Freem
Posty: 1
Rejestracja: 15-02-2019 13:32

15-02-2019 13:48

Witam wszystkich.

Chciałbym stworzyć domowe studio nagraniowe. Posiadam elektro-akustyczne ukulele ORTEGA RU5CE-TE. Posiadam do tego mikrofon pojemnościowy Superlux E 205 oraz komputer stacjonarny z zintegrowaną kartą dźwiękową oraz wejście liniowe.

Chciałbym osobno nagrywać wokal, osobno ukulele i np. w programie Audacity łączyć to ze sobą w jeden plik. Zależy mi na uzyskaniu możliwie w jak najlepszej jakości dźwięku z ukulele. Wiem, że mam kilka możliwości. Mógłbym nagrywać ukulele przy pomocy mikrofonu. Mógłbym kupić wzmacniacz i wtedy nagrywać mikrofonem dźwięk z wzmacniacza. Wzmacniacze widziałem, że są drogie. Gdybym planował dawać jakieś koncerty może i bym się zdecydował. Zależy mi jednak na stworzeniu mp3 i wrzuceniu go do Internetu. Próbowałem także skorzystać z programu Guitar Rig, ale sam dźwięk, który tam uzyskałem jest cichy i płytki.

Czy najlepszym rozwiązaniem byłby po prostu zakup jakiegoś interfejsa audio? Czy do 200zł dostanę coś ciekawego?

A może taki rejestrator jak Tascam DR-05? Co prawda trochę przekracza mój budżet.

Poradźcie mi proszę co będzie najlepszym rozwiązaniem.

Wróć do „Jaki wzmacniacz gitarowy / combo do 500zł”