Awatar użytkownika
feanor
Posty: 30
Rejestracja: 13-02-2007 14:09

07-08-2010 15:25

Witam,
Siedze teraz na wakacjach w niemcach i z racji ze maja troche tanszy sprzecik zakupilem do mojego epi g400 aktywny pickup EMG 81, wszystko na elegancie szybkozlaczki cale okablowanie jest, schemat tez, moje pytanie pojawia sie w momencie montazu. Z tego co mi sie kiedys o uszy obilo to nie laczy sie aktywnych i pasywnych ukladow, jednak w instrukcji podaja te mozna to podlaczyc z KAZDA inna przystawka EMG i tez jest do tego schemat, no a przeciez EMG robi tez pasywne (np HZ'ty). czy ma ktos z tym jakies doswiadczenie? sam pickup spod gryfu i tak zostawie w razie co bo po co maja byc dziury, ale jesli jakos jednak mozna to polaczyc to czemu nie, mysle ze agresywna EMG i sporo gladsza seryjna przystawka epi mogly by ciekawie zabrzmiec. I prosze jedynie o opinie kogos kto juz to robil, nie stac mnie na zepsucie tego ;) pozdrawiam i z gory dziekuje.
Epiphone G400 cherry :)
Obrazek

Awatar użytkownika
6strings
Posty: 842
Rejestracja: 13-05-2010 15:47

08-08-2010 08:18

kiedys moj kumpel mial wioslo jak Twoje i nie mial pojecia o lutowaniu i etc. a chcial EMG wiec zaniosl je do speca w muzycznym i okazalo sie ze w komorze z potkami w G400 jest za malo miejsca na baterie. sprawdz najpierw ten szczegol, jesli bede mial racje to bez frezu sie nie obedzie a to juz dodatkowa robota, niekoniecznie dla Ciebie.
wracajac do Twojego pytania - tak, mozna laczyc pasywa z aktywem, na www producenta EMG jest dokladnie wyjasnione jak to zrobic.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
feanor
Posty: 30
Rejestracja: 13-02-2007 14:09

08-08-2010 15:35

dzieki za odpowiedz :) po dokladnym obejzeniu zalaczonych schematow nie bylem pewien bo zdawalo mi sie ze tak, ale nie jestem nawet w najmniejszym stopniu znawca elektorniki. jedyny problem to taki ze zapewne moja pasywna przystawka z pod gryfu nie jest na szybkozlaczki, i ciezko by bylo to dolutowac do tego rozdzielnika EMG (plastikowy na wtyczki, osadzone w glebokich waskich tunelikach). mam nadzieje tego kabelka starczy na tyle zeby przeciagnac baterie do tej wiekszej komory z kablami, i moze jak wybebesze caly uklad pasywny to wejdzie, wydaje mi sie ze powinno, dzieki za pomoc :) z ciekawosci, jak brzmi to wioselko? gdzies sie spotkalem z opinia ze mahon + emg81 to srednia kombinacja, choc grywalem na podobnych i bylo OK. ehh teraz tydzien czekania na powrot do domu i montaz ;)
Epiphone G400 cherry :)

Obrazek

Awatar użytkownika
6strings
Posty: 842
Rejestracja: 13-05-2010 15:47

08-08-2010 16:20

jak zabrzmi z emg? Nie wiem bo kumpel sobie to odpuścił. Miałem kiedyś układ 81+85 w prs tremonti i ibanezie serii s, z cleanu byłem średnio zadowolony, brzmiało to mało organicznie. Ale też wiosła były średnie. Lżejsze klimaty w stylu Henia, Claptona też mało mi podchodziły. Przester rock/metal świetny ale z tego słynie emg i ten sam efekt powinieneś uzyskać u siebie, zwarty, długi sustain + zero szumów.

Awatar użytkownika
feanor
Posty: 30
Rejestracja: 13-02-2007 14:09

08-08-2010 23:13

mhm, o to tez chodzi ;) moj bandit sam z siebie szumi wystarczajaco ^^ no i choc bym nie wiem jak krecil brzmieniami (gr3 amplitube metal) to partie grane na nietlumionych sopranowych strunach sie zlewaja i brzmia bleh. no nic, bede sie chwalil jak mi wyszlo gdzies w niedziele, moze sie pokusze o fotoreportaz w razie gdyby ktos chcial kiedys tez sam montowac ;)
Epiphone G400 cherry :)

Obrazek

krzyzak
Posty: 1
Rejestracja: 01-01-2013 22:20

01-01-2013 22:25

i jak ci to wyszlo ? sam stoje przed takim dylematem, tzn. nie potrzebuje drugiej przystawki. chce wsadzic tylko 81. jest miejsce ?
pzdr

Awatar użytkownika
krisdj
Posty: 555
Rejestracja: 03-06-2012 13:47

01-01-2013 23:50

krzyzak pisze:i jak ci to wyszlo ? sam stoje przed takim dylematem, tzn. nie potrzebuje drugiej przystawki. chce wsadzic tylko 81. jest miejsce ?
pzdr


post681728.html#p681728 w tym temacie reth przynał złotą łopatę za odkop tematu sprzed 1,5 roku. Za odkop tematu sprzed 2,5 roku otrzymujesz złoty kilof

Obrazek
LTD EC-500 > Dunlop Cry Baby 95Q > Marshall AVT150

Wróć do „Zrób to sam”