SilentKisiel
Posty: 1
Rejestracja: 22-06-2018 12:44

22-06-2018 12:56

Hej.
Od kilku tygodni gram na gitarze klasycznej i bardzo się wciągnąłem. W związku z tym postanowiłem poszerzyć swój arsenał i dokupić sobie do tego gitarę akustyczną ( elektroakustyczną może?) i jakiegoś elektryka. Z racji, że jaram się klasycznym rockiem ( AC/DC, Ozzy Osbourne itd.) to zdecydowałem, że na pierwszy ogień pójdzie elektryk.
Tutaj pojawia się pytanie: jakie wiosło kupić?
Mój budżet to około 1100-1200 zł za gitarę + wzmacniacz.
Widzialem w internecie Squier-a Affinity Strat i kilka Ibanezów które mi się podobały, ale nie wiem, czy w tej cenie są to spoko gitary ( kosztują po 800-900 zł).
Jeżeli chodzi o modele, to koniecznie musi być stratocaster, lub coś, co będzie miało podobne body.

Poza tym proszę o polecenie jakiegoś wzmacniacza ( na początek chyba starczy 15W, ale jeśli nie, to chętnie przyjmę wszelkie sugestie)

TypekZyGitarommm
Posty: 41
Rejestracja: 15-11-2018 18:45

18-11-2018 16:11

1200 to już nie taka noobowska gitara. Bardziej średnia półka cenowa. Ale ibanezy w tej cenie to raczej zły pomysł. Ibanezy to świetnh sprzęt ale dopiero od 2000 zł. W sprawie stratocastera możesz tu już znaleźc niektóre wyroby fendera. W tej cenie dobry jest też Vintage V6. Ale dlaczego to koniecznie stratocaster? Chodzi o kształt? To jest sprawa drugorzędna! Większość stratocasterów ma tylko pojedyncze przetworniki więc nawet na przesteże za ciężkiej muzyki nie pograsz. Ewentualnie jakaś yamaha pacifica bo ma 2 pojedyncze i 1 podwójny ale w tej cenie to już jakieś wyższe modele. Za to do klasycznego rocka jak to mówisz, dobre są Les paul. W tej cenie możesz sie rozejrzeć za Epiphone les paul albo Vintage V100. Możesz znaleźć jakiegoś sg w tej cenie. Jeżeli może być super strat to washburn z serii WI albo Cort KX5 Katana. Corty i washburny są do metalu dla początkujących. Wiesz, jeżeli chcesz grać AC DC na stratocasterze to nie wymagaj od niego za wiele, jesli to konieczne to tylko yamaha pacifica. Pytałeś czy są dobre gitary w cenie 900/800. Bywają takie. Niektóre Vintage V100 tyle kosztują, też ten cort KX5 i washburn. Ale jesli chodzi o corty to powyżej X3. X2 oraz X1 będą raczej uciążliwe jeśli chodzi o strojenie i regulacje.

Wróć do „Jaka gitara elektryczna od 500zł - 1000zł”