metalowygrajek
Posty: 11
Rejestracja: 12-08-2018 12:05

12-08-2018 12:29

Jak kroku po kroku uczycie się grać całe utwory aż do momentu, że myślicie "już umiem, mogę zacząć uczyć się następnej"?
Czy zapętlacie np. gracie z tabów jeden riff w GP np. na 50% szybkości i gracie aż będzie ok, następnie stopniowo zwiększacie prędkość i zabieracie się za następny w ten sam sposób, później gracie np. 2 te frazy razem. Ustawiacie podkład tylko gitary, gitary z innymi instrumentami też czy tylko pozostałe instrumenty?
Co przy graniu akordowym czy uczycie się jakoś na wyczucie? Czy też GP tak, żeby każdy akord równo z komputerem uderzać czy staracie się wyczuć jakieś swoje bicie przy jakim gracie równo?

Teraz można być zadać pytanie co to znaczy w ogóle umieć zagrać utwór, czy tylko zagrać poprawnie coś z tabów czy na koniec jeszcze improwizujecie do tego, staracie się jakieś swoje solo zrobić czy troszkę zmodyfikować solówkę?
Czy dodajecie do tego jakąś wiedzę teoretyczną?

jag
Posty: 116
Rejestracja: 25-12-2016 20:58

13-08-2018 15:57

Ja jestem niecierpliwa i naraz uczę się zawsze kilku różnych kawałków; ) Wlaczam fragmentami oryginał i staram się przy pomocy tabow zagrac jąk najwierniej to co słyszę. Oczywiście nie od razu się to udaje bez falszow, czy w tempie ale nie korzystam z żadnych programów. Jak czuje ze mi wychodzi to gram z podkladem albo pod oryginalne wykonanie.

Wróć do „Żłobek gitarowy (nauka gry na gitarze, techniki gry)”