stefan35721
Posty: 75
Rejestracja: 20-03-2012 17:14

20-07-2012 20:53

Witam.
Chciałem się zapytać co jest lepsze Line 6 POD STUDIO GX czy BEHRINGER UCG102 Guitar Link. O obydwóch słyszałem dobre opinie, ale jest duża różnica cenowa. Czy wogóle jest coś tańszego ale lepszego od Line 6 POD STUDIO GX.

Awatar użytkownika
Murio
Posty: 376
Rejestracja: 30-12-2009 18:30

20-07-2012 23:42

Zależy czego szukasz i czego oczekujesz. Jest wiele dobrych interfejsów.

Różnica w cenie tych dwóch jest faktycznie spora (zwłaszcza po skoku cen GX'ów). Nie testowałem tego Behringera, słyszałem tylko opinie, że są z nim problemy by go użyć jako zewnętrznej karty dźwiękowej (więc by puścić przez niego cały dźwięk z komputera). Jest dołączona do niego jakaś symulacja wzmacniaczy bazująca na Guitar Rigu (ale jest to bardzo okrojona wersja)... i w sumie tyle.

Jako użytkownik GX'a mogę powiedzieć więcej - nie ma problemu z używaniem go jako zwykłej karty dźwiękowej (zewnętrznej), z latencjami itp. Przez dłuższy moment były problemy ze sterownikami, które potrafiły wywołać niebieski ekran w Win7... ale problem został rozwiązany w jednej z najnowszych wersji. Dołączone oprogramowanie POD Farm w wersji 2.5 jest bardzo okrojone brzmieniowo, ale już starsza wersja (2.02) to cała gama brzmień i wzmacniaczy... I to też w sumie tyle, bo reszta dołączonego oprogramowania (demo Riffworks T4 i Ableton Live Lite 7) nie są aż takie "super hiper", ale są legalne i zawsze to jakiś start.

Który wybrać? Zależy czego oczekujesz. Jeżeli szukasz czegoś prostego do nagrywania i nie potrzebujesz wielu symulacji... Behringer wydaje się być ciekawy. Jeżeli szukasz czegoś bardziej ambitnego - tutaj się kłania GX. Chociaż 450zł za nowy to drogo i w tym przedziale cenowym (skoro już płacić ~500zł) wolałbym chyba dopłacić do wyższego modelu UX1 (więcej modeli wzmacniaczy i efektów, możliwość jednoczesnego podłączenia głośników i słuchawek itp). Albo rozejrzałbym się za używkami by upolować go w cenie ~300zł ile w moim odczuciu jest wart.

Dodam, że swojego PODa Studio GX kupiłem jakoś na przełomie października i listopada 2009 za 350zł (nówka). Używam go jako zewnętrznej karty dźwiękowej (oglądam filmy, słucham muzyki itp itd), więc działa dzień w dzień po 6h wzwyż. Nic się nie zepsuło, nic nie trzeszczy, nic nie buczy. Ani razu nie był na gwarancji czy w naprawie i zdążył już w tym czasie (2,5 roku) przeżyć 3 komputery. :-) Tak apropos jego trwałości ;-)
Obrazek__________________________Obrazek
Vintage VJ6 EMR, Epiphone LP Junior Single Cut VS
Line6 POD Studio GX + Creative Inspire 5.1 5100

nickolas
Posty: 127
Rejestracja: 13-06-2010 16:24

21-07-2012 08:52

Ja ze swojej strony polece M-Audio Fast Track. Nawet jest tańszy (mowa o nowych) od GX.
Chodzi o te wersje: http://allegro.pl/m-audio-fast-track-vi ... 17171.html
Zreszta tylko Fast Track jest zainstalowany jako sterownik dzwieku. Dziala wyśmienicie.
Czym rózni się od GX - tym że posiada wejscie na mikrofon z zasilaniem PHANTOM - tak że jakbyś w przyszłości mial nagrywac wokal czy instrument akustyczny to poptrzez np. mikrofon pojemnosciowy. W sumie jakbyś się uparł to w cenie GX kupiłbyś Fast Track + Behringer C1 (mikrofon pojemnosciiowy) i masz sprzęt super.
W zasadzie przewaznie jest tak "lepiej dołożyć i mieć przyszłosciowy sprzęt z wejsciem na mikrofon w razie gdyby w przyszłosci był potrzebny"
A jednak - tutaj jest na odwrót "lepiej odłożyć pieniądze i mieć przyszłosciowy sprzet z wejsciem na mikrofon i za reszte pieniedzy kupic pojemnosciowy mikrofon"
No to taki przykladzik :D
Co do brzmień to są różne programy - guitar rig, amplitube i inne.
Jak jest i również Pro Tools - okrojona wersja ale może byc OK na początek - posiada kilka brzmien.
Wybór należy do Ciebie.
Czy wolisz GX i zaplacic troche drozej
Czy wolisz Fast Track i zaplacic taniej i mieć lepszy sprzęt z mozliwoscia podpięcia mikrofonu pojemnosciowego i jakby Ci sie udało to za reszte byś kupił pojemnosciowy mikrofon. I mozna powiedziec ze w cenie GX masz Fast Track + Pojemnosciowy mikrofon.

Jest tez Alesis io2 za 400 zł i posiada mozliwosc wpiecia 2 gitary 2 mikrofony:
http://www.djshop.pl/i5636,alesis,alesi ... press.html
Szczególy są ponoc tutaj:
interfejs-t52700-60.html

Awatar użytkownika
Murio
Posty: 376
Rejestracja: 30-12-2009 18:30

21-07-2012 16:29

Nie wiem na ile jest to prawda (bo rzecz jasna trzeba wydać jedynie $49 by móc użyć triala :-) ), ale obiło mi się o uszy, że ten Pro Tools w wersji SE nie obsługuje zewnętrznych wtyczek... W takim wypadku byłaby to porażka nie program i w pełni tłumaczyłoby to, dlaczego ta wersja została z entuzjazmem ochrzczona przez Internautów "Shitty Edition".
Obrazek__________________________Obrazek
Vintage VJ6 EMR, Epiphone LP Junior Single Cut VS
Line6 POD Studio GX + Creative Inspire 5.1 5100

nickolas
Posty: 127
Rejestracja: 13-06-2010 16:24

21-07-2012 19:20

Oczywiscie nikt nie kaze uzywac tego programu ;-)

Wróć do „Gitara i komputer”