Awatar użytkownika
Varmacenta
Posty: 24
Rejestracja: 30-01-2011 13:06

23-01-2013 19:43

Takiego tematu nigdzie jeszcze nie znalazłem, a więc. Wie ktoś może, czy mogę podłączyć gitare pod tablet asus tf300tg? Nic się nie powinno raczej stać, nic spalić, racja?
"When we choose to go were losing more than just our surroundings"

~ John Frusciante

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Geohound
Moderator
Posty: 2279
Rejestracja: 19-06-2008 17:25

23-01-2013 20:23

Z tego co widze to wyjscie słuchawkowe jest jednoczesnie wejsciem mikrofonowym.

Awatar użytkownika
krisdj
Posty: 555
Rejestracja: 03-06-2012 13:47

23-01-2013 20:37

Odkryłem kiedyś pewną aplikację na androida(twój asus na nim jest) https://play.google.com/store/apps/deta ... GhvbmUiXQ..
Działa ona na zasadzie, że wysyła sygnał z mikrofonu do głośnika, czyli jeśli masz słuchawki 4-pinowe(mikrofon i słuchawki w jednym jacku) wpinając je do gniazda i odpalając apke można z mikrofonu w słuchawkach przesyłać sygnał do słuchawek. I na tej samej zasadzie działa iRig, z tym że tam masz specjalne oprogramowanie modulujące ten sygnał. Nie wiem jak będzie z tym w androidzie, ale jak wiadomo na iOS działa to świetnie. Możesz kupić ten kabelek iRig i sprawdzić czy działa(on kosztuje troche), ale oszczędniej przerobić słuchawki 4-pinowe, gdzie w miejsce mikrofonu dać gniazdo Jack i sprawdzić czy zadziała(jeszcze nie próbowałem ale mam ochote). Wszystko zależy od tego czy masz to gniazdo, a o ile mi wiadomo to masz. Jeszcze możliwe że latencja będzie wielka, ale spróbować warto.

Jeszcze znalazłem apke tworzącą delay https://play.google.com/store/apps/deta ... rch_result ale to przy okazji.
LTD EC-500 > Dunlop Cry Baby 95Q > Marshall AVT150

martines89
Posty: 5
Rejestracja: 27-11-2007 16:27

28-01-2013 12:35

Kiedyś czytałem, że android jeszcze nie opracował sterowników do interfejsów o niskiej latencji więc to moze być największy problem podłaczania gitary do tabletu. Apple opracowało interfejs iRig i odpowiednie sterowniki, więc mysle ze w przypadku Androida to tylko kwestia czasu.

Wróć do „Gitara i komputer”