Olus262
Posty: 6
Rejestracja: 28-06-2012 14:13

28-06-2012 14:50

Witam chciałabym kupić gitarę elektryczną do 700zł (interesuje mnie model, nie zamierzam kupować jej w internecie, wolę osłuchać i wypróbować sprzęt, ale linki mile widziane) + piec do 400zł (na 99% będzie to Roland Cube, 15W). Gram na gitarze klasycznej (Farra Carlo Abeto, wcześniej był Ever Play, 3/4), na elektrykach u znajomych, ale własnej gitary elektrycznej nie mam. Gram każdy gatunek muzyki. Bardziej od wyglądu interesuje mnie brzmienie, ale gitary tak wymyślne jak Draco Dvo Onyx wolałabym sobie odpuścić.
Mam też parę pytań dotyczących tego całego sprzętu. Do czego służy ta wajcha przy mostku (tremolo o ile dobrze pamiętam) i lepiej brać gitarę z nią czy bez? Jaki rodzaj mostka najlepiej się sprawdzi? Jaki układ pick up'ów, czym się różnią? Czy układ kluczyków (z jednaj czy po obu stronach główki) ma jakieś znaczenie? Jakie mocowanie gryfu najlepiej na początek? Ile humbuckerów?
W internecie znalazłam sporo informacji, ale dalej nie wiem, co wybrać. Na forum nie znalazłam jakiś specjalnie przydatnych informacji.

Hann
Posty: 357
Rejestracja: 27-03-2012 16:08

28-06-2012 15:10

Cóż wajcha tremolo służy od obniżania/podwyższania dźwięku w tanich gitarach zazwyczaj powoduje rozstrojenie, chociaż znajdują się rodzynki ;). Gitare używaną proponuję Corty wszelakie, Vintage i Washburny wystarczy przejżeć dział "Gitary elektryczne do 1000 zł".
Lepiej kupić gitarę ze stałym mostkiem bo nie będzie problemów z przechodzeniem na grubsze struny bo mostek nie "stanie dęba" i nie będzie problemu z rozstrajaniem po za tym floyd rose to cholernie trudne i podatne na modyfikacje "z zewnątrz" ustrojstwo. Pickupy single coile brzmią pięknie na cleanie przy przesterze występuje "brum" czyli przydźwięk z sieci ogółem mają mały sygnał wyjściowy. Humbuckery mają wyższy sygnał, łatwiej się przesterowywują, brzmią "szerzej" i nie mają przydźwięków z sieci ogółem rzecz biorąc na przester lepiej humba. Układy są różne proponuje HSH albo SSH zobaczysz co ci bardziej pasuje uciągniesz więcej brzmień itp.. Mocowanie gryfu nie ma znaczenia przy "byciu początkującym" na wklejonym masz dłuższy sustain czy długość wybrzmiewania "z dechy". Drewno też ma znaczenie ;). Coś jeszcze?

Olus262
Posty: 6
Rejestracja: 28-06-2012 14:13

28-06-2012 17:08

Hann pisze: Drewno też ma znaczenie ;). Coś jeszcze?

Cóż, chyba tak :) Skoro rodzaj drewna ma znaczenie, to jakie najlepiej wybrać, a jakiego unikać?

Awatar użytkownika
Havok
Posty: 324
Rejestracja: 25-09-2011 21:51

28-06-2012 17:11

Olus262 pisze:
Hann pisze: Drewno też ma znaczenie ;). Coś jeszcze?

Cóż, chyba tak :) Skoro rodzaj drewna ma znaczenie, to jakie najlepiej wybrać, a jakiego unikać?



Nie ma najlepiej. Każde ma swój charakter. Unikaj gitar z płyty pilśniowej ;)
Peavey 6505+, Diezel Herbert,Fryette Sig X, Marshall/Mesa Boogie Full stack, Jackson RR24YB, DBZ Venom, Ran Custom,Washburn D200 PROE, ZW Overdrive,ZW-45,KK Equalizer, ISP Decimator,TC Hall of Fame, Cioks power supply


GG:13411895

Wróć do „Gitary elektryczne”