arcana
Posty: 11
Rejestracja: 24-01-2013 13:06

16-03-2014 20:47

Witam serdecznie,

w internecie ciężko znaleźć opisy/opinie gitar tej marki, dlatego też chciałbym się podzielić swoją opinią na ten temat zwłaszcza, że gitara zasługuje na wielki rozgłos.
Gitarę zakupiłem u Polskiego dystrybutora, Pana Jacka Lorocha (http://chicago.nazwa.pl/lor/), który dołożył wszelkich starań abym był zadowolony z transakcji. Na gitarę pierwotnie miałem czekać ok 3,5 miesiąca, ale przedłużyło się o kolejne 3,5 - dlaczego? "BSG zgubiło zamówienie", a wyszedł problem dopiero wtedy, kiedy miałem ją odebrać. Jak to mówią - każdemu się zdarza - nie zraziło mnie, tym bardziej, że Pan Jacek zachował przy tym problemie pełen profesjonalizm.

Specyfikacja:
top: lity świerk sitkajski
tył i boki: lity palisander indyjski
binding pudła: jawor
gryf: jawor
podstrunnica i mostek: heban
główka: heban
tunery: chromowane gotohy
lakier błyszczący (na szyjce mat)
preamp L.R. Baggs Dual Source

Gitarka wykończona jest rewelacyjnie. Nawet, kiedy z różnych przyczyn nie mam możliwości pograć, lubię otworzyć futerał i zobaczyć ją, przeciągnąć palcami po strunach, by usłyszeć to piękne brzmienie...
Kształt gitary OM (Orchestra Model) to niewielkie pudło, lecz jakże głośne w tym przypadku. Wybrzmiewa bardzo długo z przewagą środkowego pasma. Wszystkie dźwięki są zrównoważone. Wygoda gry to kolejny plus dla tej gitary - trzyma się ją bardzo lekko!

Zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ta gitara zostanie ze mną do końca...

Awatar użytkownika
RATM01
Posty: 288
Rejestracja: 02-12-2012 14:21

13-04-2014 15:11

Kuźwa, rzeczywiście piękność *.* ile kosztowała jeśli można wiedzieć ?
gitara - B.C. Rich Beast Platinum
wzmacniacz - Peavey Solo Renown 212
efekty - Korg AX3000G

„Nieważne, jak to się robi. Ważne, aby nie przejmować się tradycyjnym podejściem do instrumentu. To tylko kawałek deski, sześć drutów, trochę elektroniki”.

Awatar użytkownika
6strings
Posty: 842
Rejestracja: 13-05-2010 15:47

13-04-2014 17:26

arcana pisze:Ta gitara zostanie ze mną do końca...


Dobra, dobra, juz niejeden tak tutaj mowil... :D

Wracajac do pudla - ladne to. Jak wrazenia manualne i kiedy wrzucisz nam tutaj jakies nagranie?

arcana
Posty: 11
Rejestracja: 24-01-2013 13:06

23-04-2014 15:49

RATM01 pisze:Kuźwa, rzeczywiście piękność *.* ile kosztowała jeśli można wiedzieć ?

wg cennika o ile dobrze pamiętam 10 700 zł, ale wynegocjowałem trochę taniej. Dodatkowo przez problemy, o których wspomniałem wcześniej dostałem kolejny rabat :)

6strings pisze:
arcana pisze:Ta gitara zostanie ze mną do końca...


Dobra, dobra, juz niejeden tak tutaj mowil... :D

Wracajac do pudla - ladne to. Jak wrazenia manualne i kiedy wrzucisz nam tutaj jakies nagranie?


Nie nacieszyłem się gitarą. Chwilę po tym, kiedy ją dostałem rozwaliłem konkretnie palca, którego leczę do teraz :/ Za każdym razem, kiedy się "goił" (bo tak mi się wydawało) chwytałem gitarę i rozwalał się na nowo z dwojoną siłą..... Nie będę pisać o co chodzi, bo to bez sensu i nie chcę nikomu obrzydzać dnia :) Teraz uważam na niego i ładnie się goi, więc może za niedługo coś uda się nakręcić :)

Pozdrawiam

Wróć do „Wasz sprzęt”