GoDilla
Posty: 2
Rejestracja: 06-08-2012 01:07

07-08-2012 01:37

Witam, to mój zaledwie drugi post, więc wypadałoby się przywitać (zwłaszcza, że nie zrobiłem tego w pierwszym poście:D).

No ale do rzeczy - na gitarze gram już ze 2 lata (gitara to stratocaster od lutnika, dwa single, jeden humbucker przy mostku), jak dotychczas zmuszony byłem zadowalać się brzmieniem z guitar riga, ale nadszedł ten magiczny czas, że postanowiłem w końcu zaopatrzyć się we wzmacniacz, tym bardziej, że fundusze na to pozwalają.

Póki co, nie gram na scenie, piec ma służyć bardziej do gry w domu, ale z drugiej strony, dobrze by było, jakby miał jakiś zapas mocy, bo, kto wie, może niegdyś zagram dla większego audytorium.

Gatunki muzyczne z jakimi wiążę swoją grę to przede wszystkim blues i jazz. Sporadycznie funk, częściej klasyczny rock, ale przede wszystkim te dwa pierwsze. Wobec tego zależy mi w pierwszej kolejności na czystym brzmieniu, nie zależy mi natomiast na efektach.

W związku z powyższymi kryteriami znalazłem parę interesujących mnie modeli, zatem proszę was o opinie na ich temat i ewentualnie nowe propozycje ponad te, które wymienię:

1. Laney CUB 12 - na ten piecyk natknąłem się niedawno, głównie moją uwagę przykuł fakt, że jest to piecyk lampowy a także cena, która jest naprawdę niska. Piec jest idealny dla mnie, ma redukcję mocy, nie ma multum efektów (które często są kosztem jakości brzmienia, na którym mi bardziej zależy). Natomiast mam jedno pytanie dla posiadaczy tego piecyka - na YT pod filmikiem przedstawiającym możliwości tego pieca w komentarzach przeczytałem, że wraz ze wzrostem rozkręcenia gałki VOLUME na czystym brzmieniu pojawia się pewien "brud" i nie jest to już idealnie krystalicznie czysty dźwięk. Richtig oder falsch? (zauważyłem, że autor tego komentarza jak i filmiku grał na gitarze z dwoma humbuckerami - czy może to jest przyczyną tego "brudu"?)

2. HIWATT G50.12R - co możecie powiedzieć o tym wzmacniaczu? Paru użytkowników tego forum bardzo zachwala ten piec i mówi o nim, że w swojej półce cenowej bije inne wzmacniacze na głowę. Problemem jest dla mnie trochę fakt, że piecyk ten ma 50W i nie ma regulacji mocy.

3. Czy ktokolwiek z was słyszał o wzmacniaczach firmy SUNTEC? Bo byłem w sklepie muzycznym w moim regionie i tam zaoferowano mi piecyk tej firmy o mocy 30W. Tylko jak chciałem znaleźć w internecie jakieś informacje na temat tego wzmacniacza, to niewiele w ogóle znalazłem wzmacniaczy tej firmy, tego konkretnego modelu nie. Wg moich wniosków firma SUNTEC nie jest firmą zajmującą się stricte gitarami i ich nagłośnieniem, tylko jest ogólnie firmą zajmującą się dźwiękiem. Wobec tego mam wątpliwości i proszę o osoby obeznane o jakiekolwiek informacje na temat tej firmy.

4. VOX VT40+ - byłem w stuprocentach przekonany do zakupu tego pieca, głównie za sprawą informacji o lampie w tym wzmacniaczu. Jednak później(na szczęście, a może niestety) natknąłem się na nieprzychylne opinie na temat tej lampy, która rzekomo miałaby wpływać na brzmienie.

Jeśli ktokolwiek z Was jest w stanie powiedzieć co nieco na temat tych 4 wzmacniaczy, będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

Maciarro
Posty: 12
Rejestracja: 31-10-2011 13:29

15-08-2012 21:42

Cześć. Mogę Ci tylko doradzić w sprawie Vox'a, sam posiadam ten model i jestem zadowolony. Clean jest bardzo ładny, przester trochę gorzej. Sam używam go do gry w domu i jest na niskim poziomie głośności. Ale kiedy czasami zachce mi się domowego koncertu, to przy rozkręceniu naprawdę daje czadu.., Nie będę Cię namawiał do kupna tego wzmacniacza, bo nie mam porównania do pozostałych 3 które wymieniłeś. Sam przyznam, że przed kupnem pieca pisałem tu na forum, ale decyzje podjąłem po ograniu. Więc radzę Ci zrobić to samo.

Wróć do „Jaki wzmacniacz gitarowy / combo od 500zł - 1000zł”