davidov
Posty: 4
Rejestracja: 25-07-2012 12:33

25-07-2012 14:57

Witam
Chciałbym zasięgnąć porady w sprawę podłączenia gitary do „źródła dźwięku” – specjalnie pisze źródła bo nie chodzi o typowy piecyk.
Przymierzam się do zakupu:
Cort KX5
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/cort-katana-kx5-bkm-set - nie koniecznie w sklepie, rozglądam się za fajną używką w miedzy czasie.
W następnym kroku wpiąć w linie :
Boss MT2
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/efekty-gitarowe/kostki/boss-mt2
lub:
MXR M-116 Fullbore Metal
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/efekty-gitarowe/kostki/mxr-m-116-fullbore-metal
Tu już zdecydowanie używki.
No i po podłączeniu tego fajnie byłoby usłyszeć jak to brzmi! I tu przechodzimy do meritum.
Chcę to podpiąć do Denona AVR-1610. Ma on wejście AUX L-R na froncie. Nie ma wejścia na mikrofon. Z tego co wyczytałem na forum Clean z tego powinien jakiś być ale czy ktoś próbował z w/w kostkami ?
W pełni mam świadomość ze to nie będzie efekt jak z dobrego piecyka, natomiast czy mogę oczekiwać przyzwoitości ?
Jak z kwestią głośności i wpięcia gitary ? Muszę poszukiwać kabla z jednej strony duży JACK a po 2 stronie 2 chinch ? Czy jakaś przejściówka ?
I jeszcze 2 metoda – wpinanie gitary w komputer , ta opcja jest chwilowo nie możliwa u mnie ale to się zmieni.
Wiele osób wpina w kompa gitarę i używa głośników komputerowych lub słuchawek. Czy to da lepszy dźwięk ? Docelowo komputer też będzie wpięty do tego amplitunera. Czy puszczenie gitara -> kostka->komputer -> amplituner da lepsze brzmienie ? Ktoś ma doświadczenia z praktyki ?
A i jeszcze jedno ale bardzo ważne – gitara będzie do grania w domu i dla siebie – żadnych planów koncertowych itp. Czyste hobby.
Z góry dzięki za odp.

fws
Doradca
Posty: 845
Rejestracja: 13-01-2011 21:08

25-07-2012 15:35

Zeby to dobrze zabrzmialo potrzebna jest symulacja glosnika gitarowego. Symulacja moze byc na komputerze z programu lub z jakiegos urzadzenia przykladowo
http://www.czakmusic.pl/VOX-AMPLUG-AC30 ... 74%29.aspx

davidov
Posty: 4
Rejestracja: 25-07-2012 12:33

25-07-2012 23:59

Nawet nie wiedziałem, że takie coś jest - dzięki wielkie.
Ale mógłbyś coś więcej napisać ? Chodzi mi o to czy wpinam to w gitarę z tego kablem do kostki dalej do mojego Denona i już hula ? Czy to się sprawdza tylko bez efektu ?

fws
Doradca
Posty: 845
Rejestracja: 13-01-2011 21:08

26-07-2012 00:29

Mozna z efektem. W przypadku przesteru lepiej normalnie kablem gitare do efektu i dopiero Voxa w efekt i z niego do wzmacniacza, chociaz jakbys chcial jego ustawienia zmieniac to nie bedzie pod reka.

Awatar użytkownika
Klawiszowiec
Posty: 1346
Rejestracja: 06-02-2012 19:11

29-07-2012 14:36

będzie dobrze grało w domu,
ja podpinam czerwonego Voxa do wieży Sony i wystarczy na razie - masz sytuację podobną,
Classic Vibe 50 Ltd Candy Apple Red, Yamaha THR10 kremowa, Yamaha F310,

davidov
Posty: 4
Rejestracja: 25-07-2012 12:33

30-07-2012 22:54

Ok dzięki za opinie!
Tylko mam teraz taką zagadkę:
Ad1 Jak podłączasz Vox do wierzy ? jakie on ma wyjścia ? specyfikacja pod tym względem jakaś uboga na stronach.
Mój Denon ma wejście AUX 2 chinch. Z Voxa jest wyjście Mono czy Stereo ? I w ogóle jakie gniazdo ? duży Jack ?

Ad2 Masz z tego co widzę Vox’a Satriani Pytanie praktyczne – odpalasz VOxa i masz do wyboru Efekt Satrianiego i Clean czy tylko Satriani albo wyłączony VOx i ciche plumkanie ? Pytam w tym kontekście, że chce kupić jako następny krok kostkę jak z posta wyżej < używkę można za fajne pieniądze dostać – czego o piecyku nie da się powiedzieć wiec to pieśń przyszłości> Więc Chodzi mi o to czy potrzebuje Vox’a który ma symulować czysty dźwięk głośnika gitarowego - jak pisał fws – czy mogę to uzyskać z VOx Metal, po wyłączeniu efektu przesterowania . Nie wiem czy ten sprzęt ma w ogóle jakąś regulację i stąd pytanie. Kupić VOx’a który da efekt metalu i wpiąć go w linie z kostką bedize bez sensu!

I ostatnie pytanie, pewnie banalne ale co tam.
Gitara już do mnie jedzie i na początek chce ją na szybka wpiąć bez Efektu po to żeby chociaż sprawdzić czy gra po prostu. Wiadomo wyjście jest Mono a wejście mam 2chinch. Kabel taki jest rzadkością i widziałem tylko na allegro wiec czas przesyłki dochodzi. Co się stanie jak podepnę gitare kablem Jack Stereo – 2 chinch ? Zagra? Jak zagra?
Jeśli kabel Jack Mono - 2chinch będzie potrzebny też do podpięcia Vox'a i/lu efektu to po prostu go kupie, jeśli jednak tam się sprawdzą Stereo kable to nie chce mi się wydawać na kabel ok 50 zł który potrzebny będzie " na chwilę"

Awatar użytkownika
Klawiszowiec
Posty: 1346
Rejestracja: 06-02-2012 19:11

31-07-2012 10:27

- ma wyjście mały jack stereo, daje dyskretne minimalne rozsunięcie przestrzeni,

- odpalasz Voxa i masz jak w kostkach 3 gałki Gain,Tone,Volume zależy jak ustawisz je, takie brzmienie osiągniesz od czystego przez crunch po lead, barwa jest zależna od rodzaju gitary, przystawek, pozycji przełącznika i gałek,
tu podawałem przykłady http://www.youtube.com/watch?v=ia3q4zmVyL0
http://www.youtube.com/watch?v=X7hho57MGrM

- symulację wzmacniacza ma, inaczej na wieży byłby cienki dźwięk,

- dając przełącznik w górę dodajesz elegancki Delay,

- do gniazda Aux - mały jack stereo podłączysz podkład muzyczny, siła głosu zależna od siły odtwarzacza mp3,

- Vox Metal to całkiem inny amplug, nie ma delaya,

- musisz mieć kabel mały jack stereo - 2 chinche,

- sama gitara wpięta do wieży gra na jednej kolumnie i bardzo cicho, więc kabel chwilowy nie warto kupować,
chyba że te gniazda z przodu masz jakieś silne, musiałbyś zrobić próbę z redukcjami,

- ja mam w wieży dodatkowe gniazdo mono z przodu z gałką, więc tu idzie Vox, a z tyłu na chinche podkład,
czad niesamowity,
Classic Vibe 50 Ltd Candy Apple Red, Yamaha THR10 kremowa, Yamaha F310,

davidov
Posty: 4
Rejestracja: 25-07-2012 12:33

31-07-2012 11:03

Dzięki!
Sporo naświetliłeś mi sytuacje. Po odsłuchaniu trochę próbek z YT stwierdziłem że od razu powinienem zamówić go z gitarą i w początkowej fazie z powodzeniem może zastąpić kostkę. A dalej czas pokaże.
Dzięki za pomoc.
Pozdr.

Awatar użytkownika
Klawiszowiec
Posty: 1346
Rejestracja: 06-02-2012 19:11

31-07-2012 11:10

ja jestem zadowolony z obecnej sytuacji i tylko ćwiczyć i polepszać warsztat,
a wiadomo jak znajdę ludzi do zespołu to będę myślał o kostkach, tunerze podłogowym, piecu,
jak chcesz podkład do Ten Words bez solówki to napisz na PW - ja opanowałem Ten Miód w krótkim czasie,
Classic Vibe 50 Ltd Candy Apple Red, Yamaha THR10 kremowa, Yamaha F310,

Wróć do „Wzmacniacze gitarowe”