SzatanCbr
Posty: 1
Rejestracja: 15-03-2021 19:32

15-03-2021 23:09

Cześć! Mam taka gitarę, kupiona ze 20 lat temu z 200 zł z zamiarem nauki ale jakos nie załapałem. Zdobiła ściane choć ostatnimi czasy zacząłem jej używać. Podobno nigdy za późno na nauke :) Elektronika nie domagała, ale polutowałem ją, poczyściłem potencjometry i wydaje mi się że jest ok. Jak brzmi? Cieżko mi powiedzieć, doświadczenie żadne, a i nie mam pieca porządnego tylko plumkam sobie na takim dinksie wpinanym w gniazdo (na baterie i słuchawkach) . Wydaje mi się że stroi, strojenie trzyma napewno. Chciałem coś o niej znaleść w internecie bo to chyba nie jest sprzęt produkcji naszej/radzieckiej ale ciężko mi sie dokopac do informacji na jej temat. Podobno to instrument japoński ale może ktoś z was się zetknął i powie mi cos wiecej na jej temat. Chciałbym się dowiedzieć też jak ją pielęgnować. Pozdrawiam!
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1647
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

17-03-2021 19:10

Nie jest to sprzęt radziecki. Gumika Matsumoku, to japoński sprzęt. Pielęgnować? To nie bobo, by bepantenem dupkę jsmarować. Syf jedziesz Clinem do okien, na podstrunnicę olej cytrynowy od Dunlopa, choć jak ci za drogo, to zwykłym lnianym można jechać, czy aromatami do ciast ( o tak koledzy się nie pipipi z tym), nie przesuszać, bo progi będą o łapcie haczyć. Możliwe, że klucze są już dojechane z racji półwieku, więc pewnie mogą wołać o wymianę. Zakładasz nowe struny, ustawiasz krzywiznę gryfu, menzurę i jedziesz z tematem.

Wróć do „Gitary elektryczne”