Awatar użytkownika
pszczolka
Posty: 28
Rejestracja: 10-02-2011 18:28

13-02-2012 18:11

Nie wiem czy to amp czy to efekt wiec dalem tutaj.

Czy ktos z was orientuje sie w jakich cenach dostene Guitar rig pedal board i ten caly program, czy w polce on jest dostepny i co do niego potrzeba, karta dzwiekowa do PC czy jakies inne tam ...
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
____________________________________________________________________________________________________________________________________________
Vintage v100 BB + Line 6 Spider IV 30W + Hohner HC05 + Stagg c549 + Footswitch Line 6 FBV 2 + Line 6 POD HD 500

sadyslaw
Posty: 41
Rejestracja: 20-12-2009 09:53

13-02-2012 18:43

http://skylark.com.pl/djshop/guitar-rig-kontrol.html

Używaj Google.

W opisie masz odpowiedź na swoje pytania. Ten "pedał" działa jako karta dźwiękowa.
BC Rich Mockingbird Special X (2x Seymour Duncan Alnico II Pro) + Peavey Classic 30

Awatar użytkownika
Adios
Moderator
Posty: 518
Rejestracja: 29-12-2008 12:20

13-02-2012 18:57

Przenoszę do działu Gitara i komputer.
Martch, Takamine EG-116

Awatar użytkownika
bubba
Posty: 193
Rejestracja: 23-10-2011 13:38

13-02-2012 20:06

Ja widziałem nowe za 1350 zł. Nie pamiętam gdzie.Ale bardziej polecam Ci zestaw z interfejsem Behringer UCG 102 . Koszt to tylko ok 130zł ,a porównywalny jest z interfejsami droższymi o pare baniek ;)
@Edit:Zapomniałem dodać,że w zestawie masz oprogramowanie Guitar Combos też od native instruments,ale ten interfejsik działa też z Guitar Rig'iem :)
See the ten thousand ministries,
See the holy righteous dogs,
They claim to heal
but all they do is steal

Awatar użytkownika
pszczolka
Posty: 28
Rejestracja: 10-02-2011 18:28

13-02-2012 21:07

Dowiedziałem się z tego linku podanego wyżej (o ile dobrze sie tam doczytałem) to ten kontroler MIDI zawiera w sobie karte dzwiękową która odciąza komputer aby to wszystko płynnie działało. Po podłączeniu MIDI do PC/LAPTOPA/MAC itd. jest mozliwość zainstalowania oprogramowania sterującego/operujacego calym SOFT'EM.

Czy dobrze napisałem na ten temat ?
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
____________________________________________________________________________________________________________________________________________
Vintage v100 BB + Line 6 Spider IV 30W + Hohner HC05 + Stagg c549 + Footswitch Line 6 FBV 2 + Line 6 POD HD 500

Awatar użytkownika
pszczolka
Posty: 28
Rejestracja: 10-02-2011 18:28

13-02-2012 21:14

pszczolka pisze:Dowiedziałem się z tego linku podanego wyżej (o ile dobrze się tam doczytałem) to ten kontroler MIDI zawiera w sobie kartę dźwiękowa która odciąża komputer aby to wszystko płynnie działało. Po podłączeniu MIDI do PC/LAPTOPA/MAC itd. jest możliwość zainstalowania oprogramowania sterującego/operującego całym SOFT'EM.

Czy dobrze napisałem na ten temat ?



A czy można ten programik Gitar Rig ściągnąć na PC a następnie używając innego kontrolera MIDI korzystać z niego?
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
____________________________________________________________________________________________________________________________________________
Vintage v100 BB + Line 6 Spider IV 30W + Hohner HC05 + Stagg c549 + Footswitch Line 6 FBV 2 + Line 6 POD HD 500

Awatar użytkownika
ari38
Posty: 2
Rejestracja: 12-01-2009 21:46

13-02-2012 21:21

pszczolka pisze:A czy można ten programik Gitar Rig ściągnąć na PC a następnie używając innego kontrolera MIDI korzystać z niego?


Szczerze nie testowałem, ale myślę, że się da, bo w opcjach Guitar Rig możesz wybierać wejścia/wyjścia midi, więc pewnie obsługuje też inne kontrolery.
Flame KTM IIB

sadyslaw
Posty: 41
Rejestracja: 20-12-2009 09:53

14-02-2012 05:52

Można, ale jest tu sporo kombinacji i programowania. Kupując oryginalny kontroler prawie, że eliminujesz latencję jeśli nie masz badzo mocnego kompa. Poza tym karta dźwiękowa w sterowniku na pewno będzie lepszej jakości niż przeciętna karta w laptopie.

http://www.youtube.com/watch?v=hIDN-W22 ... re=related
BC Rich Mockingbird Special X (2x Seymour Duncan Alnico II Pro) + Peavey Classic 30

Awatar użytkownika
pszczolka
Posty: 28
Rejestracja: 10-02-2011 18:28

14-02-2012 16:34

załóżmy ze gdybym kupił Behringer FCB 1010 to wtedy muszę mieć mocnego kompa bo Behringer FCB 1010 nie jest wyposażony w kartę dźwiękowa ?

zapomnialbym.. czy jest mozliwosc zapisania presetu i podzielenia sie nim z innymi użytkownikami ?
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
____________________________________________________________________________________________________________________________________________
Vintage v100 BB + Line 6 Spider IV 30W + Hohner HC05 + Stagg c549 + Footswitch Line 6 FBV 2 + Line 6 POD HD 500

Awatar użytkownika
pszczolka
Posty: 28
Rejestracja: 10-02-2011 18:28

17-02-2012 17:53

Co do kart dzwiekowych, to jaka byla by dobra ktora by wytrzymala bawienie sie efektami w programiku Guitar Rig ?
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
____________________________________________________________________________________________________________________________________________
Vintage v100 BB + Line 6 Spider IV 30W + Hohner HC05 + Stagg c549 + Footswitch Line 6 FBV 2 + Line 6 POD HD 500

Awatar użytkownika
Geohound
Moderator
Posty: 2279
Rejestracja: 19-06-2008 17:25

17-02-2012 19:03

Zintegrowana.

Awatar użytkownika
pszczolka
Posty: 28
Rejestracja: 10-02-2011 18:28

18-02-2012 15:29

A takie podpinane pod USB
jak ta ;
http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-zewne ... 87041.html

Chce cos takiego bo potrzebuje mobilnego 'studia' przy lapku a nie PC
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
____________________________________________________________________________________________________________________________________________
Vintage v100 BB + Line 6 Spider IV 30W + Hohner HC05 + Stagg c549 + Footswitch Line 6 FBV 2 + Line 6 POD HD 500

Max80
Posty: 11
Rejestracja: 25-02-2012 00:02

25-02-2012 01:52

pszczolka pisze:Co do kart dzwiekowych, to jaka byla by dobra ktora by wytrzymala bawienie sie efektami w programiku Guitar Rig ?


Witam.
Odpowiadając na pytanie: jakakolwiek pracująca na sterownikach ASIO / ASIO 2. To ci zapewni bardzo niską latencję (czyli opóźnienie sygnału - im krótsze tym lepsze).
Ja używam M-AUDIO Fast Track Pro na USB. Karta ta posiada również interfejs MIDI więc FCB1010 wpinam do niej. Kontrola GR odbywa się z poziomu FCB ale wymaga to: 1. zaprogramowanie FCB, 2. poustawianie GR - czyli stworzenie własnych presetów które później przełączasz stopą (coś a'la stompbox). Całość trochę czasochłonna ale jak chcesz się pobawić to czemu nie.
Odnośnie drugiej części Twojego pytania - taka karta sama nie zajmuje się obsługą efektów. To zadanie w sporej części spoczywa na twoim Lapku/PC, a konkretniej na CPU. Dlatego ważnym jest aby był mocny. Po przetestowaniu kilku, stwierdziłem, że dla poczucia jako takiej swobody Dual Core MUSI być (pow. 1.5 GHz)

P.S.
Osobiście mam GR w Lapku z jedno rdzeniowym Intel Pentium M(2 GHz) na pokładzie i GuitarRig 4 daje sobie w miarę rady, ale CPU jest średnio obciążony w 50-70% - czyli sporo niestety. Przy bardziej złożonych efektach istnieje ryzyko przeciążenia CPU, a wtedy głucha cisza :/
Gdybyś myślał o Amplitube 3 to niestety bardziej obciąża CPU niż GR.
AmpliTube X-Gear jeszcze jakoś daje rady ale niektóre efekty bywają 'za mocne'.

Na stacjonarnym PC z cztero-rdzeniowym nie mam ŻADNYCH problemów (tu używam wewnętrznej karty - MAYA 44 e-PCI - również z obsługą sterowników ASIO 2). Obciążenie CPU w GR w tym wypadku oscyluje na poziomie ok. 16%.

Pozdro.

Awatar użytkownika
bubba
Posty: 193
Rejestracja: 23-10-2011 13:38

26-02-2012 12:39

pszczolka pisze:A takie podpinane pod USB
jak ta ;
http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-zewne ... 87041.html

Chce cos takiego bo potrzebuje mobilnego 'studia' przy lapku a nie PC


Taka karta dźwiękowa nie zda egzaminu na gitarę ;) Najlepszym rozwiązaniem byłoby zakupienie specjalnego interfejsu na gitarę pod usb. taki jak ten : http://allegro.pl/behringer-ucg-102-ucg ... 75531.html
See the ten thousand ministries,
See the holy righteous dogs,
They claim to heal
but all they do is steal

Awatar użytkownika
pszczolka
Posty: 28
Rejestracja: 10-02-2011 18:28

03-03-2012 17:22

bubba pisze:
pszczolka pisze:A takie podpinane pod USB
jak ta ;
http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-zewne ... 87041.html

Chce cos takiego bo potrzebuje mobilnego 'studia' przy lapku a nie PC


Taka karta dźwiękowa nie zda egzaminu na gitarę ;) Najlepszym rozwiązaniem byłoby zakupienie specjalnego interfejsu na gitarę pod usb. taki jak ten : http://allegro.pl/behringer-ucg-102-ucg ... 75531.html

Czy ten produkt dziala jako karta dzwiękowa. Czyli do GR można podpiąć inny kontroler niz Guitar Rig kontroler ?

A jest moze cos tanszego do tego M-AUDIO Fast Track Pro tak do ok 300 zl

Edit
http://zapytaj.onet.pl/Category/019,004 ... ler__.html
Odpowie mi ktos tu w poscie na forum ...
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
____________________________________________________________________________________________________________________________________________
Vintage v100 BB + Line 6 Spider IV 30W + Hohner HC05 + Stagg c549 + Footswitch Line 6 FBV 2 + Line 6 POD HD 500

Max80
Posty: 11
Rejestracja: 25-02-2012 00:02

07-03-2012 00:43

pszczolka pisze: [...] Czyli do GR można podpiąć inny kontroler niz Guitar Rig kontroler ?

[...] A jest moze cos tanszego do tego M-AUDIO Fast Track Pro tak do ok 300 zl

Tak, można - np wspomniany FCB1010. Pamiętaj jednak, że FCB nie ma portu USB i podpiąć go do kompa można tylko przez złącza MIDI. Tylko tą drogą odbywa się komunikacja KOMPUTER<->FCB1010. To oznacza, że musisz mieć interfejs MIDI w swoim kompie, żeby móc kontrolować GR lub inny tego typu soft.
Większość kart dźwiękowych w kompach nie posiada złącz MIDI, więc rozwiązaniem jest:

A) kupienie karty wewnętrznej do kompa np:
ESI Juli@ na PCI,
lub ESI Maya44 XTe na PCIe (która posiada już kable MIDI w komplecie; stara wersja Mayki44 na PCI nie miała MIDI w zestawie - trza było dokupić dodatkową płytkę).

Zaletą tych dwóch kart jest to, że obsługują ASIO2 i mają MIDI na pokładzie, czyli masz to co trzeba w 1 karcie. Koszt obu to ok. 515zł za szt.


B) kupienie zewnętrznej karty na USB, jednak z tego co się orientuję, to do ok. 300zł karty na USB z MIDI nie kupisz.
Będziesz musiał kupić interfejs AUDIO na USB do gitary np:
Miditech Guitarface II Class Compliant - na stronie THOMANN'a za ok 181zł,
M-Audio Fast Track MKII za ok 318zł
czy całkiem zgrabny ESI UGM96 za ok 318zł;
...i do tego prosty interfejs MIDI-to-USB np: ESI Midi Mate II(ok 75zł) lub podobne (patrz Allegro).

Jeśli pójdziesz w tańsze zestawy to interfejsy AUDIO + MIDI wyjdą Cię ok 260zł razem. Do zabawy w domu w sam raz :)


Jak to wszystko będzie ze sobą grało, nie mam pojęcia. Teoretycznie powinno być OK.
Gitara i GR będą opierać się na interfejsie AUDIO na USB (np Miditech Guitarface)
FCB1010 obsługiwany będzie przez osobny interfejs MIDI na USB (np ESI Midi Mate II)
W praktyce jak będzie, to zobaczysz. Zawsze jest lepiej mieć 1 interfejs AUDIO/MIDI z ASIO2 na 1 USB niż wszystko osobno na oddzielnych USB. To może (ale nie musi) negatywnie wpływać na wydajność Laptopa.

Udanej zabawy i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
pszczolka
Posty: 28
Rejestracja: 10-02-2011 18:28

07-03-2012 14:30

Max80 pisze:Jeśli pójdziesz w tańsze zestawy to interfejsy AUDIO + MIDI wyjdą Cię ok 260zł razem. Do zabawy w domu w sam raz :)

Te słowa mnie najbardziej zainteresowały. A dokładnie słowa 'Do zabawy w domu[...]."

Bardzo mi się spodobał ten FCB bo ma dwa pedały ekspresji i wiele BANKÓW do zagospodarowania. A jak każdy z nas wie GR oferuje szeroką paletę efektów. A w ostateczności co zamiast tego FCB 1010, coś pod USB ?

A co do karty dźwiękowej to jak będzie z LATENCJĄ. Czy te pod karty pod USB (a dokładnie ta mnie interesuje ESI UGM96) poradzi sobie na laptopie HP G6000 (3.8 GHz, 1GB RAM, Vista Home Premium) ? Wiadomo jaka cena taka jakość.

A tak podsumowując to bym musiał tak kombinować że kartę USB podłączam do Laptopa>złącze MIDI>Głośniki/Kolumna>Gitara ?
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
____________________________________________________________________________________________________________________________________________
Vintage v100 BB + Line 6 Spider IV 30W + Hohner HC05 + Stagg c549 + Footswitch Line 6 FBV 2 + Line 6 POD HD 500

Max80
Posty: 11
Rejestracja: 25-02-2012 00:02

07-03-2012 23:59

A co ma być z latencją ? Będzie dobra :) Ta karta spokojnie sobie poradzi na twoim lapku.
Poniżej krótki opis tej karty:

ESI UGM96 - przenośny interfejs audio na USB, 2x kanały wejściowe (analog) i 2x kanały wyjściowe (analog).
2x niezależne wejścia Hi-Z (mono) - jedno z nich z możliwością przełączenia jako mikrofonowe wejście z przedwzmacniaczem. (można podpiąć i nagrać 2 instrumenty na raz w tym samym czasie lub 1 instrument i 1 mikrofon)
2x wyjścia słuchawkowe - jedno z nich z możliwością przełączenia jako wyjście liniowe.
Interfejs zasilany z USB, zawiera sterowniki pod Windows Vista oraz XP z obsługą ASIO dla niskich opóźnień (latency).

Co do schematu podłączania tego wszystkiego:

FCB1010 <- ESI MIDI Mate II -> USB 1 (Laptop)
(Laptop) USB 2 <- ESI UGM96 -> wyjście słuchawkowe/liniowe -> wzmacniacz -> głośniki gitarowe
ESI UGM96 <- wejście instrument (przedni panel) <- Gitara

Zauważ, że potrzebny jest wzmacniacz (końcówka mocy) jeśli korzystasz z odpowiednich kolumn gitarowych (chyba że masz combo to wtedy nie trzeba końcówki bo takowa jest już w combo).
UGM96 posiada wzmacniacz końcowy jedynie by pohałasować na słuchawkach lub na stereofonicznych głośniczkach komputerowych lub kina domowego, w którym wpinasz się w wejście AUX - wtedy dodatkowa końcówka mocy jest nie potrzebna.
Na słuchawkach jeszcze można sobie fajnie pograć ale zestawy komputerowe czy kina domowego... - na słabszych będzie po prostu pierdzieć. Mimo wszystko popróbuj i pobaw się trochę. Sam odsłuchasz jak to będzie grało.

Pozdro.

Awatar użytkownika
pszczolka
Posty: 28
Rejestracja: 10-02-2011 18:28

08-03-2012 17:47

Max80 pisze:zawiera sterowniki pod Windows Vista oraz XP z obsługą ASIO dla niskich opóźnień (latency).

Tylko ciekawe czy pod wszystkie wersje Vista?

Max80 pisze:Zauważ, że potrzebny jest wzmacniacz (końcówka mocy) jeśli korzystasz z odpowiednich kolumn gitarowych (chyba że masz combo to wtedy nie trzeba końcówki bo takowa jest już w combo).

Dobrze się składa bo mam COMBO Line 6 Spider IV 30 Watt.




A co z innymi sterownikami nożnymi(MIDI). Jakie polecacie ? Zakładam też inną opcję na ten sterownik, dlatego że mniej sprzętu podpiętego do laptopa.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
____________________________________________________________________________________________________________________________________________
Vintage v100 BB + Line 6 Spider IV 30W + Hohner HC05 + Stagg c549 + Footswitch Line 6 FBV 2 + Line 6 POD HD 500

Max80
Posty: 11
Rejestracja: 25-02-2012 00:02

08-03-2012 23:29

Pod wszystkie Visty. Bez obaw - spokojnie zagra :)
ESI na bieżąco wypuszcza aktualne stery pod wszystkie platformy - nawet na Linuxa ;-)

Skoro masz Combo to lepiej dla Ciebie.
Pamiętaj, żeby kabel wychodzący z UGM96 wpiąć w Line In (wejście liniowe) w twoim Combo (jeśli takie jest). Jeśli nie ma, to w wejście gitarowe, tylko wtedy korzystasz TYLKO z kanału CLEAN (bez żadnych efektów).
Efekty będą z GR przecież, a Twoje combo wykorzystasz tylko do nagłośnienia.

Co do innych sterowników MIDI, to taniej nie znajdziesz nic, co dałoby Ci to co daje FCB1010 (za ok 460zł).
Większość takich sterowników nie ma nawet padałów (nawet jednego - niektóre modele G-Lab czy Rocktron).
Inne mają tylko jeden np. popularna Yamaha MFC10 za ok 1200zl.
Jest jeden taki, co wygląda nawet podobnie jak FCB1010 ;-) - Roland FC-300 ale to wydatek prawie 1800zł.

Także zostań lepiej z FCB, bo jeśli masz zamiar wydawać więcej kasy na różny sprzęt pod kompa, GR i gitarę , to powiem szczerze, zastanów się dobrze czy nie lepiej sprzedać to twoje combo, dozbierać i przeznaczyć całą kasę na jakieś fajne nie duże lampowe combo np. Laney Cub-12R i dokupić jakieś 2-3 kostki z efektami lub jakiś fajny multiefekt np Boss GT-10. Na takim zestawie pograsz prawie wszystko i szacuneczek też wzbudzisz :)

Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
pszczolka
Posty: 28
Rejestracja: 10-02-2011 18:28

09-03-2012 13:45

Max80 pisze:Także zostań lepiej z FCB, bo jeśli masz zamiar wydawać więcej kasy na różny sprzęt pod kompa, GR i gitarę , to powiem szczerze, zastanów się dobrze czy nie lepiej sprzedać to twoje combo, dozbierać i przeznaczyć całą kasę na jakieś fajne nie duże lampowe combo np. Laney Cub-12R i dokupić jakieś 2-3 kostki z efektami lub jakiś fajny multi-efekt np Boss GT-10.

Raczej zostanę przy FBC. Nie mam zamiaru wydawać wiele kasy ponieważ ja nawet nie gram półprofesjonalnie, więc trochę głupota wywalać pieniądze w coś, z czego bym nie był w stanie choć w połowie skorzystać. A co do multi-efektu to on sam kosztuje 1800 zł, a za GR+FCB+UGM96 itd. to będzie troszeczkę taniej...


Co do Laney 'a to czy to jest uzyskane tylko za pomocą pieca, on naprawdę tyle potrafi ?
http://www.youtube.com/watch?v=V7VijKjY-ws


A tak w ogóle to według Ciebie lepiej wybrać M-Audio Fast Track MKII czy ESI UGM 96
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
____________________________________________________________________________________________________________________________________________
Vintage v100 BB + Line 6 Spider IV 30W + Hohner HC05 + Stagg c549 + Footswitch Line 6 FBV 2 + Line 6 POD HD 500

Max80
Posty: 11
Rejestracja: 25-02-2012 00:02

09-03-2012 22:19

pszczolka pisze:Co do Laney 'a to czy to jest uzyskane tylko za pomocą pieca, on naprawdę tyle potrafi ?
http://www.youtube.com/watch?v=V7VijKjY-ws

A tak w ogóle to według Ciebie lepiej wybrać M-Audio Fast Track MKII czy ESI UGM 96


Tak, to jest sam piec. Sam się nad nim zastanawiałem, bo jest całkiem dobry i ma sporo dobrych opinii wśród wielu ludzi. A jak jeszcze dopalisz ten piecyk jakąś fajną kostką. to wtedy bajka dla początkującego. Zależy co grasz, ale na tym Cub12 można pograć prawie wszystko. Polecam.

Co do wyboru kart, to obie są dobre, obie zagrają, porównaj sobie detale na ich temat w necie i odpowiedz sobie na pytanie czego od takiej karty oczekujesz. Może jedna ma coś czego nie ma druga, a wiesz że może Ci się przydać.
Ja szukałem karty z ASIO i MIDI w jednym urządzeniu. Padło na M-Audio Fast Track Pro.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
pszczolka
Posty: 28
Rejestracja: 10-02-2011 18:28

10-03-2012 10:01

M-Audio Fast Track Pro troszeczkę za drogie ;(
Jak ty korzystasz z M-Audio to i jak pójdę w tą stronę tej firmy, skoro polecasz M-Audio Fast Track Pro. Chyba jednak zostanę przy tym MKII, tylko jak kupie MKII i do tego ESI MIDI Mate II to czy nie bedzie to powolne, z racji podłączenie wielu urządzeń na raz ?

A z tym ASIO to troszeczkę wada bo nie mogę słuchać podkładu i grac w GR 'gu, mogę używać tylko jednego :(
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
____________________________________________________________________________________________________________________________________________
Vintage v100 BB + Line 6 Spider IV 30W + Hohner HC05 + Stagg c549 + Footswitch Line 6 FBV 2 + Line 6 POD HD 500

gitt999
Posty: 441
Rejestracja: 02-03-2011 17:16

10-03-2012 12:57

ASIO 4ALL obsługuje tylko jeden sygnał, ale ASIO sterowników lepszych kart to juz zalezy Nie
chce sie wtrącać i burzyć Twoich planów, ale czy aby po zakupie tego wszystkiego po tygodniu nie bedziesz zmuszony zakładać konta na allegro? (jesli nie masz) :) Za cenę tego wszystkiego bedziesz mial używany multiefekt np. POD HD 300 do nagrywaniu, grania. Guitar Rig świetny program, ale na darmowych, czesto duzo lepsze brzmienie można ukręcić

Awatar użytkownika
pszczolka
Posty: 28
Rejestracja: 10-02-2011 18:28

10-03-2012 13:21

Właśnie jeżeli mi się nie spodoba będę to mógł sprzedać. A do tego w GR mam więcej efektów.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
____________________________________________________________________________________________________________________________________________
Vintage v100 BB + Line 6 Spider IV 30W + Hohner HC05 + Stagg c549 + Footswitch Line 6 FBV 2 + Line 6 POD HD 500

Max80
Posty: 11
Rejestracja: 25-02-2012 00:02

12-03-2012 01:10

Na pewno tym M-Audio FT się nie zawiedziesz. Do gitary i nagrywania w domu jest idealne. Dostaniesz jeszcze w komplecie program Pro Tools SE - okrojona wersja jednego z najlepszych sekwencerów w branży - ...i możesz zacząć zabawę od razu.

Co do wpiętych kilku urządzeń na USB w Lapku... tak jak napisałem wcześniej - może to spowalniać ale nie musi. Na słabszych lapkach istnieje takie ryzyko ale szczerze wydaje mi się, że nawet byś tego nie odczuł. Także bez obaw.


Co do słów kolegi gitt999 to zgadzam się z tym co napisał. Sam przez to przechodziłem, w sumie jestem w trakcie tej całej burzy ze sprzętem. Na innym popularnym forum w tematyce gitary itp, pisałem, że na początek, raczej tylko do zabawy w domu, GR jest idealny. Zakładając, że masz już Lapka, "darmowego" GR z netu i twoje combo do nagłośnienia, po dokupieniu FAST TRACK'a, FCB1010 i MIDI Mate II, wydasz ok 900-1000zł i masz zestaw gotowy do zabawy, który można nawet wykorzystać na scenie czy próbach z kolegami, jeśli najdzie Cię ochota. Niestety taki zestaw ma 2 słabe ogniwa - laptop i "darmowy" GR. Te dwa mogą się (ale nie muszą) znienacka wysypać, zawiesić podczas grania (np koncertu czy próby) i wtedy kicha. Nie wspomnę, że będzie wtedy trochę gratów do wożenia. Dlatego tak jak mówię - do domu raczej ta zabawa wtedy bez obaw, że będzie obciach.

Zmierzam ogólnie do tego, że GR daje mnóstwo możliwości kreowania brzmienia, ale czy nie warto się zastanowić nad multi-efektem w postaci wspomnianego Line6 POD HD300 (za ok 1200zł - nowy / używka - taniej) lub np bardzo fajny VOX ToneLab EX (za ok 1100 zł - nowy). Oba te multi mają kilkadziesiąt różnych efektów, emulację różnych wzmaków czy kolumn. Wydasz prawie tą samą kasę ale za to masz niezawodny sprzęt na scenę czy próby, sprzęt, który używany jest przez wielu profesjonalnych muzyków. O ile dobrze pamiętam oba możesz podpiąć do kompa i nagrać to co grasz.
Pewnie powiesz zaraz, że GR daje duużo więcej efektów, ale prawda jest taka, że na tych multi masz gwarantowane kilkadziesiąt godzin (jak nie więcej) kręcenia i szukania fajnych brzmień, a w końcu i tak będziesz korzystał tylko z kilku efektów.

Pomyśl nad tym.

nickolas
Posty: 127
Rejestracja: 13-06-2010 16:24

12-03-2012 12:38

Heejo :)

Jako, że posiadam M-Audio Fast Track MKII to chce kilka słów powiedziec :) A więc:

Mam stary komputer 512 mb ram, procesor 1,9 GHz. Najwyzszych lotow komputer nie jest ALE - Guitar Rig 5, Amplitube, Cubase, Kontakt 5 i inne programy dzialaja SWIETNIE. Nic sie nie zacina, nie ma lagow, jest po prostu BARDZO BARDZO DOBRZE. Moj pedalboard sklada sie z:

M-Audio Fast Track
Komputer (obudowa jest mała - nie taka jak sprzedaja teraz)
Monitor 15" LCD (wiadomo - abym widzial program :D)
Klawiatura USB z wyciągniętymi niepotrzebnymi klawiszami (zastały tylko te, ktore uzywam do zmieniania presetow, brzmień - np. klawisz "B" to jest przester, klawisz "C" delay)
A/B Selector (jezeli np. potrzebuje clean ze wzmaka to naciskam i juz. A gdy np. clean z guitar rig to naciskam i juz :D)
Wzmacniacz Harley Benton HB80R (przez niego nagłaśniam M-Audio)

I wszystko sobie lezy fajnie na podłodze :D
I tyle! :D
Nie mam pieniązków na Behringera FCB1010 wiec zastąpiłem go klawiaturą USB i świetnie ale to świetnie spełnia swoje zadania :D

Awatar użytkownika
pszczolka
Posty: 28
Rejestracja: 10-02-2011 18:28

12-03-2012 14:42

Ludzie, dziękuje za pomoc. Po wakacjach coś przywiozę, mam nadzieję ze tam będzie o wiele taniej (Anglia) niż u nas w Polsce. Jak już dostanę to w swoje łapki to wyciągnę ten temat i napiszę coś... A co do HD 400 ma on w sobie kartę dźwiękowa ?
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
____________________________________________________________________________________________________________________________________________
Vintage v100 BB + Line 6 Spider IV 30W + Hohner HC05 + Stagg c549 + Footswitch Line 6 FBV 2 + Line 6 POD HD 500

strat69
Posty: 49
Rejestracja: 02-02-2012 14:10

14-03-2012 17:33

Witam
Właśnie zakończyłem instalację e-mu 1212 na kompie (i5) razem z m-audio bx8a Guitar Rig śmiga aż miło :)
Chciałbym Was spytać, czym można by dobrze zastąpić : GUITAR RIG KONTROL tj. sam kontroler.
Nie chodzi mi o rozwiązanie z myszką ;) tylko o jakiś przełącznik tani i dobry :))
pozdrawiam

Awatar użytkownika
pszczolka
Posty: 28
Rejestracja: 10-02-2011 18:28

14-03-2012 20:03

Jak widzisz wyżej ludzie polecają FCB 1010 tani i dobry
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
____________________________________________________________________________________________________________________________________________
Vintage v100 BB + Line 6 Spider IV 30W + Hohner HC05 + Stagg c549 + Footswitch Line 6 FBV 2 + Line 6 POD HD 500

Wróć do „Gitara i komputer”