JHKRK
Posty: 14
Rejestracja: 22-06-2012 22:39

25-07-2013 21:48

Witam!!!
Nagrałem dzisiaj cover, tej pięknej ballady. Pierwszy raz robiłem cover, w którym nagrałem prawie wszystkie partie gitar z utworu. Parę błędów się zdarzyło, szczególnie przy solówce. Zresztą oceńcie sami.

Miłego słuchania:

http://www.youtube.com/watch?v=aHjqrxxf ... e=youtu.be

Reverend
Doradca
Posty: 1534
Rejestracja: 26-10-2012 21:25

26-07-2013 00:16

Powiem Ci tak - we wstępie niby fajnie, ale ten pierwszy dźwięk na klasyku zawsze brzmi niepełnie, jakby przytłumiony, nie tak powinno być i to pierwsze przykuło moją uwagę (tak, ten dwudźwięk, który grasz trzecim palcem). Partie rytmiczne nawet okej. Czasami zdarzy się, że coś jest nie w tempo - normalne, wiadomo, tak bywa. W dalszej części trochę irytujące jest to wybrzmiewanie gitary w tle (np. od 1:39), po prostu za bardzo jest to nachalne i psuje całokształt. W intro na cleanie (gitara elektryczna) jest zdecydowanie za mało feelingu - szczególnie przy końcówce, zanim wchodzi przester - grasz wszystko pojedynczymi dźwiękami, a wg mnie znacznie lepiej brzmi tam legato (slajd, potem hammer-ony/pull-offy, już Tobie aranżację zostawiam). Oczywiście to tylko moje zdanie, masz prawo grać jak chcesz i uważać inaczej ;) Jednak z solo to żeś dał czadu... To brzmi zupełnie inaczej niż w oryginale i nie wiem, czy miałeś taki zamysł, czy tak po prostu wyszło. Już chodzi mi tylko o nadążanie z graniem dźwięków (gubisz się praktycznie cały czas), ale raczej o te podciągnięcia. Tam, gdzie robisz ich kilka naraz, brzmi to wręcz komicznie. Solo wyszło mizernie i psuje całość. Już pierwsze dźwięki są zupełnie inne niż w oryginale. Mówię tu o solo na przesterze. To na cleanie było okej, ale w końcówce popsułeś dobre wrażenie, gdyż też się trochę pogubiłeś i nie nadążałeś oraz urywałeś dźwięki. Cóż, partie solowe do poprawy, intro trochę też. Dwudźwięki lepiej i czysto akcentuj, nie za głośno też, wiadomo, ale równomiernie. Nie lepiej zagrać palcami, a potem zgłośnić tę ścieżkę? Sporo do naprawienia, ale ogólnie... mimo wszystko cover na plus :) Wyszło całkiem fajnie, a że pogubiłeś się przy solówkach - to już kwestia tego, że się pośpieszyłeś i cover nagrałeś zanim wszystko opanowałeś. Takie amatorskie błędy można by rzec. I tak mimo wszystko cover zrobił na mnie całkiem pozytywne wrażenie, mimo że w wielu elementach wcale się nie popisałeś ;)

Awatar użytkownika
Havok
Posty: 324
Rejestracja: 25-09-2011 21:51

26-07-2013 07:05

Chłopie, coś ty zrobił z solem? To już Ent3x zagrałby to lepiej
Od jak dawna grasz?
Peavey 6505+, Diezel Herbert,Fryette Sig X, Marshall/Mesa Boogie Full stack, Jackson RR24YB, DBZ Venom, Ran Custom,Washburn D200 PROE, ZW Overdrive,ZW-45,KK Equalizer, ISP Decimator,TC Hall of Fame, Cioks power supply


GG:13411895

s0b0l
Posty: 116
Rejestracja: 14-05-2012 12:04

26-07-2013 09:01

Tak jak wyżej , rytmicznie spoko , tylko solówki niedopracowane i te bendy :D
Obrazek

JHKRK
Posty: 14
Rejestracja: 22-06-2012 22:39

26-07-2013 09:40

No wiem, dałem dupy z solówką, nie potrzebnie się pośpieszyłem. CO do tej elektrycznej na klinie, to chciałem poprostu zrobić to raz z legatami, a na samym końcu bez. No i już wiem że napewno to pierwsze jest o wiele lepsze. Ucze się na błędach i juz wiem napewno, że przy nastepnym coverze, główna uwage zwróce na solo.No wiem doje%ałem.

Awatar użytkownika
Havok
Posty: 324
Rejestracja: 25-09-2011 21:51

26-07-2013 15:42

JHKRK pisze:No wiem, dałem dupy z solówką, nie potrzebnie się pośpieszyłem. CO do tej elektrycznej na klinie, to chciałem poprostu zrobić to raz z legatami, a na samym końcu bez. No i już wiem że napewno to pierwsze jest o wiele lepsze. Ucze się na błędach i juz wiem napewno, że przy nastepnym coverze, główna uwage zwróce na solo.No wiem doje%ałem.



Solo to sprawa akurat drugorzędna. Jeśli utwór jest porządnie sklecony , to dobre solo doda jedynie smaczku. Natomiast jeśli utwór zrobiony jest " na kolanie" i solówka na odpier.ol , to lep[iej tego nie słuchac.
Peavey 6505+, Diezel Herbert,Fryette Sig X, Marshall/Mesa Boogie Full stack, Jackson RR24YB, DBZ Venom, Ran Custom,Washburn D200 PROE, ZW Overdrive,ZW-45,KK Equalizer, ISP Decimator,TC Hall of Fame, Cioks power supply


GG:13411895

Wróć do „Wasza twórczość”