jawormajor
Posty: 2
Rejestracja: 10-10-2016 12:19

10-10-2016 12:41

Witam

Pytanko raczej do osób co wiedzą, że się znają (bo np już to robili, albo na co dzień się tym zajmują), a nie tym którym się wydaje jak to zrobić. Otóż odmładzam moje małe combo fendera ,model bronco 15w. Sprawa tyczy się sposobu obicia, a mianowicie - gość, który ma w swoim sklepie do wyboru tkaninę tweed oraz tolex tweed, zwrócił mi uwagę że jeżeli wybiorę tkaninę to muszę uważać przy klejeniu, a także koniecznie po całej operacji obicie zakonserwować specjalnym preparatem który utwardzi, ochroni i znacznie wydłuży żywotność przyklejonej tkaniny. Wg niego tolex z którym jest mniej zachodu wygląda fajowo - nie podważam tego, ale zależy mi, żeby piec był jak najbardziej zbliżony do oryginału. Doradził mi również klej TIMEBOND firmy EVO-STIK. Klej jest dość ciężko dostępny na polskich stronach dlatego zbliżając się do meritum mojego maila - czy ktoś z Was szanownych forumowiczów wie jaki dobry, nie komplikujący sprawy przy klejeniu (plamy, zacieki przemakanie) i łatwo dostępny klej kupić oraz czy znacie jakiś dobry preparat który usztywni i zabezpieczy tkaninę po przyklejeniu? Pozdrawiam

jawormajor
Posty: 2
Rejestracja: 10-10-2016 12:19

10-10-2016 12:43

*mojego posta znaczy się :)

Wróć do „Renowacje i konstruowanie instrumentów”