Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

11-09-2012 11:51

Witam
Nastał czas, kiedy muszę zadać moje pierwsze pytanie na tym forum ;) Otóż doprowadziłem do stanu używalności Yamahę którą dostałem od kumpla, od razu zaświtał mi pomysł reaktywowania mojego punkowego zespołu (tym razem byłbym w roli basisty). Obeznanie co do basów jakieś mam, kiedyś grałem na basie. Problem w tym, że moją piętą achillesową jeżeli chodzi o sprzęt, są piece. I teraz rodzi się pytanie: czy dam radę kupić jakiś nie najgorszy wzmacniacz do 500zł? Oczywiście chodzi mi o używki. Używałbym go do ćwiczeń w domu i na próbach. Wiem, że rewelacji nie będzie, chodzi mi głównie o to, że chwilowo z kasą krucho (nieprzewidziane wydatki w tym roku...), więc potrzebuję czegoś "na chwilę", w przyszłym roku kupiłbym już coś konkretnego.

@edit
Próby odbywałyby się z "ogarniętym" perkusistą (który potrafi powstrzymać się od nawalania w gary jak szaleniec), uda się kupić coś, co przebije się przez perkę?

@edit2
Żeby nie było, szukałem w necie podobnych tematów i znalazłem same sprzeczne informacje ;p

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

11-09-2012 12:12

KlapekJL pisze:Nastał czas, kiedy muszę zadać moje pierwsze pytanie na tym forum ;)

"I like it!" :D
KlapekJL pisze: I teraz rodzi się pytanie: czy dam radę kupić jakiś nie najgorszy wzmacniacz do 500zł?

jak przyfarcisz to spokojnie, bo teraz lipa na rynku z piecami jest.
http://allegro.pl/peavey-century-120-pa ... 99063.html - tutaj masz najlepsza ogolnie oferte na allegro.

I tak zasadniczo to na próby - nawet z lajtowym perkmanem - ja poniżej 100, moze 150w RMS bym nie schodził (i przynajmniej 2x10 lub 1x15, od biedy 1x12 ale musialby byc dobry glosnik). Powód prosty - lepiej miec zapas mocy niz rozkrecac sie do granicy wytrzymalosci comba.
Przegladaj allegro bo bieda teraz jakoś jest, niedawno widzialem tonsila bass 100 ktorego chcialem kupic, ale tez kasy nie mam. Za 550 gosciu sprzedawał, 2x12 o wysokiej skutecznosci - próby na pewno ogarnie, sam na tym grałem kiedys ;)
Wrzucaj linki to Ci powiem czy to warte wykladania kasy czy niebardzo.
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

Wróć do „Gitary basowe”