Bolek1111
Posty: 12
Rejestracja: 08-11-2018 09:03

08-11-2018 09:07

Witam, od jakiegos czasu zastanawiam sie nad gitara elektryczna ale mam pytania. 1 jaka wybrac tak mniej wiecej do 1000zl ( zastanawialem sie nad Yamaha Pacifica 112 ) + do tego reszta sprzetu. 2 chcialem kupic gre do nauki na steam, nazywa sie rocksmith 2014 edition remastered ale zeby to dzialalo musze miec Real Tone Cable, gdzie moge kupic ta wersje gry z kablem? Prosze o podanie gitar + sprzetu do 1000-1200zl.

Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

08-11-2018 11:49

Mam Pacificę 112v (ta wersja z tap-coilem) i muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością wykonania. Nasłuchałem się jakie to gitary z tej półki są słabo zrobione, jak to masówka a tu się okazuje, że to całkiem przyjemne wiosło. Precyzja wykonania wysoka - progi równiutkie, nic nie wystaje, gryf idealnie prosty, nic nie brzęczy - w końcu Indonezyjska a nie Chiny, więc zawsze troszkę lepsza jakość. Jasne przetworniki to nie jest jakaś wysoka półka - czasem trochę bramkę szumów trzeba ustawić, ale i tak jest dobrze. Także ogólnie jeśli wybierzesz tą gitarę to z pewnością nie będziesz zawiedziony.

Co do rocksmith - można kupić nawet na allegro, grałem i mam mieszane uczucia. Po pierwsze mają dziwny sposób prezentowania tab-ów. Taki typowo pod grę jak w jakimś GuitarHero, leci od góry do dołu, i to jeszcze domyślnie struny są do góry nogami względem tego jak zapisuje się w tabach. Drugi mój zarzut to akordy - gra w zasadzie zakłada, że jest znasz bo przed piosenką gdzie się pojawiają nie a jakiegoś samouczka, żeby sobie poćwiczyć, musisz zdążyć na szybko złapać właściwy chwyty, który być może pierwszy raz widzisz na oczy, gdy pojawi się w trakcie utworu - no trochę to słabe. Trzecia sprawa to tryb lekcji - są trochę dziwnie zorganizowane, bardzo syntetyczne. Także moim zdaniem rocksmith jest dla osoby, która ma już jakieś nawet bardzo skromne ale podstawy gitary opanowane i chcę się nauczyć nowych piosenek, ewentualnie szuka motywacji do większej regularności w ćwiczeniach. Tak od zera to może być ciężko. Ale ogólnie to fajna pozycja i solidnie zrobiona. Jest też duży wybór cDLC od użytkowników.

Natomiast miałem okazję korzystać z Yousician - jest wersja darmowa z ograniczeniami, więc możesz popróbować bez ryzyka. To coś zbliżonego tylko bardziej nastawionego na naukę gry na gitarze niż na tą całą otoczkę w stylu GuitarHero. Sposób prezentowania utworów to w zasadzie pokolorowane taby, więc od razu uczysz się je czytać i jak wygooglasz sobie jakieś nowe w internecie to nie będziesz miał problemu by je zrozumieć. No i też zdecydowanie bardziej do mnie przemawia układ lekcji w yousician, kiedyś sporo się w tym bawiłem. Gitarę możesz albo nasłuchiwać przez mikrofon albo podpiąć jakikolwiek interfejs audio, choćby ten od rocksmitha (testowałem, działa), nawet wzmacniacz podpinałem pod kompa i też bez problemu zbiera dźwięk do Yousician. Minusy tej aplikacji? Niestety są - po raz, darmowa wersja limituje Ci ile dziennie możesz pograć. Po dwa o ile w darmowej wersji masz pełny dostęp do wszystkich lekcji, to już nie do całej bazy piosenek - te które pojawiają się w lekcjach są oczywiście darmowe, ale np. popularne kawałki prawdziwych zespołów często wymagają licencji premium+.

Wzmacniacza myślę na start nie potrzebujesz, jak i tak chcesz grać na komputerze. Taki interfejs audio jak od rocksmitha lub podobny wystarczy, a jak będziesz chciał pograć swobodnie to wzmacniacz sobie zaemulujesz przez np. GuitarRig (ma darmową wersję). Plus taki, że możesz pograć na słuchawkach za co domownicy będą wdzięczni w początkach twojej nauki :).
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d

Bolek1111
Posty: 12
Rejestracja: 08-11-2018 09:03

09-11-2018 02:26

A grales w rocksmith w wersje remastered? Bo to jest nowsza wersja tylko ze nie wiem gdzie kupic wersje remastered z kablem i nie wiem czy nie bede musial zrobić tak ze zamówię zwykla wersje i kabel a wersje remastered dokupię na steam, a co do wzmacniacza i kabla to byś cos polecił?

Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

09-11-2018 11:07

Tak, grałem w remastered właśnie. Do nauki piosenek sprawdzi się fajne, bo patent z dynamiczną zmianą trudności jest na prawdę udany. Natomiast do samej nauki gry to mam mieszane uczucia, z powodów które wcześniej wymieniłem.

Ja kupiłem remastered i kabel na allegro. Ale jeśli kupisz zwykłą to i tak powinnaś dostać darmową aktualizację do remastered, tylko nie będziesz miał tych kilku DLC, które są dodane w sklepowej edycji remastered.

Co do kabl to ten od rocksmith daje radę, ma niską latencję, bo jest robiony pod grę, gdzie każde opóźnienie było by problemem, więc pod tym względem wypada fajnie. Co do wzmacniacza to tak jak pisałem, nie musisz się spieszyć. Lepiej przeznacz teraz budżet na lepszą gitarę skoro i tak planujesz się uczyć na komputerze. Wzmacniacz sobie spokojnie kupisz za kilka miesięcy jak uznasz, że jest Ci potrzebny, i na niego dozbierasz.
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d

Bolek1111
Posty: 12
Rejestracja: 08-11-2018 09:03

09-11-2018 17:12

A mozesz podac link gdzie kupiles wersje remastered z kablem?

Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

09-11-2018 21:47

Kupowałem oddzielnie grę i kabel. Myślałem, że da radę po karcie dźwiękowej pograć, ale za duże opóźnienia i brak dźwięków gitary psuły efekt, więc dokupiłem oddzielnie kabel.
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d

Bolek1111
Posty: 12
Rejestracja: 08-11-2018 09:03

10-11-2018 07:15

A mozesz mi powiedziec czy ta gitare zamiawiales w jakims sklepie? moze podpowiesz mi w jakim sklepie moge zamowic ta gitare z dostawa do domu?

Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

10-11-2018 16:11

Kupowałem lokalnie u mnie w mieście, choć wysyłkowo chyba też obsługują. Ogólnie to nie zaryzykował bym kupować gitary na odległość. Wzmacniacz jak z grubsza wiesz jak brzmi to można - elektronika jest dużo bardziej powtarzalna. Natomiast gitara to co egzemplarz to będzie brzmieć nieco inaczej - nie ma dwóch takich samych kawałków drewna a i na tej półce cenowej potencjalnie mogą być jakieś niedoskonałości w wykonaniu. Dlatego jeśli masz możliwość to zobacz co u Ciebie w okolicy jest, nawet jak byś miał zapłacić te 50 czy 100zł więcej nie w internecie to moim zdaniem warto.
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d


Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

13-11-2018 10:36

Peavy mają opinię wzmacniaczy do cięższych brzmień, metal itp. Pytanie czy Ci to pasuje? Ogólnie o tym modelu nie umiem nic konkretnego powiedzieć.

Co do drugiej oferty - dziwnie jest napisana, tak jakby ta cena była za samą gitarę. Co do cort-a to mają różne opinie - jedni sobie chwalą inni narzekają na jakość. Na pewno dobrze by było to ograć przed kupnem.
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d

Jasnt
Posty: 13
Rejestracja: 12-11-2018 15:23

20-11-2018 16:50

Czy ktoś może mnie przekierować na artykuł o co chodzi w pierwszej regulacji gitary elektrycznej, ponieważ nie mam zielonego pojęcia o tym.

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1791
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

20-11-2018 17:11

Tutaj masz bardzo przydatny film z komentarzem.
A jak wolisz czytać, niż oglądać, to tu jest artykuł.
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

Wróć do „Żłobek gitarowy (gitary, wzmacniacze, sprzęt)”