna mi mowi ze wszyatko graja tak samo i nudne a dla mnie sa mega. Duzo energi a taka muzyke lubie. Uwielbiam, pierwsza metalove:)
No i teledysk do bodajze Wasted Years(grnialny swoja droga) z urywkami z Polskim, nie pisze juz o graniu na polskim weselu.


Ps bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/56,35590,9755773,Gitarzysta_Iron_Maiden_spedzal_wakacje_pod_Bydgoszcza.html

Gers to polskie nazwisko? Ja to zawsze jakos Dzirs/Girs czytalem :p

Awatar użytkownika
Kenobi
Posty: 294
Rejestracja: 08-02-2011 20:13

11-07-2012 09:16

kwass pisze:Kenobi - ojciec chyba a nie dziadek. Slucham od polowy gimnazjum. Dziewczyna mi mowi ze wszyatko graja tak samo i nudne a dla mnie sa mega. Duzo energi a taka muzyke lubie. Uwielbiam, pierwsza metalove:)
No i teledysk do bodajze Wasted Years(grnialny swoja droga) z urywkami z Polskim, nie pisze juz o graniu na polskim weselu.


Ps bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/56,35590,9755773,Gitarzysta_Iron_Maiden_spedzal_wakacje_pod_Bydgoszcza.html

Gers to polskie nazwisko? Ja to zawsze jakos Dzirs/Girs czytalem :p


Mój błąd - tak, ojciec.
Tak wogóle co do wesela - http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-s ... en/7737380 - polecam obejrzeć, to ta para gdzie Mejdeni zagrali na ich ślubie - ironia taka że już nie są razem xD
Co do nazwiska, ja zawsze czytam "Gers", ale tak się czyta - właśnie oglądnąłem parę filmików na YT i czytają Dżanik Gers akcentując Gers (w Szwedzkim TV szoł akcentowali więc czyta się normalnie).

Tak btw.
"Bolesław Gers kończy służbę w marynarce brytyjskiej, dostaje etat w zakładach chemicznych. W 1956 r. żeni się z Louis, pracownicą agencji reklamowej. Mieszkają w Hertepool, stutysięcznym mieście nad Morzem Północnym. Rodzi im się czworo dzieci. Najstarszy (rocznik 1957) dostaje imię po dziadku z Runowa - Jan, ale wszyscy mówią na niego Janick. I pod takim imieniem znany jest fanom Iron Maiden na całym świecie.

Dalej w kolejności rodzą się dwie dziewczyny oraz ostatnie dziecko Bolesława i Louis - dla Anglików Christopher, a dla rodziny spod Więcborka - po prostu Krzyś. Co ciekawe - Janek i Krzyś są ochrzczeni w kościele katolickim, dziewczęta zachowały wyznanie anglikańskie. Taki polsko-brytyjski kompromis.

Bolesław, któremu dobrze się powodzi, nie zapomina o swoich rodzeństwie w Polsce. Najbliższy kontakt, głównie korespondencyjny, ma z najstarszym bratem, Józefem. W listach dużo pisze o Janku. Że uwielbia basen, piłkę nożną i że słucha tej głośniej muzyki, która tutaj rozbrzmiewa dosłownie wszędzie."

:]
"Nigdy nie jesteś za stary, żeby grać rock and rolla." - Bon Scott
Gitarowe Ciekawostki na FB!

Awatar użytkownika
Guzbi
Posty: 238
Rejestracja: 07-07-2008 08:56

11-07-2012 09:40

Kenobi pisze:
kwass pisze:Gers to polskie nazwisko? Ja to zawsze jakos Dzirs/Girs czytalem :p


Co do nazwiska, ja zawsze czytam "Gers", ale tak się czyta - właśnie oglądnąłem parę filmików na YT i czytają Dżanik Gers akcentując Gers (w Szwedzkim TV szoł akcentowali więc czyta się normalnie).


Co do nazwiska to nie jestem pewien, ale imię czyta się normalnie - "Janik" bo pochodzi od Jan (Steve Harris mówił Jan na niego, Nicko McBrain Janik) - polecam obejrzeć sobie dokument o ironach "Flight 666".
"Szła drogą kura i powiedziała mi: kokokokokoko"

Awatar użytkownika
case
Posty: 65
Rejestracja: 14-10-2010 13:28

12-07-2012 09:34

W "Rock in Rio" Dickinson mówi "Mr Janick Gers" wymawiając to "Janik Gers". Bez żadnych zangielszczeń typu "dż".

Awatar użytkownika
Kenobi
Posty: 294
Rejestracja: 08-02-2011 20:13

12-07-2012 10:08

No, ja zawsze też tak wymawiam :D
Po prostu Jan to polakoanglik, tylko że zamieszkały w Anglii :D
"Nigdy nie jesteś za stary, żeby grać rock and rolla." - Bon Scott
Gitarowe Ciekawostki na FB!

Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

13-07-2012 14:44

A teraz taka ciekawostka: dzisiaj do Maidenów już w 100% przekonałem moją lubą ;D Cieszę się tym bardziej, że do tej pory "najcięższe" zespoły jakich słucha to Tool, Chevelle czy The Pretty Reckless (The Pretty... Co?! Bleah!). Już się nie mogę doczekać kolejnego koncertu tej grupy w Polsce (o ile takowy się odbędzie) - tym razem na pewno nie przegapię okazji.

Up the Irons!

Awatar użytkownika
Guzbi
Posty: 238
Rejestracja: 07-07-2008 08:56

13-07-2012 16:19

KlapekJL pisze:Już się nie mogę doczekać kolejnego koncertu tej grupy w Polsce (o ile takowy się odbędzie) - tym razem na pewno nie przegapię okazji.

Up the Irons!


Ja też!!
"Szła drogą kura i powiedziała mi: kokokokokoko"

Awatar użytkownika
Kenobi
Posty: 294
Rejestracja: 08-02-2011 20:13

13-07-2012 17:48

KlapekJL pisze:A teraz taka ciekawostka: dzisiaj do Maidenów już w 100% przekonałem moją lubą ;D Cieszę się tym bardziej, że do tej pory "najcięższe" zespoły jakich słucha to Tool, Chevelle czy The Pretty Reckless (The Pretty... Co?! Bleah!). Już się nie mogę doczekać kolejnego koncertu tej grupy w Polsce (o ile takowy się odbędzie) - tym razem na pewno nie przegapię okazji.

Up the Irons!


Zabranie dziewczyny na koncert - coś pięknego, niestety, moja nie pójdzie (a to bicz :<)
"Nigdy nie jesteś za stary, żeby grać rock and rolla." - Bon Scott
Gitarowe Ciekawostki na FB!

kwass
Posty: 71
Rejestracja: 03-01-2011 16:15

13-07-2012 23:53

Zabieranie dziewczyny na koncert to oddzielny temat. Ja nie moge narzekac. Hunter, Acid Drinkers. Na wszystko ze mna pojdzie bo lubi. Taki szczesciarz ze mnie. Do Maidenow przekonac nie moge ale i tak by poszla jakby bilet 200zl nie kosztowal :D

Awatar użytkownika
ulek73
Posty: 11
Rejestracja: 16-10-2011 19:41

14-07-2012 01:46

Mam prawie cztery dychy na karku. Ale nie martwcie się jeszcze żyję bez podawania tlenu i poruszam się bez balkonika :) Maidenów poznałem mając lat około trzynastu i słucham ich do tej pory. Uwielbiam ich dwa pierwsze albumy z Paulem Di`Anno i oczywiście następne z Brucem. Nie potrfię za to strawić dwóch płyt z Blaze Bayley`em. Jego głos jest niczym wobec potężnego vocalu Dickinsona i agresywnego vocalu Di`Anno. Jakoś mimo upływu ponad 20 lat nie mogę też zaakceptować Janicka Gersa jako prawdziwego Maidena, którego swoimi umiejętnościami i stylem Adrian Smith moim zdaniem bije o głowę. Moim idealnym składem Maidenów jest klasyk Harris, Murray, Dickinson, Smith, McBrain. Ale należy też pamiętać o rewelacyjnym perkusiście jakim był Clive Burr. Polecam poszperać na youtube i posłuchać starych kawałków z Burr`em i Strattonem na wieśle :) Pozdrawiam wszystkich maidenowców :)

p.s Moja kobieta też bardzo lubi Maidenów. Byliśmy razem na ich koncercie w Warszawie w 2008 roku :)
Zapraszam na mój profil myspace http://pl.myspace.com/574617592

Awatar użytkownika
Lenoreth
Posty: 63
Rejestracja: 26-09-2010 23:27

14-07-2012 02:14

Najwybitniejszy zespół heavymetalowy w historii, jedynie Black Sabbath może się z nimi równać, chociaż Black Sabbath zaczynali wcześniej i mimo wszystko zawsze grali lżej niż Maiden, bardziej w kierunku muzyki rockowej, niż metalowej.

Z ręką na sercu można powiedzieć - zespół posiadający najbardziej charakterystycznego basistę w historii heavy metalu. Żaden nie wykształcił nigdy tak bardzo rozpoznawalnego stylu jak Harris. Poza tym Harris jest też najbardziej konkretnym liderem - zawsze ambitny, zawsze dawał z siebie 100%, nigdy nie pozwalał na burdel w szeregach grupy. Jeśli ktoś wyczyniał cokolwiek sprzecznego z interesem przyszłości zespołu - won (oczywiście ostatnim wyrzuconym na tych warunkach był Clive Burr).

Bruce - nie każdy lubi jego wokal, ja nie uważam, że jest wybitny, ale na pewno bardzo dobry technicznie i podoba mi się, szczególnie na Somewhere in Time.

Gitarzyści wzorowi, harmonie gitarowe, partie solowe i rytmiczne zawsze na bardzo wysokim poziomie.

Dobre teksty, żadnych przykuwających uwagę szatanów / rzewnych piosenek o miłości. zwykle oparte na rewelacyjnych książkach, filmach lub postaciach.

Zapytany o ulubiony zespół, zawsze odpowiadam Iron Maiden. Nawet jeśli wszystkie 15 płyt mam przesłuchane setki razy i znam je na pamięć, dostarczyli mi ogromnej ilości niesamowitych wrażeń, na ich utworach nauczyłem się grać na gitarze i tak dalej.

A jeśli ktoś jeszcze nie zna Maiden i chce się zapoznać, to niech się zapozna z najlepszym utworem w historii heavy metalu.

http://www.youtube.com/watch?v=7vP2hFFV57E

Ja metalu słucham już teraz bardzo oszczędnie, preferuję inne brzmienia, ale Maiden darzę największym szacunkiem od początku do końca.

Awatar użytkownika
Kenobi
Posty: 294
Rejestracja: 08-02-2011 20:13

14-07-2012 10:42

Lenoreth pisze:Najwybitniejszy zespół heavymetalowy w historii, jedynie Black Sabbath może się z nimi równać, chociaż Black Sabbath zaczynali wcześniej i mimo wszystko zawsze grali lżej niż Maiden, bardziej w kierunku muzyki rockowej, niż metalowej.


Czy ja wiem? A Judas Priest chociażby?
"Nigdy nie jesteś za stary, żeby grać rock and rolla." - Bon Scott
Gitarowe Ciekawostki na FB!

kwass
Posty: 71
Rejestracja: 03-01-2011 16:15

14-07-2012 11:18

Czaly czas ucza nas Turbo jest prawie jak Maideni. Nawet wyglad/ubrania podobne :)

Awatar użytkownika
Guzbi
Posty: 238
Rejestracja: 07-07-2008 08:56

16-07-2012 14:20

"Szła drogą kura i powiedziała mi: kokokokokoko"

Awatar użytkownika
FromTheVoid
Posty: 95
Rejestracja: 03-08-2010 13:19

17-07-2012 16:10

Ale oni mają szpetnego perkusiste jeee

Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

17-07-2012 17:52

FromTheVoid pisze:Ale oni mają szpetnego perkusiste jeee

Pedalsko zabrzmiało ;)

Awatar użytkownika
Kenobi
Posty: 294
Rejestracja: 08-02-2011 20:13

17-07-2012 18:23

KlapekJL pisze:
FromTheVoid pisze:Ale oni mają szpetnego perkusiste jeee

Pedalsko zabrzmiało ;)


No może i tak, ale to prawda.
"Nigdy nie jesteś za stary, żeby grać rock and rolla." - Bon Scott
Gitarowe Ciekawostki na FB!

Awatar użytkownika
Lenoreth
Posty: 63
Rejestracja: 26-09-2010 23:27

18-07-2012 22:20

FromTheVoid pisze:Ale oni mają szpetnego perkusiste jeee


http://i.imgur.com/TgwH0.jpg
Autorze postu o szpetnym perkusiście, czy przypadkiem nie ty jesteś na tym zdjęciu?

Awatar użytkownika
Guzbi
Posty: 238
Rejestracja: 07-07-2008 08:56

18-07-2012 22:36

Lenoreth pisze:
FromTheVoid pisze:Ale oni mają szpetnego perkusiste jeee


http://i.imgur.com/TgwH0.jpg
Autorze postu o szpetnym perkusiście, czy przypadkiem nie ty jesteś na tym zdjęciu?


hahahahhahaha co dał :D
"Szła drogą kura i powiedziała mi: kokokokokoko"

Awatar użytkownika
Imrahil
Posty: 20
Rejestracja: 27-10-2010 17:00

24-07-2012 20:34

A jeśli ktoś jeszcze nie zna Maiden i chce się zapoznać, to niech się zapozna z najlepszym utworem w historii heavy metalu.

http://www.youtube.com/watch?v=7vP2hFFV57E


Wybacz ale nie da się opisać Ironów jedną piosenką. Przecież jest jeszcze Dance of Death, Mother of Russia, Fear of a Dark, Powerslave itd... Chociaż ta rzeczywiście jest świetna, jedna z moich ulubionych.


A tak ogólnie o zespole to:
-świetne gitary, kocham te ich harmonie i solówki.
-bass bardzo lubię za brzmienie, ciężko pomylić Steve'a z kimś innym. :)
-wokal nic dodać nic ująć
-perkę w sumie ciężko mi ocenić, jak dla mnie trochę monotonna.
Obrazek

|Washburn Wi66 Prof|Merlin Sabotage bridge&neck|Fender Super Champ|Ibanez G-200|LongAmp RAT

Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

25-07-2012 10:48

Imrahil pisze:-wokal nic dodać nic ująć

Ano Bruce ma fenomenalny wokal według mnie. Gdy słucham płyt Maidenów, czy też solowych płyt tego wokalisty, to przy niemal każdej piosence mam ciarki.

Ciekawostka z innego tematu:
Jarzyn pisze:- Nie lubię (...) Ajron mejdena - warczenia, (...) darcia twarzy...

Ero pisze:Iron Maiden (...) - Gitary nawet spoko, ale jak już wchodzi wokal to nie da się słuchać.

Nie wiem czego Ci ludzie słuchają, żeby powiedzieć o wokalu Dickinsona "darcie twarzy"... Feela? A może Kombi?

Awatar użytkownika
Kenobi
Posty: 294
Rejestracja: 08-02-2011 20:13

25-07-2012 12:53

KlapekJL pisze:
Imrahil pisze:-wokal nic dodać nic ująć

Ano Bruce ma fenomenalny wokal według mnie. Gdy słucham płyt Maidenów, czy też solowych płyt tego wokalisty, to przy niemal każdej piosence mam ciarki.

Ciekawostka z innego tematu:
Jarzyn pisze:- Nie lubię (...) Ajron mejdena - warczenia, (...) darcia twarzy...

Ero pisze:Iron Maiden (...) - Gitary nawet spoko, ale jak już wchodzi wokal to nie da się słuchać.

Nie wiem czego Ci ludzie słuchają, żeby powiedzieć o wokalu Dickinsona "darcie twarzy"... Feela? A może Kombi?


Wokal Bruce'a to jeden z najlepszych w historii metalu :D
"Nigdy nie jesteś za stary, żeby grać rock and rolla." - Bon Scott
Gitarowe Ciekawostki na FB!

Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

25-07-2012 13:01

Kenobi pisze:Wokal Bruce'a to jeden z najlepszych w historii metalu :D

Też tak sądzę ;) Sam kiedyś nie przepadałem za Maidenami, ale z zupełnie odwrotnego powodu niż cytowani przeze mnie użytkownicy - wolałem mocny, death metalowy growl od czystego śpiewu Dickinsona. Na szczęście okres buntu się u mnie skończył i od dłuższego czasu głos Bruce zaczął do mnie przemawiać. Nawet bardzo.

freeRIDER
Posty: 23
Rejestracja: 17-07-2012 21:26

07-08-2012 17:32

a mi iron maiden jakoś nie leży :/ bez obrazy dla wszystkich, wiem że to guru legenda itp to jest poprostu mój gust
http://zapodaj.net/f0131087b6cce.bmp.html

Awatar użytkownika
czlowiektoster
Posty: 639
Rejestracja: 01-09-2012 22:13

03-09-2012 20:50

mi Ironi średnio leżą, ale album Brave New World jest świetny

ulubiona piosenka
Blood Brothers

Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

03-09-2012 21:29

Tak się od dawna zastanawiam co ludzie widzą w Janicku...

Nie wiem, ten gość mi po prostu nie leży. Może fajny z niego herbatnik i po powrocie Adriana żal im było go pożegnać, ale... no nie pasi mi za cholerę. Do melodyjności Murraya i Smitha, która jest jakby nie patrzeć wizytówką Maiden, brakuje mu lat świetlnych.

A na koncercie po prostu nie mogę na niego patrzeć, koleś jest z zupełnie innej bajki - to kręcenie wiosłem dookoła, kopnięcia na pusto rodem z wczesnego Scorpions... nic tylko ubrać go w błyszczące rajstopki i wysłać na scenę z jakimś glamową kapelą z wczesnych lat 80.

A poza tym uwielbiam Maiden od początku do 7th Son, Fear i Brave New World. Reszta płyt do pominięcia (z nielicznymi wyjątkami jak np. Sign of the Cross).
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

Wróć do „Heavy/Power metal”