gutenberg95
Posty: 46
Rejestracja: 10-02-2013 09:33

10-08-2018 23:34

Siemka , pytanie banalne a jednak nie za bardzo. Od jakiś 5 lat pogrywam sobie trochę na gitarze wiadomości wolnej chwili ,czasami brak czasu studia praca nie jest łatwym połączeniem natomiast chciałbym zabrać się za ten temat dosyć poważniej bo frustruje mnie to że ciągle siedze na tym samym etapie gry do np 3 lata temu. Wiadomo że na wszystko pójdzie a czasu, cierpliwości i pewnej motywacji, dzisiaj korzystając z ostatniego dnia urlopu na głównej alei w Mielnie grał Mariusz Goli , nie mogłem uwierzyć a jeszcze jakieś 3 lata temu marzyłem żeby chociaż raz zobaczyć jak gra na żywo a tymsamym przypadkiem małe marzenie się spełniło , fingerstylem się dosyć interesowałem jakieś hamerony pull offy itp nie są dla mnie czarna magia. Gość mnie tak zaskoczył swoją grą że aż napisalem tutaj do was , abyście mi doradzili w jaką stronę bym musiał iść żeby tak grać ,jakie techniki poruszyć bardziej do czego przyłączy większą wagę. Pytania jak u gościa który pierwszym raz szarpnął strunę ale tak jakoś czuję się że jestem ciągle na etapie easy zamiast na hard. Jeśli zły dział to z góry przepraszam wszystkich adminów i was moi drodzy :)

Dodaje jeden z przykładów jego gry ;) https://youtu.be/fRaS_qiu3K4
ObrazekObrazek
Cort G210 Peavey Backstage II

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

11-08-2018 22:34

Tu jest chyba tylko jeden bardzo dobry fingerstajlowiec Ranisz. Jego spytaj.

acoto
Posty: 1085
Rejestracja: 12-06-2013 12:27

12-08-2018 11:22

pytanie troszkę retoryczne bo odpowiedź jest oczywista. Trzeba grać,ćwiczyć itd. żeby grać umieć.
Popatrzyłem sobie na ten filmik z YT i trudno ten sposób gry nazwać fingerstajlem do jakiego przyzwyczaił T.Emmanuel czy Adam Palma.
Tu mamy popis znajomości obsługi loopera i jednej skali, granej w te i weffte. Nie widzę większych trudności przy graniu tego rodzaju bo to średnia technika lewej ręki i podstawowa prawej. A o atrakcyjności kawałka zadecydował pomysł na jego przedstawienie.
No sorki,że to napiszę ale wydaje mi się ,że tytuł topika powinien być zmieniony na : " chciałbym grać jako tako ale nie chce mi się ćwiczyć ".
[color=#00BFBF]sprzedam/zamienię: , Vantage Avenger 310 (SD invader)[color=#00BFBF][/color]

Wróć do „Żłobek gitarowy (nauka gry na gitarze, techniki gry)”