RRockmaNN
Posty: 85
Rejestracja: 05-03-2012 20:36

28-04-2014 20:34

Witam całą gitarową brać. Szukam rady, gdyz zbliża się kluczowy moment uzbierania (w końcu) kasy na gitarę.
Budżet: najchętniej nie więcej niż 900zł ale do 1000zł dam radę budżet naciągnąć.
Co zamierzam na niej grać: Szeroko pojęty rock od skakania po powerchordach w stylu Green Day'a (to rzadko), przez Arctic Monkeys, My Chemical Romance, Three Days Grace (tego dużo) aż po Bullet for My Valentine, Pierce the Veil, A7X etc. (tego ani dużo ani mało :D)
Typ gitary: Najchętniej Les Paul lub Explorer, ewentualnie SG, w Stratach nie gustuję. Najchętniej w układzie HH.
Używka/Nowa: Obojętnie, jednak wolałbym używkę

Z góry dzięki, jak jakaś kwestia jeszcze jest niejasna, to śmiało pytajcie :)

Majkel91
Posty: 84
Rejestracja: 15-10-2012 10:25

29-04-2014 12:45

Chyba najlepiej wypadnie tutaj polecany i lubiany Vintage v100, jeśli chodzi o Les Paule.

Nie wspomniałeś o mostku, ale domyślam sie, że szukasz ze stałym mostkiem.
Ogólnie to poleciłbym właśnie jakiegoś Jacksona Performera, Ibaneza koreańskiego, ale no to się wiąże właśnie z mostkiem typu Floyd Rose, no i nie chcesz stratów więc też odpada.
Z SGków Epiphone G400, Vintage Vs6 chyba warto obejrzeć, ograć. Explorerów kompletnie nie znam.

Jeśli najbardziej Cię zachęca Les Paul, no to Vinage v100 chyba będzie idealny, bo podobno daje radę, wykonanie też całkiem spoko, sam planuje go w przyszlości zakupić, a przynajmniej bardziej się nim zainteresować przy zakupie elektryka :)
Obrazek Dowina D111 LE

Awatar użytkownika
Marcinkult
Posty: 934
Rejestracja: 02-08-2010 13:15

29-04-2014 14:15

A więc.

LP - większość z poniższych miałem w łapach :

-Epiphone LP Studio - dobre wiosło, jednak przetworniki do wymiany :)
-VGS Eruption - tylko wersja z EMG-HZ wbrew pozorom dasz radę na nich zagrać wszystko, gitarka jest również fajna. Bardziej uszczuplona od standardowych Les Pauli.

-Vintage V100 - chyba najlepsza opcja, co tu dużo mówić. Les Paul :)

-Cort CR250 - jw.

eSGie :

-Epiphone G400 i Vintage Vs6 - jedyne warte uwagi SG w tej cenie - 800 zł.. jedyny problem jest taki że lecą na głowkę, w Epiphonach psują się przełączniki i mają niskiej jakości przystawki :)

Explorer - Epiphone Explorer Korina - nawet nie najgorsza, jedyne co w niej złe to drewno użyte do budowy korpusu, dupy nie urywa :)
Epiphone Custom Prophecy SG GX --> Joyo JT-305 --> Joyo Ultimate Drive --> Randall RH50T + Jet City JCA24S+

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

29-04-2014 15:21

Ja mam epi standard to pewnie dla odmiany teraz brałbym v100. Obie w tym przedziale cenowym dają dużo radości. V100 jest chyba najcięższa ze wszystkich LP w tej cenie.

Epi studio miałem zamiar kupić w kolorze drewnianym. Miałem raz w ręku i jakoś mi nie podpasowało. Jeżeli lubisz typowy wizerunek LP to jednak standard jest fajniejszy. Wydaje mi się, że jest też ciut lepiej wykonany.

O corcie słyszałem sporo dobrego ale "inna" łezka mi nie pasowała ;-)

Mój (a może każdy?) epi standard wyróżnia się w tej cenie drewnem na podstrunnicy. Sprawia ono wrażenie hmmm ciężkiego drewna o dużej gęstości, miłego w dotyku. Jest fajne. Jeżeli ten szczegół wpadnie w oko to daje dużo radości. A może miałem pecha do innych modeli a mają podobne drewno ?

Jeżeli chcesz kolor inny niż czarny to V100 daje fajne bursty np. TSB (ja mam czarny ale ten TSB bardzo mi się podoba ).

Właściwie tylko V100 daje różne opcje przetworników. 3-4 ? To jest zaleta. Chociaż w sumie epi też tylko zmieniają się nazwy modeli na np. custom, plus top itp.

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

29-04-2014 15:21

Ja mam epi standard to pewnie dla odmiany teraz brałbym v100. Obie w tym przedziale cenowym dają dużo radości. V100 jest chyba najcięższa ze wszystkich LP w tej cenie.

Epi studio miałem zamiar kupić w kolorze drewnianym. Miałem raz w ręku i jakoś mi nie podpasowało. Jeżeli lubisz typowy wizerunek LP to jednak standard jest fajniejszy. Wydaje mi się, że jest też ciut lepiej wykonany.

O corcie słyszałem sporo dobrego ale "inna" łezka mi nie pasowała ;-)

Mój (a może każdy?) epi standard wyróżnia się w tej cenie drewnem na podstrunnicy. Sprawia ono wrażenie hmmm ciężkiego drewna o dużej gęstości, miłego w dotyku. Jest fajne. Jeżeli ten szczegół wpadnie w oko to daje dużo radości. A może miałem pecha do innych modeli a mają podobne drewno ?

Jeżeli chcesz kolor inny niż czarny to V100 daje fajne bursty np. TSB (ja mam czarny ale ten TSB bardzo mi się podoba ).

Właściwie tylko V100 daje różne opcje przetworników. 3-4 ? To jest zaleta. Chociaż w sumie epi też tylko zmieniają się nazwy modeli na np. custom, plus top itp.

RRockmaNN
Posty: 85
Rejestracja: 05-03-2012 20:36

29-04-2014 22:17

Tak, szukam gitary ze stałym mostkiem :)
Kolega z nowo założonej kapeli ma właśnie Vintage V100, w łapie jeszcze tego nie miałem ale na następnej próbie ogram i jak mi przypadnie to gustu to już chyba wszystko jasne :)

A, przypomniało mi się - wpadł mi kiedyś w oko Mayones LP II, mój nauczyciel miał go właśnie, tyle że LP I a nie II. Co o nim sądzicie?

Awatar użytkownika
Anyone
Posty: 117
Rejestracja: 06-05-2011 21:47

29-04-2014 22:41

Jeżeli chodzi o lp, to polecam rodzimą produkcję - flame. Dobre, sprawdzone wiosła.
Epi standard bądź studio też wydają się spoko opcją. Pamiętaj, że lp to jednak waga. Zastanów się również na superstratem. Niezłą gitarą w tej cenie mogłaby być Yamaszka Pacifica.
Jeżeli jednak jesteś za les paulem, to mam jedno v100 na sprzedaż, napisz może się dogadamy.

Pozdrawiam.

Allaiso
Posty: 14
Rejestracja: 20-04-2014 13:23

02-05-2014 19:56

Jeśli jest pan zainteresowany to posiadam NOWĄ gitarę Vintage V100BB w cenie (do końca tego tygodnia) 1000zł. Gitara jest nieudanym prezentem, dlatego zamierzam ją odsprzedać osobie, która będzie potrafiła w pełni wykorzystać jej potencjał. Zachęcam do zakupu. :)
http://olx.pl/oferta/vintage-v100bb-w-swietnej-cenie-CID751-ID5MvcT.html

RRockmaNN
Posty: 85
Rejestracja: 05-03-2012 20:36

03-05-2014 19:33

Hej Allaiso, pisaliśmy już na fb xd

BTW temat do zamknięcia.

Wróć do „Jaka gitara elektryczna od 500zł - 1000zł”