Snow47

08-10-2018 16:09

Witam wszystkich.
mam gitarę akustyczną już kilka dni i chciałbym dostać jakieś rady co grać techniką figerstyle?
mogę dostać od was jakieś proste taby?

dodam, że typ muzyki obojętny. chcę po prostu nabrać jakiegoś doświadczenia

Karls

08-10-2018 16:42

Nie bardzo wiem, czy dobrze rozumiem twój wpis - uczysz się grać od kilku dni i od razu chcesz fingerstyle, który jest jedną z trudniejszych technik, raczej dla zaawansowanych?

misjagitaraPL

15-12-2018 21:29

Na początek proponuję naukę podstawowych chwytów gitarowych, czyli C, E, G, D, A, A-moll, E-moll, D-moll. Następnie, po zapoznaniu się z podstawowymi akordami, zacznij uczyć się prostych piosenek. Wybierz utwór składający się z 2 lub maksymalnie z 3 akordów w stylistyce w jakiej najbardziej chciałbyś grać, np. "Whisky moja żono" Dżemu. Najlepiej jednak, jak wybierz kilka utworów i sprawdzisz, który wydaje ci się najprostszy do zagrania. W ten sposób ocenisz już na początku swoje predyspozycje i będziesz wiedział, jakie stawiać sobie wyzwania przy nauce kolejnego utworu. Tylko nie przesadzaj z ambicjami, bo łatwo w takim momencie o frustrację zamiast radości z grania.
Możesz też zajrzeć na mojego bloga, gdzie dzielę się wiedzą na temat nauki gry na gitarze, a pod tym linkiem znajdziesz konkretny wpis opisujący moje doświadczenia z tematu jak zacząć grać na gitarze - https://www.misjagitara.pl/jak-zaczac-grac-na-gitarze

Wróć do „Żłobek gitarowy (nauka gry na gitarze, techniki gry)”