Yuuhioh
Posty: 2
Rejestracja: 10-10-2018 20:43

10-10-2018 20:50

Czesc dzisiaj kupilem gitare i probowalem zagrac pierwszy utwor bez akordow i slysze dziwne brzęczenie. Nie slychac go jak nacisne bardzo mocno strune ale i tak od czasu do czasu slychac te brzeczenie. To moj blad czy cos z gitara? Gitara akustyczna yamaha f310

Awatar użytkownika
Akolada
Posty: 7
Rejestracja: 27-12-2017 13:15

10-10-2018 22:23

Na 95% to po prostu kwestia wprawy. Brzęczenie powstaje wtedy, kiedy albo zbyt lekko dociśniesz strunę, albo "krzywo", albo zahaczysz o inną strunę palcem (z tym ostatnim to sama strasznie długo miałam problem :oops: :-D )
Pamiętaj - ręce luźno, postawa prosta, nadgarstki r-o-z-l-u-ź-n-i-o-n-e! Dzięki temu mniej będą Cię boleć po ćwiczeniach.
Nie dociskaj też zbyt mocno - przyzwyczaisz się i wtedy za każdym razem palce będą jechać niemiłosiernie.
Złoty środek to w tym przypadku kwestia czasu spędzonego z gitarą.
"The music is not in the notes but in the silence in between" ~ Wolfgang Amadeusz Mozart"

Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

11-10-2018 11:25

Jeszcze jedno bym dodał - niektórzy początkujący sądzą, że strunę należy dociskać po środku między progami. To jest mylne przekonanie, jak sam zobaczysz, jak już się ograsz, najlepiej jest łapać tuż przy progu, tak blisko jak to możliwe bez zniekształcenia dźwięku. Brzmi wtedy czyściej a i mniejszej siły trzeba użyć.
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d

Yuuhioh
Posty: 2
Rejestracja: 10-10-2018 20:43

11-10-2018 19:57

Dzięki

Awatar użytkownika
prymka
Posty: 17
Rejestracja: 10-10-2018 13:08

12-10-2018 09:50

A ja mam wrażenie, że na tym forum to jakaś lipa się odbywa.

Forumowicze - Ci prawdziwi oczywiście (jeżeli takowi jeszcze tu są),
jestem nowym użytkownikiem od kilku dni, a dokładnie od 10.10.2018 i co widzę?
jest kilka nowych wątków do których podłączam się, ale po krótkiej refleksji i zastanowieniu wyczuwam ściemę.

widzę dwa świeże wątki "Pierwsza gitara" i "Nie wiem co robię źle"

w pierwszym Massa kupuje swoją pierwsza gitarę, po czym okazuje się, że już kiedyś miał gitarę f310 tylko siostrze ją sobie oddał, a teraz po latach i weekendzie u siostry zamarzyło mu się znowu gitara i podoba mu się f370.

w drugim Yuuhioh pisze, że dzisiaj właśnie kupił f310, ale coś mu tam nie wychodzi i brzęczy.

A jak się szczegółowiej przyjrzeć, to oba konta zostały zarejestrowane tego samego dnia (na ironię losu i ja tego dnia dołączyłem do forum).
Moim zdaniem jest to jakaś lipa, ściema i nie wiem jak to jeszcze można w delikatny sposób nazwać, ale to jest jakiś przekręt.
I nie wykluczone, a nawet raczej pewne że Massa i Yuuhioh, to jedna i ta sama osoba z działu handlowego producenta wymienionych powyżej modeli, która prawdopodobnie nawet w życiu gitary nie trzymała, hahaha.

Myślę, że administrator powinien się tematowi bliżej przyjrzeć np: sprawdzić IP obydwu kont i ten spamerski proceder ukrócić.

Wróć do „Żłobek gitarowy (nauka gry na gitarze, techniki gry)”