Awatar użytkownika
Pacizou
Posty: 1
Rejestracja: 24-06-2012 22:17

24-06-2012 22:35

Witam, jestem nowym użytkownikiem na forum, tak wiec może się przedstawię::
- nazywam się Dawid i od 2 lat pasjonuję się grą na gitarze klasycznej. No ale nie o tym chciałem napisać.
Chodzi mi o fakt, iż jestem w posiadaniu gitary z kolekcji Hoflieferant - Ludwiga Reisingera. Gitara ta posiada 2 gryfy jeden akustyczny 6-ścio strunowy, drugi - hmm zapewne także akustyczny 9-cio strunowy. Jest to dość zabytkowa gitara co się z tym wiąże nie jest kompletna otóż brakuje jej 4 kluczy - 1 z gryfu "6-stki" i jednego z gryfu "9-tki", dodatkowo posiada tylko 5 strun na "6-stce". Jej zdjęcia zamieszczę wam na dole. Sprawa głównie toczy się o to by dowiedzieć się nieco o tym modelu (jego nazwa, rok produkcji, ilość wydanych egzemplarzy) oraz o samej serii gitary, gdyż jeżeli chodzi o tak "stary" sprzęt jestem zupełnie zielony.
Wiem, ze pewna z gitara znaleziona przeze mnie gdzieś u wujka google z tej właśnie serii została sprzedana za 15 tyś dolarów, więc także chciałbym się dowiedzieć jak wartościowy sprzęt mam na stanie.
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam Dawid.

Zdjęcia:
Zdjęcia są za wysokie, dlatego daje linki
Zdjęcie nr 1
Zdjęcie nr 2

Awatar użytkownika
kosmo99
Posty: 68
Rejestracja: 07-03-2010 17:52

25-06-2012 10:11

Takie cacka pewno są drogie ale ta za 15 tyś $ była pewnie w idealnym stanie. Kup do niej nowe struny klucze ew przemaluj i spróbuj sprzedać. Tyle żeby sensownie odrestaurować tą gitare to minimum 1000 zł musisz w to włożyć (wdłg mnie)

Edit* Z tego co udało mi sie znaleść jest to :Ludwig Reisinger, Vienna (9+6)

http://www.harpguitars.net/history/org/org-form2c.htm

Edit2* Jajebie ale frykasy z tych gitar : O 7 lat sie gitarami interesuje a w życiu nic podobnego nie widziałem.

PS: ew możesz iść do jakiegoś speca na wycene
Obrazek Washburn X50 PROQ WB Obrazek Peavey Bandit 112

Dowina J-555

Wróć do „Gitary akustyczne i klasyczne”