Mietek12
Posty: 3
Rejestracja: 03-01-2013 16:31

03-01-2013 17:40

Witam! Chciałbym się dowiedzieć co to znaczy, że gitara jest dobra dla początkujących. Zakupiłem gitarę Yamaha Pacifica 112v (z dwoma przystawkami typu Humbucker oraz Single pośrodku). Niedawno wyczytałem, że gitara jest idealna dla początkujących i średnio zaawansowanych i dla tych co nie wiedzą jaki gatunek będą grać. Trochę mnie te wypowiedzi zdziwiły - właśnie nie rozumiem dlaczego dla początkujących. Moim zdaniem gitara jest do grania rocka we wszelkich odmianach (punk, metal i łagodniejsze klimaty). Kosztowała 1200 zł; piecyk mam Fender Mustang I. Proszę o pomoc, bo zależało mi na dość profesjonalnym sprzęcie, w granicach tej ceny :)

Jeszcze mam jedno małe pytanko: czy naklejki na gitarze mają wpływ na brzmienie? Bo chcę swoją trochę przyozdobić... A zafascynowała mnie gitara Billiego Joea Armstronga - Fernandes Stratocaster (blue). Gitary z naklejkami mają swoją duszę :D I czy muszą być to naklejki specjalnie do gitary? :)
Ostatnio zmieniony 03-01-2013 20:16 przez Mietek12, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kazik
Posty: 15
Rejestracja: 02-01-2013 15:51

03-01-2013 18:20

Jasne, kup Soundera i naklej Fendera, struny same się nastroją.

Co do sprzętu to dobry wybór :)
Vintage v100BB
Obrazek

Zapraszam do odsłuchu :)

Mietek12
Posty: 3
Rejestracja: 03-01-2013 16:31

03-01-2013 20:07

Nie wiem czy mnie ktoś rozumie :D Jeszcze raz: Chcę wiedzieć czemu gitara, którą zakupiłem jest niby dla początkujących? Jaka jest, że jest dla początkujących i czemu? Czym taka gitara niby dla początkującego ma się różnić od gitary dla muzyków z dużym doświadczeniem :)

Awatar użytkownika
PuMak
Posty: 128
Rejestracja: 05-03-2012 12:09

03-01-2013 22:50

Różnic jest kilka. Jak sam mówisz masz 2 humby i jednego singla jeżeli chodzi o przystawki. Jest to uniwersalne rozwiązanie umożliwiające grę wielu gatunków, podczas gdy profesjonalny muzyk będzie raczej szukał konkretnego brzmienia do konkretnego stylu. Jemu nie wystarczy, że na gitarze da się to zagrać, będzie chciał, żeby to brzmiało super, więc do różnych gatunków inna gitara powiedzmy. Do tego Twoja gitara nie ma jakichś super brzmiących przystawek z nawyższej półki, materiały użyte do jej produkcji też nie powalają, akcji strun pewnie nie ustawisz dokładnie jakbyś chciał, wygoda gry nie będzie taka jak w lepszej jakości gitarach oraz samo wykonanie jest mniej dokładne niż w profesjonalnym sprzęcie. Twoja gitra jest solidna i dobra na początek, gdy jeszcze nie umiesz grać i nie wiesz czego od gitary oczekujesz. Doświadczony muzyk natomiast chce już czegoś więcej. Chcesz profesjonalny sprzęt to musisz sie przygotować na wydatek przynajmniej kilkunastu tysięcy złotych.
Alhambra 7P, Hohner HC-06, lutniczy Gibson es 175, Fender SQ Affinity, Marshall JCM DSL 50, Marshall 1936 2x12, Marshall MG 15, Boss: NS, CH1, MD2

Wróć do „Producenci i marki”