Mefiu20
Posty: 35
Rejestracja: 19-08-2013 18:15

08-07-2014 00:59

Siema postanowiłem nagrać swoją improwizację niestety jedynie tabletem mogłem bo kamera zepsuta więc dlatego obraz jest jaki jest :https://www.youtube.com/watch?v=eNbu-WJwO7E .
Ostatnio zmieniony 08-07-2014 08:33 przez Mefiu20, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adios
Moderator
Posty: 518
Rejestracja: 29-12-2008 12:20

08-07-2014 01:08

Uwaga, hejt: beznadziejna nazwa tematu, niezgodna z regulaminem. Do poprawy.
Martch, Takamine EG-116

Awatar użytkownika
marcowyzajac
Posty: 1760
Rejestracja: 17-04-2013 20:35

08-07-2014 08:33

masz szczęście, że na mnie trafiłeś- jestem urodzonym hejterem;)
do rzeczy:
1) nie trzymasz tempa/rytmu/tajmu/metrum/jakkolwiek by tego nie nazwać. albo wcale nie ćwiczyłeś z metronomem, albo ćwiczyłes zdecydowanie za krótko.
2) grałeś dźwięki zupełnie niepasujące do tonacji. nazw dźwięków nie podam, jeszcze nie umiem od razu ze słuchu rozpoznawać, ale sam chyba przyznasz, że nie każdy dźwięk jaki wydobyłeś pasował do e, co nie?
3) samo brzmienie mocno niedopracowane. nawet fajnie zbalansowałeś eq, ale z gałeczką gain się nie zdążyłeś chyba jeszcze zaprzyjaźnić. to słychać.
4) podkład mi się podobał. taki radosny. fajny kontrast, bo co trafiam tu na forum na czyjąś twórczość(własnej jeszcze nie wrzucam) to albo smętna improwizacja, albo cover czegoś.
5) to co adios napisał, czyli słabo sobie radzisz z wymyślaniem nazw.
6) jesli nie wiesz czy gorszy dźwięk czy obraz, to po co wrzucasz? mógłbyś telefonem nagrać sam dźwięk i zarzucić na soundcloud i by pewnie lepsze wrażenie było. to co pokazujesz też ma wpływ na odbiór całości. jesli wizja jest niechlujna to ją usuń. jeśli dźwięk jest do d* to nagraj jeszcze raz, może nieco inaczej ustawiając mikrofon. może telefon da odrobinę lepszy dźwięk niż tablet(chociaż do jakości studyjnej to droga jeszcze daleeeeeeka), może inne ustawienie gałek w piecu pozwoli wycisnąć więcyj z bylejakiego sprzętu. nagrywanie to trudniejsza sztuka niż nauczenie się grać, ale zabierać się za to należy dopiero jak już umiesz grać na tyle, by był sens nagrywać.

reasumując, najpierw poćwicz samo granie, potem dopracuj brzmienie, nagraj sam dźwięk ale porządnie i wrzuć za jakiś czas efekt końcowy. jestem pewien, że będzie dużo lepiej.
Obrazek
Новый скин форум- трагедия!!!

Mefiu20
Posty: 35
Rejestracja: 19-08-2013 18:15

08-07-2014 08:51

Dzięki za odpowiedzi , fakt faktem kilka lub kilkanaście razy nie było w Em , po 2 też wiem że nie grałem równo ale wgl o tym nie myślałem a z metronomem ćwiczę tyle że grałem jak chciałem :P
Obrazek

Awatar użytkownika
marcowyzajac
Posty: 1760
Rejestracja: 17-04-2013 20:35

08-07-2014 09:05

to tylko gorzej dla Ciebie, bo jesli coś wrzucasz, to powinieneś się raczej starać, żeby było to zagrane i nagrane najlepiej jak się da/najlepiej jak umiesz. gdyby był jeszcze poczatkujacym to do wybaczenia, mogłes czegoś nie wiedzieć, czegoś nie wypracować... a skoro "grałeś jak chciałeś', to świadczy to tylko o Tobie. że się nie starasz i że nie szanujesz słuchaczy.
Obrazek
Новый скин форум- трагедия!!!

Mefiu20
Posty: 35
Rejestracja: 19-08-2013 18:15

08-07-2014 09:21

Rok gry to dla ciebie nie jest początkujący ? :D
Obrazek

Wróć do „Wasza twórczość”