SibeGuitarist
Posty: 3
Rejestracja: 05-03-2017 10:54

05-03-2017 11:01

Witam was,jestem już lekko zaawansowanym gitarzystą i zastanawiam się nad zakupem nowej gitarki. Otóż nie chodzi mi tutaj o konkretny model,lecz o jej typ :D Od kilku lat gram na gitarze klasycznej i zaczyna mnie nudzić ciągły fingerstyle i próba odtworzenia akustycznych utworów,które całkiem dobrze brzmią ;) No i teraz stoję przed dylematem- Kupić gitarę akustyczną czy elektryczną? Z jednej strony uważam że gitara akustyczna to takie jakby ''usprawnienie'' klasyka,o pięknym melodyjnym dźwięku. Ale no właśnie,przecież akustyczne utwory mógłbym zagrać na starym klasyku :D A Gitara elektryczna - chciałbym sobie pograć riffy moich ulubionych zespołów :D Proszę was o pomoc zatem,co wybrać ;) Mimo iż opis bardziej by wskazywał na to że wolałbym elektryczną,jestem całkowicie 50/50 jeżeli chodzi o wybór.

//Edit: Zapomniałem dodać że miałem przerwę 2 letnią w grze na gitarze i ostatnio wróciłem do gry//

Awatar użytkownika
Goblin
Posty: 900
Rejestracja: 22-02-2011 08:06

05-03-2017 11:26

nikt Ci na to pytanie nie odpowie-musisz sam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
GuitarCenterPL
Sklep Muzyczny
Posty: 86
Rejestracja: 18-02-2011 21:05

06-03-2017 11:46

Weź pod uwagę to, że do gitary elektrycznej musisz jeszcze kupić jakiś wzmacniacz i kabel ;) To już zależy od Twojego budżetu.

PaQPawel
Posty: 22
Rejestracja: 19-07-2013 02:33

11-04-2017 20:19

Ja proponuje zakup jakiejs gitary z przetwornikiem piezo(jesli sie pomyle to prosze poprawcie, nie hejtujcie).Ostatnio widzialem epiphone ultra iii.To nie jest jakas reklama, tylko sugestia.Fajna sprawa... podkrecasz potencjometr i masz brzmienie akustyka. ;) ja na takiej gitarze nie gralem, wiec proponuje najpierw ograc i sprawdzic :)

Wróć do „Żłobek gitarowy (gitary, wzmacniacze, sprzęt)”