Awatar użytkownika
FunerisVenatio
Posty: 117
Rejestracja: 28-01-2014 10:53

10-04-2014 12:34

Zdrastwujcie.

Jest to kwestia na razie czysto poglądowa, dla mojej ciekawości i ogarnięcia minimalnie tematu.
Kręcą mnie wszystkie możliwe klasyczno-rockowo-bluesowe brzmienia. Czy to Zeppelini, czy Gary Moore, czy wczesny Clapton, The Allman Brothers i inne tego typu - wachlarz szeroki, zamykający się na przestrzeni jakichś 25 lat, tak mniej więcej.
Pozwolę sobie pominąć na razie kwestię wzmacniacza i efektów, gdyż na nie przyjdzie czas kiedy indziej i nie o nie się tutaj rozchodzi.
Większość postów o tematyce pokrewnej brzmi: pickup/wiosło do metalu/łojenia/gonienia pierdów szatana/death-hiper-black-speed metalu (tutaj ktoś mnie pewnie pojedzie). A ja szukam właśnie pickupów (dwóch humbów, warto myślę dodać) do muzyki wspomnianej na wstępie. A raczej fajnie się z nią komponujących.
Jest coś godnego polecenia, co można z czystym sercem wstawiać w mahoniowy korpus, który (podobno, kilka niezależnych opinii ludzi bardziej ogarniętych ode mnie) brzmi naprawdę przyzwoicie z dechy? Ostatnio tak się zastanawiałem nad tym. Nie mówię, że mam zamiaru teraz coś wymieniać, za krótko mam wiosło i za mało je ogarniam w pełni, ale dobrze mieć już jakiś pogląd i wyrobione zdanie na ewentualną przyszłość.
Od zastanawiania się przeszedłem do przeszukiwania konkretnych modeli, z których w oczy rzuciły mi się następujące (linki pod nazwami):
SH-1, SH-2, SH-4, TB-16, SH-18 - wszystkie, jak widać, od SD, bo po prostu znane i polecane (set SH2-SH4 nawet bardzo często), a niewiele mam rozeznania.
Co jest jeszcze ciekawego, z czego mógłbym być zadowolony? Jakie firmy, modele? Co wrzucać pod most, co pod gryf? Jakie konfiguracje się sprawdzają?
Od razu mówię, że bawiłbym się w zamontowanie rozłączania cewek, by wiele różnych barw móc osiągnąć.
Najlepiej tak do 350 zł za sztukę.

I oczywiście wiem, że pickupy to tylko część brzmienia. To tak uprzedzając marudzenie.

Ktoś chętny pomóc niedoświadczonemu koledze? Podzielić się czymś? Hejty przyjmuję tylko inteligentne i rzeczowe (co się raczej mija z definicją tego słowa...).
ObrazekObrazek
Yamaha F310 TBS|Kustom 12 Gauge J|Vintage V100 TSB

Awatar użytkownika
Kobojek
Posty: 208
Rejestracja: 21-11-2013 14:36

28-04-2014 14:06

Air Norton neck i Super Distortion bridge od Dimarzio, set 36th anniversary Dimarzio
Aph-1 lub 2 od Duncana. Sh-1 i sh-4 lub zestaw Sh-1
Tesla opus 4
lub Gibsony zamontuj :)

http://allegro.pl/gibson-57-classic-pic ... 10127.html
http://allegro.pl/dimarzio-super-distor ... 86215.html
Ostatnio zmieniony 28-04-2014 14:13 przez Kobojek, łącznie zmieniany 1 raz.
Gitary: Dean Cadillac Select, Gibson SG Special Faded i Gothic, Jackson RR5 i SLSMG
Seymour Duncany: Sh-2, Sh-4, Sh-6, Sh-11, ,Aph-2 set, ShPg-1 set;
Dimarzio: Paf Joe,Air Norton,Fred, 36th anniversary PAF set, Super Distorion, Super 2
Tesla: Opus 4 Set , EMG 81/85
Gibson: 57 classic neck & bridge, Burstbucker Pro N, 490R i 498T, Marshall RF-1 reverb,
Laney TF 300, Blackheart BH15H, T-rex Chorus/ Flanger, Korg Pitchblack, Vox Satchurator

Awatar użytkownika
ma95
Doradca
Posty: 5303
Rejestracja: 05-10-2012 18:08

28-04-2014 14:11

Jak chcesz mieć rozłączenie to polecam set Sh1 + sh16. Sh1 spokojnie za 2 stówki dorwiesz a sh16 byś musiał sobie nowego machnąć. SD slasha też się spisują, może nawet pipaki gibsona czy paf'y od dimarzio ;)

Awatar użytkownika
FunerisVenatio
Posty: 117
Rejestracja: 28-01-2014 10:53

01-05-2014 09:16

Nie sądziłem, że ktoś się odezwie... Dzięki wielkie chłopaki za propozycje.
ObrazekObrazek
Yamaha F310 TBS|Kustom 12 Gauge J|Vintage V100 TSB

Wróć do „Przetworniki”