zacha
Posty: 8
Rejestracja: 01-07-2012 18:44

04-08-2012 14:22

Cześć Wszystkim. Planuje kupić w miare dobrego,używanego elektryka. W sklepie muzycznym przypadła mi do gustu gitarka marki Roter,cała gitara wykonana z mahoniu,custom. Sprzedawca powiedział że to gitara lutnicza i nic więcej. Słyszeliście może coś na temat firmy Roter ? Polecacie ?

zetfreak
Posty: 1
Rejestracja: 25-02-2011 08:47

08-08-2012 17:53

Ja bym to omijał szerokim łukiem - patrz lektura
http://forum-gitara.pl/topic/1473-roter ... y-z-szopy/

epiman96
Posty: 519
Rejestracja: 02-04-2011 14:33

08-08-2012 18:38

Nie słyszałem i nie chcę słyszeć, nie bierz tego. I podaj budżet.
Squier by Fender Classic Vibe 50`s Stratocaster | Epiphone AJ 100 VS | Kustom KG112 FX
Lubujcie http://www.facebook.com/pages/John-Frus ... 87?fref=ts

Awatar użytkownika
Excubitor
Posty: 689
Rejestracja: 11-05-2008 22:11

11-08-2012 00:28

To może ja się wypowiem jako posiadacz. Rotery to wielka loteria. Też kupiłem w muzycznym, jako gitarę, o której wiadomo całe nic. [Dziadek lata temu pracował trochę z drewnem, nawet jakiemuś bardziej zawodowemu pałkerowi strugał pałki, mówił, że to mahoń]. Gitara przypadła mi do gustu znacznie bardziej niż wszystkie Corty Katany czy M200, które były najbliższe cenowo. W moim modelu jest całkiem niezłe drewno, które dość dobrze rezonuje. Jako że jest to kopia Ibaneza JMP, to gryf jest bardo wygodny, dodatkowo jest to neck thru.

Teraz przejdźmy do wad. Stockowy osprzęt to porażka. Najtańsze chińskie przetworniki, potencjometry, plastikowe siodełko i badziewny mostek. Pan Tylski miał problemy nawet z równym przeprowadzeniem tulejek na struny, dzięki czemu wygląda to bardzo niechlujnie. Co do wykonania podstrunnicy też mam pewne wątpliwości. Progi wystawały poza podstrunnicę, do tego mam cały czas dziwne wrażenie, że np. odstęp między 14 a 15 progiem jest mniejszy niż ten między 16 a 17 itp. Idealne wyregulowanie tej gitary jest prawie niemożliwe ze względu na badziewny hardware. Oczywiście te 6 lat temu, jako zupełnie początkujący gitarzysta, zaczynający dopiero przygodę z elektrykiem, nie zwracałem na takie rzeczy uwagi. Po wsadzeniu Merlinów trochę się poprawiło.

Mam do mojego Rotera sentyment, bo to mój pierwszy elektryk, no i deska mimo wszystko jest niezła, więc w najbliższym czasie trochę nad nim posiedzę, powymieniam, zobaczymy co z tego będzie, może wyjdzie fajne zapasowe wiosło.

Reasumując, Rotery to w większości przypadków niewypały, słabo i niestarannie wykonane. Jeśli lubisz majsterkować, masz nadmiar gotówki i możesz tanio kupić Rotera, to możesz kupić i spróbować zrobić mu upgrade, ale czasem może to być dość kosztowne. Weź jakiegoś znajomego, który przerzucił masę sprzętu, ograł mnóstwo gitar i może dostrzec wszelkie niedociągnięcia. Zawsze jest szansa, że zdarzył się wypadek przy pracy i jakieś wiosło Tylskiemu wyszło.

Jeśli chcesz lutnicze wiosło, to celuj raczej w tych lutników, którzy nie zbierają zbyt wielu negatywnych opinii, jak np. Lootnick czy Malwood. Ale jeżeli nie masz zbyt dużego doświadczenia ze sprzętem, lub chcesz później gitarę sprzedać, to raczej celuj w używane firmówki, lutnicze dość ciężko potem sprzedać.
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."
Obrazek

Awatar użytkownika
Radzimex
Posty: 417
Rejestracja: 04-06-2011 20:45

11-08-2012 01:57

Wytłumaczy mi ktoś, Co TO JEST?!
http://www.metalguitarist.org/forum/gui ... 6pics.html

Szczena mi opadła, czy na takim czymś można w ogóle grać? Czy to są jakieś żarty, bo na razie jestem w lekkim szoku.

Awatar użytkownika
Excubitor
Posty: 689
Rejestracja: 11-05-2008 22:11

11-08-2012 02:51

Radzimex pisze:Wytłumaczy mi ktoś, Co TO JEST?!
http://www.metalguitarist.org/forum/gui ... 6pics.html

Szczena mi opadła, czy na takim czymś można w ogóle grać? Czy to są jakieś żarty, bo na razie jestem w lekkim szoku.


Gitara. Są zboczeńcy, którzy wyznają takie voodoo i twierdzą, że wtedy jest uber idealny strój. A jeśli chodzi o gryf i resztę smaczków, to jest do dopełnienie "dzieł" pana Tylskiego.
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."
Obrazek

Wróć do „Gitary elektryczne”