AlbertoMorreno
Posty: 7
Rejestracja: 22-08-2022 00:36

12-12-2022 22:55

Cześć, na jakiej wysokości macie swoje pickupy i jaką muzykę gracie? Mam strata w układzie HSS i często mam ochotę na zagranie czegoś innego. Czy dobrym rozwiązaniem byłoby ustawienie H dość wysoko z zamysłem używania go do ciężkich rzeczy, S na standardową wysokość i S przy gryfie dość nisko z zamiarem używania go do bardziej ambientalnych cleanów czy raczej to nie w taki sposób działa? Jak polecalibyście mi zrobić poza robieniem tego na słuch, bo to druga sprawa. Pierwsza czy takie rozwiązania jak napisałem są stosowane czy jest jakieś lepsze?

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

13-12-2022 10:01

Największy wpływ na "moc" brzmienia ma to co za gitarą: przester, wzmacniacz, paka. Wielu muzyków metalowych używa pickupów o niskim sygnale, bo to zapewnia większą uniwersalność, daje klarowność dźwięku i pozwala na o wiele więcej. Ustawiając pickupy, musisz zwrócić uwagę na fakt, że mają one magnesy, a to znaczy, że jak będą za blisko strun, ich drgania będą się wygaszały dużo szybciej. Stracisz sustain (czasem niektórzy muzycy ustawiają pickupy bardzo wysoko celowo, żeby zawsze mieć krótkie, szarpane dźwięki). W skrajnym przypadku może się okazać, że przy mocniejszym uderzeniu w struny, będą one brzęczeć o pickupy.

To wszystko musisz sobie sam ustawić na ucho, bo przecież ja nie wiem jaki chcesz osiągnąć efekt. Jedno jest pewne - gatunek muzyki nie determinuje wysokości pickupów.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Wróć do „Żłobek gitarowy (gitary, wzmacniacze, sprzęt)”