Awatar użytkownika
Janczo
Posty: 2
Rejestracja: 01-11-2012 23:51

02-11-2012 00:12

Mam pytanie. Przyznam szczerze, że nigdy nie interesowałam się efektami gitarowymi. Wystarczał mi zwykły piec, potrzebny do ćwiczeń w domu. Myślałam ostatnio o tym, żeby coś nagrać. Natknęłam się właśnie na PODy, do których dołączone są programy umożliwiające zarejestrowanie dźwięku gitary po podłączeniu do komputera. Czy każdy multiefekt posiada taką możliwość? Jak to sprawdzić? Czy istnieje inny sposób nagrania gitary do mp3? Jestem zielona w temacie. Przepraszam, jeśli takie pytanie już padło na forum. W razie czego proszę o odesłanie mnie do innego postu.
ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Dochu
Posty: 185
Rejestracja: 11-08-2012 16:47

02-11-2012 13:12

Jeśli multiefekt ma złącze USB, powinno i znaleźć się oprogramowanie, jak nie ściągamy np. Reapera, Audacity lub inne tego typu programy. Jeśli nie ma złącza USB, można połączyć się liniowo z komputerem (kabel jack-->przejściówka-->wejście liniowe/mikrofonowe) i wtedy dalej tak jak wyżej - ściągamy któryś z w/w programów ;)

Inną opcją jest po prostu połączenie gitary z komputerem (kabel jack-->przejściówka-->wejście liniowe/mikrofonowe), potem użycie na komputerze programu typu Guitar Rig, aby uzyskać różne brzemienia i nagranie programem typu DAW np. Reaper :)
Ibanez Artist AR50 (MiJ 81')+Orange AD30HTC+Buzzaro 212 Custom
Garrison AGD-200CE + Marshall AS50D

Obrazek

Wróć do „Multiefekty / Procesory”