ModestMusorgsky

19-09-2018 17:05

Witam Państwa! Mam pytanie do zawodowców w sprawie kupna gitary klasycznej szeszciostrunowej o przyjemnym barwnym brzmieniu do 500 zł. Chciałabym sprezentować taki instrument doroslej osobie (mężowi), a niestety nie znam się w ogóle na gitarach. Mógł by to być bardzo prosty model (podejrzewam, że będzie używany wyłącznie w domu i sporadycznie), a jednak chciałoby mi się, by był to instrument w miarę dobry i porządny. Czekam niecierpliwie na podpowiedzi i dziękuję odgórnie:) Pozdrowienia.

Grzewho

19-09-2018 20:09

Witam
Skoro jesteśmy dorośli )))
doradzam zwiększenie pułapu cenowego o 100.
Za tę cenę można kupić gitarę z płytą wierzchnią z litego drewna np.
Admira Diana lub Cort AC 200.
Gitary klasyczne z topem z litego drewna brzmią głośniej i dłużej ))).
Bardziej ciepłe brzmienie mają te cedrowe (pierwszy przykład)
nieco ostrzejsze (flamenco) świerkowe (drugi przykład).

Druga możliwość to zakup pewniaka czyli Yamaha C30M
Płyta wierzchnia laminatowa ale egzemplarze powtarzalne i solidnie wykonane.

pozdrawiam

ModestMusorgsky

22-09-2018 17:34

Dziękuję bardzo za podpowiedź! Już teraz znam w którym kierunku zmierzać:) Bardzo jestem wdzięczna!

henio

29-10-2018 09:25

Miałem niedawno podobny dylemat i powiem tak, że z nowych w tym budżecie będzie ciężko o dobrą gitarę. W zasadzie wszystkie gitary do 500 zł bez względu na markę sporo zostawiają do życzenia a to dla tego, że trzeba mieć szczęście by trafić na dobrze wykonany egzemplarz. Rozumiem, że skoro ma to być prezent, to raczej w grę wchodzi tylko nowy instrument, więc ja bym doradzał trochę podwyższyć budżet i kupić coś bardziej zawodowego. Moja przygoda z gitarą zaczęła się dość dawno i moja pierwsza gitara była kupiona od ruska na stadionie X lecia, na którym obecnie mamy narodowy. Ciszyłem się jak głupi, bo ważne wtedy było to, by w ogóle mieć na czym po-brzęczeć. Przez ponad 20 lat różne gitary miałem w ręku i te markowe i te mniej znane. Niekiedy te mniej znane brzmiały o niebo lepiej od tych bardzo znanych i dlatego uważam, że nieraz warto lepiej się rozejrzeć i nie sugerować zbyt nadto marką. Sam od roku jestem użytkownikiem raczej na naszym podwórku takiej mało znanej gitary Kantare, ale to jest prawdziwy majstersztyk lutniczy, bo to gra jak gitara. Poza tym myślę, że jeżeli mąż już miał do czynienia z gitarą i umie grać, to raczej nie powinna mu Pani takich niespodzianek sama robić, tylko niech on sam sobie wybierze instrument, a Pani tylko go sfinansowanie skoro to prezent. Trochę inaczej oczywiście sprawa wygląda jak mąż dopiero będzie się uczył grać. Życzę powodzenia w trafnym wyborze, bo nie jest on łatwy zwłaszcza dla osoby nieobeznanej w temacie.

Wróć do „Jaka gitara akustyczna / klasyczna do 500 zł”