DejV880
Posty: 19
Rejestracja: 24-07-2012 14:24

27-07-2012 23:39

Witam. Odkąd tylko usłyszałem o tej grze uznałem, że będę musiał ją prędzej czy później kupić. Nagle okazało się, że jest wersja gry łącznie z gitarą Epiphone Les Paul Junior. Opinie o niej jak czytałem nie sa za ciekawe jednak jak widać na zdjęciach z aukcji: http://allegro.pl/preorder-rocksmith-ps ... 71946.html Gitarka różni się od tego wcześniejszego przetwornikiem, czyli możliwe, że też drewnem czy innymi podzespołami.Co o tym myślicie warto kupić ? Czy może lepiej sobie odpuścić jeszcze trochę dozbierać kupić samą gre (jest w zestawie kabel z jacka do usb) oraz jakąś gitarkę wtedy za ok. 750 zł aby starczyło na wzmacniacz. (jeden przetwornik mi nie przeszkadza poniewaz raczej nie będę grał metalu itp. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
Obrazek

Awatar użytkownika
RottenFinger
Posty: 50
Rejestracja: 17-06-2012 11:19

28-07-2012 15:12

Warto poszukać samej gry, gdyż owa gitara nie jest ciekawym modelem.
Nie polecam zestawu gdyż płacisz za nową gitarę która jak znam życie ma naliczoną dodatkową marżę od sprzedawcy i za grę.

Wychodzi na to że przepłacisz za nowy model nieciekawej gitary, nie wiem po ile chodzi sama gra, dlatego gdybam.

Aro7
Posty: 6
Rejestracja: 25-12-2011 11:13

28-07-2012 15:29

Sama gra ok 300zl.
Obrazek

Awatar użytkownika
wojtq125
Posty: 261
Rejestracja: 13-10-2011 18:07

28-07-2012 15:30

Nie mieli jak sprzedać badziewia to kombinują. Dostępna jest ta gra bez gitary?
Cort Cr 250 - Unitra Eltron 50 - DIY Atom 5w - DIY mxr dist+ - DIY Marshall Bluesbreaker
- DIY PurplePlexi - Diy paka 2x12 - M-audio Fast Track - Vox Ad50Vt
Obrazek

Awatar użytkownika
Maselko
Posty: 198
Rejestracja: 11-11-2011 13:20

28-07-2012 15:34

Nie lepiej na PC? Stówka w kieszeni.

PS. Ciekawa opcja dla ludzi bez wzmacniacza - http://allegro.pl/przedsprzedaz-rocksmith-pc-real-tone-kabel-i2516863777.html

DejV880
Posty: 19
Rejestracja: 24-07-2012 14:24

28-07-2012 19:12

Wielkie dzięki za pomoc w szczególności za linka do wersji PC. Nic nie było nawet mówione w trailerach, że w ogóle jest.

Takie pytanko żeby zaraz nie tworzyć nowego tematu bo i tak tu niezły spam w działach o kupowaniu. Czy ta gitarka będzie dobra ? Chodzi brzmienie jak i jakość: http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g ... -outfit-me Pytałem się o cenę i będzie wynosić ok. 1100 zł gdy dostaną więc nie jest to jakaś najtańsza gitara jak w przypadku tego Juniora. Jednak życie mnie przekonało, że nie należy patrzyć na cenę, bo czasem tańsze może być lepsze. Z góry dziękuję za opinie. Pozdrawiam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Maselko
Posty: 198
Rejestracja: 11-11-2011 13:20

28-07-2012 20:03

Na pewno 1100 zł? Patrzyłem w internecie i chodzą po 2500 zł. Co prawda nie grałem, lecz myślę że gdyby naprawdę kosztował on mniej niż połowa ceny to można by się zastanowić, lecz gdyby dać za niego te 2500 zł to już było by nieopłacalne, bo za taką cenę masz duży wybór w Gibsonie.

DejV880
Posty: 19
Rejestracja: 24-07-2012 14:24

28-07-2012 20:10

Pisalem jakiś czas temu i Pan z GC powiedział, że ok. 1100 zł. Czy to wtedy jakaś podróba czy co ? Niby to popularny sklep z renomą, jednak skąd wtedy tak duża różnica w cenie ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Maselko
Posty: 198
Rejestracja: 11-11-2011 13:20

28-07-2012 20:17

http://www.rnr.pl/p12912.893_epiphone_prophecy_les_paul_custom_plus_ex_outfit_me_gitara_elektryczna.html - tylko przykład, w rożnych sklepach po tyle stoją. Myślę że zaszła pomyłka, spojrzał na inny model czy cuś, bo wątpię żeby po takiej cenie sprzedawali. I lepiej popatrz na jakieś używki, można trochę zaoszczędzić, a i wiosełko ładnie rozegrane.

DejV880
Posty: 19
Rejestracja: 24-07-2012 14:24

28-07-2012 20:41

Kurde, a tak mi się spodobała ta gitarka ;/ Poleciłbyś coś w podobnej cenie ? Najlepiej o uniwersalnym brzmieniu.

EDIT: Co sądzicie o gitarce http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g ... t-cr250-am ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Maselko
Posty: 198
Rejestracja: 11-11-2011 13:20

29-07-2012 00:12

DejV880 pisze:Kurde, a tak mi się spodobała ta gitarka ;/ Poleciłbyś coś w podobnej cenie ? Najlepiej o uniwersalnym brzmieniu.

EDIT: Co sądzicie o gitarce http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g ... t-cr250-am ?


Nie grałem, ale gitarka bardzo chwalona. Lecz jeśli chciałbyś LP, to w tym przedziale najlepszy jest chyba Vintage V100.

http://allegro.pl/gitara-elektryczna-vintage-v100-i2499594228.html - rozegrana, za 1000 zł z casem.

DejV880
Posty: 19
Rejestracja: 24-07-2012 14:24

29-07-2012 00:40

Raczej gustuje w LP. Trochę właśnie czytałem jak się ma ten cort do vintage'a. Większość mówi, że gitary są bardzo podobne z tym, że cort jest odrobinę lepiej wykonany i ma bardziej delikatne brzmienie, co mi akurat bardziej odpowiada. Dodatkowo Vintage jest 300 zł droższy (nie chciałbym kupować używki), jakoś nie wierzę żeby nawet jak był lepszy to aż o tyle żeby warto było doplacać. W końcu wzmacniacz też trzeba kupić a mam ok. 1300 zł do wydania Jak jest inaczej proszę mnie oświecić :) Rozumiem, że ten Cort to najlepszy LP w tym przedziale cenowym ?
Obrazek

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

29-07-2012 00:47

DejV880 pisze: (nie chciałbym kupować używki)

bo co?
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

DejV880
Posty: 19
Rejestracja: 24-07-2012 14:24

29-07-2012 00:59

Parę razy kupowałem używane rzeczy za każdym razem z nadzieją, że wszystko będzie zgodne z opisem. Niestety nigdy tak nie było po tym jak kupiłem konsole PSP w stanie BDB od kolesia z ok.400 pozytywami (bez neutrali negatywow). Przyszła z licznymi rysami na ekranie, otarciem na analogu, uszkodzonym laserem. Powiedziałem JUŻ NIGDY, mówcie sobie co chcecie wolę nawet kupić coś słabszego, a nowego niż lepszego używanego. Jednak akurat wnioskując po opiniach Vintage jest równy , więc myślę że sprawa jest prosta. Jednak ponawiam pytanie czy w okolicach tysiąca znajdę jakiegoś LP który będzie lepszy od tego Corta ?
Obrazek

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

29-07-2012 01:01

DejV880 pisze:Powiedziałem JUŻ NIGDY, mówcie sobie co chcecie wolę nawet kupić coś słabszego, a nowego niż lepszego używanego

akurat w przypadku gitar to kupując nówki mozna trafic na bubel. Ale nie mój cyrk, nie moje małpy - ktos musi nówki kupowac, zeby normalni nabywcy mogli kupic tanio ten sam model, tylko 'przeleżany' w szafie rok, dwa czy tam pięć.
DejV880 pisze:Jednak ponawiam pytanie czy w okolicach tysiąca znajdę jakiegoś LP który będzie lepszy od tego Corta ?

całkiem sporo, używanych. V100 mozna czasem i za 7-8 stów wyrwac jak utrafimy dobra okazje.
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

DejV880
Posty: 19
Rejestracja: 24-07-2012 14:24

29-07-2012 01:10

bobpl pisze:
DejV880 pisze:Powiedziałem JUŻ NIGDY, mówcie sobie co chcecie wolę nawet kupić coś słabszego, a nowego niż lepszego używanego

akurat w przypadku gitar to kupując nówki mozna trafic na bubel. Ale nie mój cyrk, nie moje małpy - ktos musi nówki kupowac, zeby normalni nabywcy mogli kupic tanio ten sam model, tylko 'przeleżany' w szafie rok, dwa czy tam pięć.


Ja po prostu mam pecha do używanych rzeczy i tyle. Wiele z tych które kupiłem przeleżało w szafie czy szufladzie jak wspominane na przykładzie PSP. Czy ja wiem, że jeśli ktoś ma takiego pecha jak ja i nie ufa używanym przedmiotom to od razu jest nienormalny ? Nienormalny bym był jakbym kolejny raz zaryzykował, nie mam do tego szczęścia i tyle.
bobpl pisze:
DejV880 pisze:Jednak ponawiam pytanie czy w okolicach tysiąca znajdę jakiegoś LP który będzie lepszy od tego Corta ?

całkiem sporo, używanych. V100 mozna czasem i za 7-8 stów wyrwac jak utrafimy dobra okazje.


No czyli wszystko jasne biorę Cort'a.

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
Obrazek

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

29-07-2012 11:07

DejV880 pisze:Nienormalny bym był jakbym kolejny raz zaryzykował, nie mam do tego szczęścia i tyle.

jaki widzisz problem w ograniu uzywanego sprzetu przed zakupem?

Zakladajac ze to Twoja pierwsza gitara i jak przynajmniej 70% 'gitarzystów - poczatkujacych' bedziesz miał słomiany zapał (i nie mów, że nie - wiem jak jest, bo sporo osób ze mną wiosła kupowało a potem sie pytali czy nie chce odkupic, bo nie grają) to kupujac nówke jestes w plecy i to dosc sporo. Jak Cię na to stać, to problemu nie widze - mi by było szkoda kasy.
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

DejV880
Posty: 19
Rejestracja: 24-07-2012 14:24

29-07-2012 12:22

Widzę taki problem, że trzeba wybulić na paliwo i oczywiście niekoniecznie wrócić z gitarą.

Taki typowy laik to też ze mnie nie jest, gram ok. pól roku na moim chińskim akustyku w którym co chwilę się coś psuje i nawet to nie jest w stanie mnie zniechęcić :) Więc tym bardziej tak sobie z dnia na dzień odechce mi się grać.
Obrazek

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

29-07-2012 12:37

DejV880 pisze:Widzę taki problem, że trzeba wybulić na paliwo i oczywiście niekoniecznie wrócić z gitarą.

ogladasz wiosła z okolic do 10km. Nie przesadzaj, ze paliwo takie drogie będzie jak przejedziesz sie nawet 2-3 wiosła obejrzec. Max 100km zrobisz, dowolnym ropniakiem albo autem z lpg wyjdize taniej niz wysylka ze sklepu..
DejV880 pisze:Więc tym bardziej tak sobie z dnia na dzień odechce mi się grać.

uwierz mi, wieele osób tak mówiło. A potem znalezli dziewczyne/ kupili diabo 3 / poszli do szkoły sredniej czy tam na studia i jakos im się odechciało/ni mieli czasu na eletryka.

Tym bardziej jesli juz 'grasz' to byłbym za opcja obejrzenia i ogrania uzywki aniżeli kupna nówki - a zaoszczedzone 300-400zeta pakujesz sobie w fajne combo do grania w domu albo sensowne multi i dobre słuchawki.
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

DejV880
Posty: 19
Rejestracja: 24-07-2012 14:24

29-07-2012 13:35

Załóżmy, że bym mógł kupić taką gitarkę przed wczesnym ograniem jednak akurat z tego modelu jest tylko jedna do której mam ok. 250 km :) Jeśli mam czekać nie wiadomo ile aż pojawi się jakaś z pomorza to wiadomo, że wolę kupić teraz, warto też wspomnieć że najwyraźniej nie są chętnie sprzedawane skoro 1 aukcja dość popularnej gitary. Ewentualnie jeśli rzeczywiście ten Vintage jest lepszy od Cort'a można by jakoś dozbierać to 300 zł. Według ciebie warto ?
Obrazek

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

29-07-2012 13:57

DejV880 pisze: jednak akurat z tego modelu jest tylko jedna do której mam ok. 250 km :)

a kto Ci mówi zeby brac ten model? Ograj sobie lp, straty i superstraty - to ze podoba Ci sie les paul nie znaczy, ze będzie dla Ciebie wygodny. LP ma troche kołkowaty dla mnie gryf, gruby i szeroki - mi sie na tym np. nieszczególnie wygodnie grywało - na poczatku uwazalem ze super bajer to ejst, ale jak dopadłęm dobrego superstrata albo RR kumpla to niebo a ziemia - wezszy, szybszy gryf, łatwiej sie chwytało akordy, ze o jakichś przygrywkach nie wspomnę. Dlatego zawsze mowie aby ograc sobie sprzet, a nie kupowac w ciemno 'bo lubię kształt lp' - a za 2 tygodnie bedzie temat 'co zrobic jak sie niewygodnie gra na corcie'..
DejV880 pisze:Jeśli mam czekać nie wiadomo ile aż pojawi się jakaś z pomorza to wiadomo, że wolę kupić teraz

w wakacje ogólnie ja bym nie kupowal gitarek - idz do roboty, zarób sobie czy tam jedz na wakacje i kupuj po wakacjach. Teraz jest taki sezon ogórkowy troche, czasem sie trafi super okazja - bo ludzie chca szybko sprzedac zeby miec kase na wyjazd np. - ale ogólnie to ciezko cokolwiek sensownego kupic w dobrej cenie.
DejV880 pisze:Według ciebie warto ?

jak dla mnie v100 jest przereklamowany, bo mozna miec sporo lepsze wiosło w tej cenie - zwlaszcza jak patrzysz po nówkach.
Z pomorskiego z ciekawszych wioseł:
http://allegro.pl/gitara-elektryczna-vi ... 75815.html - wygląda bajer, do tego dosc ciekawy osprzęt - bodajze nawet to samo co w v100.
http://allegro.pl/vintage-gitara-elektr ... 80393.html - superstrat vintage, powinno być wygodnym wiosełkiem do grania - warto obejrzec jak nie masz daleko.
http://tablica.pl/oferta/fender-stratoc ... 1mxpz.html - ciezko cos powiedziec, ale widze ze ma ultraniską akcję strun na focie, gosc troche 'bajeru' pociska, takze tez dobrze ograc z kims kto ogarnia temat. Aczkolwiek jak to z lutnikami - mozna czasem 'za grosze' utrafic mega wypas wiosło (ja 2 basówki lutnicze tak trafiłem, teraz kupilem trzecia - zobaczymy co to będzie), albo mozna trafic na szrot. Jak mozesz ograc i nie masz daleko to czemu nie? :)
http://allegro.pl/cort-classic-les-paul ... 86683.html - zapytaj o cene minimalna, koreański cort zapewne zmiażdzy konkurencje. No i masz 'wymarzonego' lp.
http://allegro.pl/gitara-elektryczna-es ... 78185.html - grałem na tym kiedys - nie zabija brzmieniem, ale całkiem poprawne wg mnie wioselko. Bardziej 'lansiarskie' raczej, ale do pogrania w domu czy na małe sceny da radę po odpowiednim setupie. No i dosc tanio jest, starczy na sensowne combo.
http://allegro.pl/charvel-jackson-floyd ... 50132.html - ciekawy charvel, ale cena zapewnie ponad tysiak wykroczy.
http://tablica.pl/oferta/elektryczna-ya ... 1mSJt.html - tania i poprawna yamaha.

http://tablica.pl/oferta/gitara-elektry ... 18s7x.html - jakbym mógł to ograc to zapewne bym wziął. Pewnie wymaga regulacji, ale ogólnie to dobre gitarki są raczej - a w tej cenie jak bedzie wygodna do gry i ukreci sie niska akcje strun, to mozna zawsze wpakowac jakiegos hotraila pod most i jest ogień.


Swoja droga masz combo do tego elektryka? Ew. multi? Bo samą gitarką raczej nie pograsz (tak, wiem ze przez kompa mozna - ale ludzie, bez jaj. Nie po to kupujemy gitarki zeby meczyc sie kijowa jakoscia glosników komputerowych..)
Najtanszy sensowny dla mnie piecyk to crate na 12" głosniku (fw15 bodajze to jest).
Ew szukac czegos uzywanego, ale wg mnie to 10-12" musi byc. Jak masz w planach granie w kapeli to ogólnie szukac czegos co ma przynajmniej te 50-70w mocy tranzystora. Jak planujesz w domu to ten crate powinien sie nadac.
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

DejV880
Posty: 19
Rejestracja: 24-07-2012 14:24

29-07-2012 15:40

Kurde dzięki za te wszystkie propozycje jednak muszę powiedzieć, że jestem zawiedziony tymi gitarami, tu obicie, tam obicie, tu lutnik nieznanego pochodzenia. Co ludzie robią z tymi gitarami, że one tak wyglądają ? Co do elektryków na jakich grałem to będzie Gibson Les Paul Studio (piękna gitarka, mogę tylko pomarzyć), Cort x2 (ciekawy trochę za ostre brzmienie, mniej wygodny) oraz jakiś stratocaster za 250 zł (okropny dzwięk niewygodna) Takie moje wrażenia może to przez to że jestem taki chudy, mały fajnie wyprofilowany LP idealnie wpasowuje się w moje udo, jest to wielki plus dla niego. No i oczywiście ten wygląd.

Co do kwoty to mam dokładnie 1300 zł na piecyk i gitarę. Tak jak mówiłem jeśli byłoby to konieczne dopłaciłbym.

Dzięki przy okazji za propozycję piecyka fajnie się prezentuje, mini jack 3,5mm jest więc super. Granie w kapeli na razie wykluczam ze względu oczywiście na umiejętności, a jak coś to znajomy ma "co nieco".

Podsumowując to chyba jestem skazany na Cort'a cr250 lub tego Vintage V100. Jednak teraz jest sprawa powiedziałeś, że Vintage jest przereklamowany co dokładniej miałeś na myśli ? Cenę nie adekwatną do jakości ? Z tym mi się głównie to słowo kojarzy.
Obrazek

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

29-07-2012 16:26

DejV880 pisze: tu obicie, tam obicie,

od kiedy obicia wpływają na jakosc dzwieku? Bez przesady - na tym sie gra, a nie na to patrzy. Zaloze sie ze jak kupisz cos ze sklepu, to nie dluzej jak po miesiacu będzie równiez miała obicia - to się zdarza. Czesciej jak grasz na scenach, ale w domu także. A za 'obicia' mozna spooro z ceny stargować albo trafic po prostu tanio bardzo fajne wiosło. Ja kiedys kupiłem basówkę vantage z matsumoku za grosze z racji obicia ~1cm u dołu - zalakierowałem sobie i wyglądała jak nówka. Sprzedając ją zarobiłem 200% ceny, ktora za nia dałem - tylko z racji tego obicia, bo mechanicznie to nic z nią nie robiłem poza podregulowaniem gryfu.
DejV880 pisze:Co ludzie robią z tymi gitarami, że one tak wyglądają ?

Ty nie widziales naprawde zle wygladajacych gitar. Ja widziałem. Uwierz - te z linków to i tak jedne z lepszych stanów wizualnych jakie ogrywałem ;) A mi to i tak nie przeszkadza, zawsze mozesz okleic stickersami jak Ci rysy mocno przeszkadzają..
DejV880 pisze:mały fajnie wyprofilowany LP idealnie wpasowuje się w moje udo,

dobry superstrat tez nie bedzie miał problemów. A i tak wiekszosc grywa na stojaco, mnie na siedzaco roznosi bo sie musze poruszac jak gram :)
DejV880 pisze:Dzięki przy okazji za propozycję piecyka fajnie się prezentuje, mini jack 3,5mm jest więc super

co do piecy to patrz na takie z wyjsciem liniowym. Ja 'wyrosłem' z wielkich setów do basu, ktore byly ciezkie i nieporeczne, bo po proawdzie to w wiekszosci miejsc i tak sie puszczam przez linię a moj GK sluzy za odsłuch w takim przypadku.
DejV880 pisze:Podsumowując to chyba jestem skazany na Cort'a cr250 lub tego Vintage V100.

jak sie mocno upierasz, to kup - bo ja na Ciebie nie wpłynę. Uwazam ze glupota to kupowanie nowej gitarki, ale nie moja kasa, takze rób co chcesz :)
Ew do ksantypa sie odezwij, on Ci sciagnie w tej cenie sporo lepsze wiosło.
DejV880 pisze:Jednak teraz jest sprawa powiedziałeś, że Vintage jest przereklamowany co dokładniej miałeś na myśli ?

wiekszosc forum go poleca, moze z 1/3 tych ludzi na nim grała. A wg mnie w tej cenie mozna ogarnac spooro lepsze wiosła. Np. jakiegos koreańca, japońca raczej nie chociaz tez sie czasem trafiają. A dowolny koreański cort czy epi miażdzy tego v100. Ja bym osobiscie nie dał 1300 za v100, bo czasem jest problem zeby go za 800-900 zł sprzedac. A na Twoim miejscu bym sie nie napalał 'na już' na gitare tylko szukał jakichś ciekawych ofert z allegro - niekoniecznie z pomorza. Bo jak ogarniesz temat to v100 kupisz za <8 stów, za pare stówek ogarniający piecyk do domu i na próby i jeszcze kasa na kratę browarów zostanie.
DejV880 pisze:Granie w kapeli na razie wykluczam ze względu oczywiście na umiejętności

No u gitarzystów moze i tak, ja jak na bas sie przesiadłem to po miesiącu gry mnie kapela zgarnęła do grania bo szukali basisty (wczesniej grałem na elektryku, dalej grywam, takze ogarniecie basówki nie trwalo dluzej niz tydzien u mnie, obecnie gram z kumplami w garażu i w takiej małej kapelce 'imprezowo-weselnej'. Chociaz obecnie tez raczej 'garażowej' niz 'weselnej' :P)

Takze czasem moze sie zdarzyc tak, ze nagle jest okazja grania gdzies, a nie ma sprzetu - dlatego mowie o wyjsciu liniowym z pieca, bo sie mozemy wpiac w mikser zawsze.
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

DejV880
Posty: 19
Rejestracja: 24-07-2012 14:24

29-07-2012 17:03

Raczej żeby się zrobiło takie porządne obicie jak na tych gitarkach to musi spaść a wiadomo jak to z elektroniką przy uderzeniu w ziemię. Tym bardziej, że taka gitarka z 5 kg waży to siła jest.. I tak na dzień dzisiejszy nie mam tych pieniędzy będą gdzieś na początku października to do tego czasu sprawdzę co jakiś czas te Vintage czy w razie dobrej oferty Cort'a warto kupować rozumiem ? Nie jest to zła gitara ?

Na takie oferty też warto patrzeć ? http://allegro.pl/cort-classic-les-paul ... 77397.html Mam do Sopotu jakieś 15 min.
Obrazek

Awatar użytkownika
Maselko
Posty: 198
Rejestracja: 11-11-2011 13:20

29-07-2012 18:14

To nie telewizor czy komputer. W niej nie ma układów scalonych które mogły by się złamać itp. Gitara po pożądnym rzucaniu (o ile gryf cały) będzie dalej grac.

Co do gitarki to Koreańczyk, lata 90'te, moim zdaniem możesz brać, ale skoro możesz ograć to jeszcze lepiej.

805K1
Posty: 25
Rejestracja: 19-04-2012 15:59

29-07-2012 18:21

Gitara to nie jest bułka, że kupisz ją w sklepie pod nosem. Więc trzeba czekać? Tak, czekać i szukać. Nawet nie wiesz ilu użytkowników tego forum jest właśnie w trakcie szukania. Czasem trwa to miesiąc, a czasami pół roku. Ale warto. Czy tego Corta warto ograć - na pewno. Masz blisko, gita wygląda fajnie. Czy jest fajna to się okaże jak ją weźmiesz do ręki. Nawet jak jej nie kupisz to masz kolejne doświadczenie, a to będzie procentowało przy kolejnym ogrywaniu i kolejnym i kolejnym...
MEG RR Custom (Merlin Hellfire na pokładzie),
Stary Defil (elektryk),
Takamine G321,
Line6 Spider II 30W.

Awatar użytkownika
Maselko
Posty: 198
Rejestracja: 11-11-2011 13:20

29-07-2012 18:24

805K1 pisze:Gitara to nie jest bułka, że kupisz ją w sklepie pod nosem. Więc trzeba czekać? Tak, czekać i szukać. Nawet nie wiesz ilu użytkowników tego forum jest właśnie w trakcie szukania. Czasem trwa to miesiąc, a czasami pół roku. Ale warto. Czy tego Corta warto ograć - na pewno. Masz blisko, gita wygląda fajnie. Czy jest fajna to się okaże jak ją weźmiesz do ręki. Nawet jak jej nie kupisz to masz kolejne doświadczenie, a to będzie procentowało przy kolejnym ogrywaniu i kolejnym i kolejnym...


+1

Do mnie tydzień temu przyszła gitarka na którą polowałem 4 miesiące. Ale teraz widzę i ofkors słyszę że się opłacało poczekać.

DejV880
Posty: 19
Rejestracja: 24-07-2012 14:24

29-07-2012 18:57

Jakie jest wasze zdanie o firmie Mayones ? Znalazłem jeszcze coś takiego: http://allegro.pl/mayones-lp-nowy-sh-1- ... 91203.html

Pierwszy raz słyszę o tej firmie więc nie wiem czego się spodziewać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Maselko
Posty: 198
Rejestracja: 11-11-2011 13:20

29-07-2012 20:10

DejV880 pisze:Jakie jest wasze zdanie o firmie Mayones ? Znalazłem jeszcze coś takiego: http://allegro.pl/mayones-lp-nowy-sh-1- ... 91203.html

Pierwszy raz słyszę o tej firmie więc nie wiem czego się spodziewać.


Przecież Mayones to nasze Polskie cacucha ;) Set Duncana, case, ustawiona i rozegrana co najważniejsze. Ja bym nad nią mocno pomyślał.

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

29-07-2012 21:23

DejV880 pisze:Raczej żeby się zrobiło takie porządne obicie jak na tych gitarkach to musi spaść

widze ze nie miales chinskich gitar w łapie. Mi sie kiedys w jakims bodajze staggu elektryku zrobiło 3cm obicie od tego, ze wstawałem i zahaczyłem kantem i krzesło. Nie uderzyłem - zahaczylem. I lakier sobie wesoło odpadł.
DejV880 pisze:że taka gitarka z 5 kg waży to siła jest

watpie aby elektryk wazył 5kg, basówki rzadko kiedy tyle wazą
DejV880 pisze:I tak na dzień dzisiejszy nie mam tych pieniędzy będą gdzieś na początku października

to o czym my w ogóle dyskutujemy? Napisz na początku pazdziernika to sie cos na allegro znajdzie..
DejV880 pisze:czasu sprawdzę co jakiś czas te Vintage czy w razie dobrej oferty Cort'a warto kupować rozumiem ?

jak sie uparłeś to kup.
DejV880 pisze:Nie jest to zła gitara ?

w tej cenie to nie ma co wybrzydzac zabardzo - Gibola nie kupisz, wszystko ponizej gibsonów to crap w kwestii bycia 'pro' gitarami. (jesli o LP chodzi)

Ten cort powinien rozgniesc v100 na miekko bez zapity.

Maselko pisze:To nie telewizor czy komputer. W niej nie ma układów scalonych które mogły by się złamać itp. Gitara po pożądnym rzucaniu (o ile gryf cały) będzie dalej grac.

+1

805K1 pisze: Nawet nie wiesz ilu użytkowników tego forum jest właśnie w trakcie szukania.

ja cały czas szukam i sie bawie 'w lutnika i elektronika'. Kupie, wyreguluje, przelutuje elektrownie i sprzedam komus, kto akurat wiosła szuka. Zysku zero, ale jaka frajda przy zabawie aby z g%^%na zrobic grajace wiosło - bezcenne :)

DejV880 pisze:Jakie jest wasze zdanie o firmie Mayones ?

to wiosło tez niezgorsze jest. Same SD warte dobre 6 stów obecnie jak nie lepiej z tego co pamiętam.
Maselko pisze:Ja bym nad nią mocno pomyślał.

ja tam bym stówe stargował i brał jakbym kupował elektryka w tym przedziale :)
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

Wróć do „Gitary elektryczne”