NieZnajomyOP
Posty: 1
Rejestracja: 24-10-2015 12:56

24-10-2015 13:17

Witam
Jestem szczęśliwym posiadaczem gitary basowej Yamaha. Postanowiłem pobawić się w nagrywanie gitary przy pomocy komputera. Wiem, że przy zintegrowanej karcie jest to prawie niemożliwe, dlatego zakupiłem sobie taki oto interfejs z wejściem USB:
Alesis iO2 Express
Obrazek
Przy pierwszym podłączeniu było sporo zabawy ale dzięki poradnikom na różnych forach udało mi się osiągnąć zadowalający efekt, bez opóźnień i z bardzo ładnym brzmieniem. Korzystam oczywiście z Guitar Riga. Gdy postanowiłem nagrać próbkę przy pomocy Audacity (wgrałem plugin) to nagle wszystko zaczęło się sypać. Dźwięk nie był słyszany ani w Guitar Rig'u ani w Audacity tylko bezpośrednio z głośników, tak jakbym korzystał z odsłuchu. Po dłuższej męczarni postanowiłem zrobić wszystko od nowa, odinstalować Guitar Rig'a oraz sterowniki Asio4All i zainstalować wszystko ponownie, niestety problem nadal się powtarza, mogę nagrywać teraz dźwięk bezpośrednio w Audacity ale w Guitar Rig'u go nie słychać a na tym najbardziej mi zależy. Dodam, że jak używam pluginu VST od GR w Audacity to na podglądzie wszystko brzmi super ale jak zastosuje efekt to słychać straszne szumy. Bawiłem się sterownikami, kręciłem wszystkim co się dało i nadal nie ma efektu.


Proszę o szybką pomoc ;)

Wróć do „Gitara i komputer”