unholyguy95
Posty: 1
Rejestracja: 21-11-2012 23:39

21-11-2012 23:51

y0
Mam zamiar zacząć grać na basie, nigdy wcześniej nie grałem na żadnej innej gitarze, nawet klasycznej. Zastanawiam się, czy przed kupnem basu nie poćwiczyć sobie choćby podstawowych chwytów na klasyku, żeby się trochę oswoić, lecz nie wiem czy to mam sens bo po prostu ciągnie mnie tylko do gitary basowej, która raczej znacznie różni się od innych gitar. Bardzo proszę o opinię i wyrozumiałość, gdyż dopiero chciałbym zacząć swoją przygodę z instrumentem i jestem kompletnie "zielony" w temacie. Z góry dziękuję.

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

22-11-2012 09:33

unholyguy95 pisze:lecz nie wiem czy to mam sens bo po prostu ciągnie mnie tylko do gitary basowej

wiec graj na basie. Cwiczenie akordów moze sie przydac w kwestii wycwiczenia palców i tylko w tym - co równie dobrze osiagniesz grajac na basówce. Bez sensu jest wg mnie kupowac na sile klasyka skoro chcesz basować. Bierz bas, opinia 'zaczynamy od klasyka' to imo mit i nie ma zadnych podstaw sensownych, ja zaczynalem od elektryka, teraz gram na basie i nie narzekam na jakis brak techniki czy slabo wycwiczone paluchy.
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

Awatar użytkownika
ManiekStrat
Doradca
Posty: 503
Rejestracja: 28-01-2011 11:33

22-11-2012 09:49

Dokładnie, bierz za bas, a jeśli chcesz kupić to mam jeden tanio na sprzedaż, jak coś to pisz na priv:)
Suhr custom classic, rivera quiana studio 55 i inne graty...
Obrazek

Wróć do „Gitary basowe”