Eko

Awatar użytkownika
gucislaw325
Posty: 16
Rejestracja: 24-07-2013 01:15

24-07-2013 10:55

Witam!
Chciałem dowiedzieć sie coś na temat firmy eko. Jakimi cechami się wyróznia? Co o niej sądzicie? Z góry dzięki ;)

Awatar użytkownika
Radzimex
Posty: 417
Rejestracja: 04-06-2011 20:45

24-07-2013 11:47

Albo to kolejna rzecz pokroju SkayWay, Adelita, Vision, SignS, albo pokręciła Ci się nazwa "Echo". Dla Twojej wiadomości to równe badziewie co wymienione przed chwilą przeze mnie nazwy, które często omylnie są uważane za markę.

Co chcesz grać i ile masz kasy, czy masz wzmaka? ;)

Awatar użytkownika
gucislaw325
Posty: 16
Rejestracja: 24-07-2013 01:15

24-07-2013 15:39

Nie to nie echo tylko eko. Z tego co wiem to włoska firma, powstala w 1959r. Wzmacniacza narazie nie mam ale to nie o niego mi chodzi tylko o samą gitare. Firma podobno cechuj sie dosc tanią i w miarę dobrą jak na cene jakoscia wykonania. Grmać chce raczej hard rock, rock, blues i ewentualnie coś troche cięzszego.
link do filmiku o tej firmie:
http://www.youtube.com/watch?v=bELGZz4Hf3I

Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

24-07-2013 15:52

Eko, eko... Coś mi to mówi. Litza przypadkiem na jakiejś gitarze tej firmy nie pogrywał? Za dużo na temat tych gitar nie wiem, gdzieś mi dzwoni, ale nie wiem gdzie. I nie wydaje mi się, żeby były to gitary pokroju Echo czy Visiona.
gucislaw325 pisze:Firma podobno cechuj sie dosc tanią i w miarę dobrą jak na cene jakoscia wykonania

W takim razie nie licz na pomoc Radzimexa, on od pół roku ma gitary za 1500zł+ i w temacie tańszych "nie siedzi", więc teraz automatycznie wyparł z pamięci wszystkie informacje na temat tańszych gitar.

Sorry za osobiste przycinki, ale po prostu jeden z postów Radzia rozbawił mnie do łez i nie potrafię przejść obok tego obojętnie ;)

wiesiek43
Posty: 166
Rejestracja: 01-05-2013 12:51

24-07-2013 16:13

Radzimex pisze:Albo to kolejna rzecz pokroju SkayWay, Adelita, Vision, SignS, albo pokręciła Ci się nazwa "Echo". Dla Twojej wiadomości to równe badziewie co wymienione przed chwilą przeze mnie nazwy, które często omylnie są uważane za markę.


kuzwa czlowieku wez ty wyjdz i lepiej nie wracaj. bo denerwuje cos takiego "NIE ZNAM SIE TO SIE WYPOWIEM". ZANIM cos napiszesz to idz sie dowiedz co to za gitary -.- A nie pierdzielisz farmazony.

KlapekJL pisze:Eko, eko... Coś mi to mówi. Litza przypadkiem na jakiejś gitarze tej firmy nie pogrywał? Za dużo na temat tych gitar nie wiem, gdzieś mi dzwoni, ale nie wiem gdzie.


no gra:
http://www.magazyngitarzysta.pl/images/ ... /litza.jpg

Awatar użytkownika
Vinvi
Posty: 483
Rejestracja: 20-10-2012 14:10

24-07-2013 16:16

@Up Ale te skajłeje i wuj wie co naprawde szajs :D
Lutniczy Strat HSS(Wilkinson/Schaller Hot Stuff)
Peavey Studio Pro 112
Niemiecki Klasyk No-name
Ernie Ball 11-54
https://soundcloud.com/vinvipl Djenty,ambienty i inne covery na moim Soundcloudzie.

Awatar użytkownika
gucislaw325
Posty: 16
Rejestracja: 24-07-2013 01:15

24-07-2013 18:02

A co myślicie o tym modelu: http://img08.allegroimg.pl/photos/oryginal/34/03/24/52/3403245281 ( więcej zdjęć nie moglem znaleźć) ;)

Awatar użytkownika
Marcinkult
Posty: 934
Rejestracja: 02-08-2010 13:15

24-07-2013 20:40

Litza gra na Eko ale model mieszany część z Cygnus część z Barracuda. Przetworniki tam ma P90 jakieś. Gitarka zacna podobno. Wątpie by autor miał do wyboru Eko w niskiej cenie takie właśnie jak Litza (on to sporwadzał przez Adama Burzyńskiego itp..) , natomiast wiem że były gdzieś takie gówna zarówno jak Echo i Eko, ani jednej ani drugiej nie polecam, chyba że jesteś na tyle bogaty że stać Cię na tak drogą podpałkę do pieca.
Epiphone Custom Prophecy SG GX --> Joyo JT-305 --> Joyo Ultimate Drive --> Randall RH50T + Jet City JCA24S+

Awatar użytkownika
Radzimex
Posty: 417
Rejestracja: 04-06-2011 20:45

25-07-2013 15:11

wiesiek43 pisze:kuzwa czlowieku wez ty wyjdz i lepiej nie wracaj. bo denerwuje cos takiego "NIE ZNAM SIE TO SIE WYPOWIEM". ZANIM cos napiszesz to idz sie dowiedz co to za gitary -.- A nie pierdzielisz farmazony.

Google nic mi nie podpowiedziało, także nie miałem odniesienia. Co do badziewia, to nazwałem badziewiem "Echo", nie "Eko". Bo tak jak słusznie zauważyłeś, pierwsze słyszę o Eko. Ale nie zauważyłeś, że zaproponowałem Ci pomocy w postaci wyboru innego wiosła. Bo na tym świecie nie ma tylko gitar Eko, a i będzie od groma lepszych. Zależy tylko w jakiej cenie.

Nawet nie powiedziałeś za ile możesz ową gitarę kupić, czy ją masz i żadnych szczegółów o samej gitarze (i jeszcze masz do mnie wyrzuty). Przynajmniej wtedy gdy napisałeś ten temat, bo teraz widzę że podrzuciłeś zdjęcie.

Zawsze możesz poprosić kogoś by Ci ją ograł - sprawdzanie-i-ogrywanie-sprzetu-oferty-pomocy-lista-t67942.html


KlapekJL pisze:W takim razie nie licz na pomoc Radzimexa, on od pół roku ma gitary za 1500zł+ i w temacie tańszych "nie siedzi", więc teraz automatycznie wyparł z pamięci wszystkie informacje na temat tańszych gitar.

Ja pierdziele, opanuj się Klapek i to porządnie. Docinasz mi od dobrego pół roku, nie wiedząc czemu, bo przecież cholera nie miałem z Tobą żadnego zatargu a Ty się przyczepiłeś do mnie jak jakaś pluskwa. Zaraz znów zaczniesz się ze mnie naśmiewać, bo się "bronię", ale ja już nie potrafię patrzeć jak bezpodstawnie cały czas mnie atakujesz.

Po pierwsze, przestań publicznie pokazywać jak bardzo zazdrościsz mi sprzętu, który kupiłem za własne pieniądze mimo swojego wieku. Po drugie, napisałem wtedy że nie siedzę w gitarach tego przedziału, bo to prawda i po co mam rozglądać się za sprzętem w cenie 500zł, gdy mierzę już znacznie wyżej. A w pamięci nadal mam gitary, które w owym przedziale będą dobre czy tam zdatne do gry, tylko rynek się zmienia, są nowe gitary, jedne tanieją a drugie drożeją, więc skąd ja mam wiedzieć i się wypowiadać, skoro już się za tym nie oglądam? I napisałem wtedy to bezmyślnie przyznam, żeby się spytał bardziej obeznanych w tym temacie beze mnie i oni może podrzucą parę linków. Ale Ty oczywiście od razu musiałeś mi dopiec, zamiast siedzieć cicho. Po trzecie, skończ mi docinać, bo moja cierpliwość się kończy. Na każdym kroku próbujesz mi dociąć czy mnie sprowokować i już nie wytrzymałem tłumić wszystkiego w sobie, mam dość. Czynisz wobec mnie rzeczy, których ja wobec Ciebie nie czyniłem i czynić nie mam zamiaru.

Moderatorów przepraszam za off, po prostu Klapek przekracza już niektóre granice i na każdym kroku próbuje mi dociąć czy mnie sprowokować, a to nie jest miłe, skoro ja nic podobnego w stosuunku do niego nie czyniłem.

Awatar użytkownika
Vinvi
Posty: 483
Rejestracja: 20-10-2012 14:10

25-07-2013 15:18

Good,let the butthurt flow through you!~
Takie sprostowanie:
Sorry za osobiste przycinki, ale po prostu jeden z postów Radzia rozbawił mnie do łez i nie potrafię przejść obok tego obojętnie ;)
To jest to małe co klapek napisał :D
Lutniczy Strat HSS(Wilkinson/Schaller Hot Stuff)
Peavey Studio Pro 112
Niemiecki Klasyk No-name
Ernie Ball 11-54
https://soundcloud.com/vinvipl Djenty,ambienty i inne covery na moim Soundcloudzie.

Awatar użytkownika
kikan
Moderator
Posty: 821
Rejestracja: 30-11-2009 14:57

25-07-2013 15:28

Ja pierdziele piszcie sobie wywody na priv. Po warnie.
Orville LP Custom (1998), Telecaster by James Bond (2014), MG Raven II
https://www.facebook.com/atemmusic

Awatar użytkownika
Radzimex
Posty: 417
Rejestracja: 04-06-2011 20:45

25-07-2013 16:51

Wiedziałem że się skończy to warnem dla mnie i Klapka, ja już nic nie piszę, nawet nie mam zamiaru. Trochę poczytałem o Eko, więc sprostuję to co napisałem

http://www.acousticguitarforum.com/foru ... p?t=272037 - takie coś znalazłem, z tego co wyczytałem niektórzy to chwalą wyroby, ze starszych lat, 60' czy 70'. O nowych niczego nie wyczytałem, choć nie czytałem wszystkiego do końca.

Eko to włoska manufaktura zbudowana pod koniec lat 50, gitary na ebayu oscylują wokół różnych cen. Oczywiście najdroższe są te starsze wyroby - http://www.ebay.com/sch/Musical-Instrum ... eko+guitar

Awatar użytkownika
gucislaw325
Posty: 16
Rejestracja: 24-07-2013 01:15

25-07-2013 20:17

Radzimex pisze:Nawet nie powiedziałeś za ile możesz ową gitarę kupić, czy ją masz i żadnych szczegółów o samej gitarze (i jeszcze masz do mnie wyrzuty). Przynajmniej wtedy gdy napisałeś ten temat, bo teraz widzę że podrzuciłeś zdjęcie.

Jakie wyrzuty? Do kogo to było skierowane?

Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

25-07-2013 20:21

gucislaw325 pisze:Jakie wyrzuty? Do kogo to było skierowane?

Nie przejmuj się, jak widzisz łatwo go wyprowadzić z równowagi i później ma do wszystkich pretensje :P
(ciekawe czy za te stwierdzenie faktu też dostanę warna "w imię zasad")

@top
Jak mniemam, chodzi o tę ofertę?
http://allegro.pl/eko-kgg3-top-cena-gdy ... 45281.html

Szczerze mówiąc, już wątpię żebyś szybko znalazł pomoc w kwestii tej gitary. Niestety, jak widać nie jest to popularna marka w naszym kraju. Lepiej zastanowić się, co Cię skłoniło do chęci zakupu tej gitary i szukać jakiejś podobnej, bardziej popularnej.

Awatar użytkownika
gucislaw325
Posty: 16
Rejestracja: 24-07-2013 01:15

25-07-2013 20:33

Tak, rzeczywiście miałem na myśli tą aukcję. Podsumowując wiele się nie dowiedziałem, ale lepsze to niż nic więc wszystkim dzięki za pomoc ;)

Awatar użytkownika
Radzimex
Posty: 417
Rejestracja: 04-06-2011 20:45

25-07-2013 20:35

gucislaw325 pisze:Jakie wyrzuty? Do kogo to było skierowane?

Oj wybacz, wyrzuty napisał kto inny, myślałem że Ty. Skierowane było do o wiesiek43.

sprawdzanie-i-ogrywanie-sprzetu-oferty-pomocy-lista-t67942.html - poproś kogoś z okolic żeby Ci ją ograł i powiedział jego odczucia ;)

Klapek. To że do Ciebie nie znaczy, że do wszystkich.

Wróć do „Producenci i marki”