Awatar użytkownika
Porthos
Posty: 23
Rejestracja: 17-01-2009 18:03

23-05-2018 10:50

witam

pytanie do starych wyjadaczy w temacie używania muti w połączeniu ze wzmacniaczami.
mam stack'owy wzmacniacz lampowy (head+paka112) i do tej pory zestawienie gitara, kabel, wzmacniacz w zupełności mi wystarczało, ale objawił mi się ostatnio problem następujący ... mało śpię w nocy ... w przeciwieństwie do moich sublokatorów. chętnie wtedy sięgam po gitarę ale poza mną nikomu więcej z mieszkańców mojej jaskini to się nie podoba :/ wręcz rodzi to u nich obłąkane reakcje w kierunku mej skromnej acz wyrazistej postaci.
powyższe sprawia że poważnie pomyślałem o słuchawkach w których chciałbym usłyszeć efekt dotykania strun gitary podłączonej moim ukochanym kablem do mojego umiłowanego wzmacniacza i tu się zaczyna problem ... jak usłyszeć wzmak w słuchawkach? bez wpinania się linią w interfejsy audio z laptopem.
we wzmacniaczu mam coś takiego jak symulację obciążenia, czyli mogę go odpalić bez paczki. brakuje więc jakiegoś sensownego zasymulowania paczaki i możliwości odsłuchania tego live na słuchawkach.
pomyślałem że ten problem mogę rozwiązać multiefektem, podłączonym metodą 4kabli do heada z włączoną symulacją obciążenia. tylko czy takie zestawienie (pytam bo nie mam doświadczenia z mutli w zestawie z ampem) pozwoli usłyszeć kanały mojego wzmacnia zestawione z symulacjami kolumn i mikrofonów z mutli (tudzież jego efektów modulacyjnych) w słuchawkach?

pomóżcie proszę

Awatar użytkownika
WarwickFramus
Sklep Muzyczny
Posty: 1062
Rejestracja: 30-11-2011 09:07

23-05-2018 10:59

Zerknij na urządzenie Mooer Radar, to symulator różnych paczek, omikfornowania etc.
Odzworowanie brzmienia jest w technologii IR (impulse response) także masz całe spektrum brzmieniowe danej paczki.
Taki multi-symulator kolumnowy.
Demówka: https://www.youtube.com/watch?v=2yATmZn0aVk

No i rzecz arcyistotna
ma wyjście na słuchawy
Obrazek
Zapraszamy na nasz facebook dystrybucyjny:
https://www.facebook.com/warwickdistributionPL

Awatar użytkownika
Porthos
Posty: 23
Rejestracja: 17-01-2009 18:03

23-05-2018 11:01

ta widziałem to (jest jeszcze trochę droższy Torpedo Captor), ale jak się tym wpiąć żeby nie stracić nic z kanałów wzmaka? line, fx loop?

Awatar użytkownika
WarwickFramus
Sklep Muzyczny
Posty: 1062
Rejestracja: 30-11-2011 09:07

23-05-2018 11:05

jaki to model wzmacniacza?

normalnie powiedzial bym, że gitara-> wzmacniacz-> line out -> radar -> słuchawki
Zapraszamy na nasz facebook dystrybucyjny:
https://www.facebook.com/warwickdistributionPL

Awatar użytkownika
Porthos
Posty: 23
Rejestracja: 17-01-2009 18:03

23-05-2018 11:17

dzięki WarwickFramus to mnie trochę zawraca z multi
w sumie najprostsze rozwiązania są najlepsze :)
a czy jakbym chciał zapiąć do tego wszystkiego looper np jakiegoś ditto (pytam bo z loopera też nigdy nie korzystałem :) ) to jak to powpinać żeby looper zbierał też charakterystyki tych symulacji z MRadar?

i powyższe też wyjaśnia skąd pomysł rozwiązania z multi
Mradar + dobry looper to koszt około 1k - dokładam trochę i mam np takiego gt100 (i mam symulację kolumn, looper, + efekty mikrofony itd.) - jak wtedy ogarnąć ten sam temat z takim multi żeby w odsłuchu w słuchawkach dostać kanały wzmaka ?

Wróć do „Multiefekty / Procesory”