skullring
Posty: 1
Rejestracja: 24-11-2020 14:55

24-11-2020 16:13

Cześć,

Do mojego pierwszego LP (i pierwszej gitary na humbackerach) chciałbym wstawić przyzwoite pickupy. Raczej klimaty classic/vintage PAF, nie interesuje mnie super gain, Led Zeppelin to najcięższa muza jaka przychodzi mi do głowy jako sound referencyjny.

Wiele dobrego słyszałem o pickupach od Hathora i Merlina (myślę o modelu PAF). Czy ktoś miał okazję porównywać je i ma jakieś obserwacje?

Ewentualnie jaki inny set byłby godny polecenia poza znanym i lubianym SH2 i SH4?


Dzięki ;-)
S.

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1647
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

24-11-2020 18:52

Rio Grande Tall Boy, Schaller Golden 50, Gibson Classic 57, Brustbucker, SD APH. Na Hathorach i Melinach się nie znam. Znajomy ma single Merlina w Tele, ale to jak Tele nie gra, mocny i mało dźwięczny sygnał.

Awatar użytkownika
xPaJaCx
Posty: 160
Rejestracja: 13-05-2018 14:50

24-11-2020 20:46

Raz słyszałem merliny w jakies gitarce (moje uszy miela je dziesiatkami miesiecznie) nie pamietam ich czyli nie byly ani zle ani nadzwyczajne
Zobacz tańczą policjanci
Facet z teczką trochę krwawi
Tu jest ławka, zdejmij bluzkę
Wypalimy całą trawę

Wybaczcie za błędy ort. mam dysleksje :)

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

24-11-2020 21:41

Hathor zrobi to, co zamówisz, to manufaktura jest. Merlin PAF niezłe, ale za mało je słyszałem, by cokolwiek rekomendować. Gibsony '57 czy '61 mogę śmiało polecić - one są stworzone do grania w LP. Jeśli znajdziesz gdzieś jeszcze stare Tesle - to potrafi zabrzmieć genialnie. Nawet te mocniejsze potrafią delikatnie pobluesować, więc tu nie ma pudła. I nie kosztowały zyliony, więc zawsze warto popróbować. Teraz w Steinbergerze mam Bill Lawrence jakieś i też, mimo że mocne są, to potrafią nie tylko szatanowi okrężnicę w drżenie wprawić, ale i uszy popieścić. Dzięki nim między innymi, gitara, która miała być sprzętem podróżnym, gra u mnie na równi z Gibsonem SG (na pickupach '61) jako druga podstawowa.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Wróć do „Gitary elektryczne”