recover
Posty: 56
Rejestracja: 08-10-2017 20:58

03-05-2018 20:44

Witam szukam gitary do solówek blues, rock, country, takie lżejsze granie. Z tego co się dowiedziałem, muszę celować w podróbki Stratocasterów, inne odmiany Gibsonów(Epiphone, Vintage) są raczej mocno przesterowane. Obecnie gram na akustyku od pół roku, ale męczy mnie granie na nim solówek. Jak dla mnie akustyczne gitary mają za wysoko struny, aby w miarę głośno grać akordami. Co sądzicie o tej gitarze? https://www.ceneo.pl/24370987#tab=spec
Fender Squier Affinity Strat

TheBestEver
Posty: 57
Rejestracja: 30-01-2018 17:11

03-05-2018 20:48

squier affinity jako podpalka do pieca mysle, ze sie nada :D w tej cenie mozna kupic juz epi studio/standarda ktory po zawoskowaniu pickow bije na glowe tego strata, i przester w les paulach zalezy od ustawienia gitarki, mozna grac tez wysoko "szklankowo" ale wiadomo, ze az tak czysto jak strat to to nie zagra humby.. + mahon vs 3 single najczesciej.. do 1000zł albo jakies stukniete meksykance, albo yamahe pacifice 112v jak juz ma byc strat ewentualnie jakis ibanezik fajniejszy, z les pauli epiphona polecam z calego serca sam niedawno kupilem tributa 1960 od epi za 1100 i niezle kopie dupe ta gitarka, gram glownie bluesa/rocka od metallici przez gunsow po hendrixa i dzem, wszystko da rade na tym zagrac, squiery odpusc

TheBestEver
Posty: 57
Rejestracja: 30-01-2018 17:11

03-05-2018 20:51

Tak poza tym to nikt ci nie zabrania grac na lespaulu na czystym kanale haha, przester ustawiasz sobie oddzielnie, nie ma gitar od nowosci "przesterowanych" mozna je dopiero przesterowac jedynie jedne sie bardziej do tego nadaja a drugie mniej, strat gra na pewno przejrzysciej ale nie ma tego czegos co ma les paul co w sumie mnie osobiscie zachecilo do gry

recover
Posty: 56
Rejestracja: 08-10-2017 20:58

03-05-2018 21:22

Jest tak jak piszesz "strat gra ana pewno przejrzyściej". Odpisałem Ci dość dużo o różnych odmianach Squaier, ale to cudowne forum chyba mnie wylogowało i już utraciłem cały tekst jaki pisałem. Pewien gitarzysta mi powiedział, że Stratocaster to już dość przestarzała konstrukcja gitary, są lepsze gitary pod względem technicznym. Nie wiem co miał dokładnie na myśli, ale taka Yamaha Pacifica jak dla mnie ma inne brzmienie niż Fender, a Squaier najbliżej mi go przypomina. Co do Epiphone, to podobno najlepiej kupować używki, ponieważ szybko tracą na wartości, a potem włożyć do takiej gitary elektronikę od Gibsona. Wtedy mamy fajną dobrze brzmiącą gitarę.

TheBestEver
Posty: 57
Rejestracja: 30-01-2018 17:11

03-05-2018 21:33

co do epiphona to sie zgodze, aczkolwiek z ta elektronika bym nie przeszkadzal w moim sama wymiana pickow na alnico dwojki od seymoura duncana (uzywki swoja droga) uczynila z tego epiphona zawodowe wioslo, jako, ze jestem w temacie tych gitarek do 1000zl bo sam niedawno czegos szukalem to postanowilem pomoc i powiem tak no, telecaster to drugi najstarszy typ gitary zaraz po telecasterze wedlug mojej wiedzy, co do przestarzalosci to pewnie kolega mial na mysli mostek klasyczne tremolo ktore ma swoje wady i zalety ale no jest przestarzale, biorac to wszystko pod uwage, to moze jakis superstrat? jezeli nie lezy ci LP to mysle, ze superstrat bylby fajnym wyborem, ewentualnie ze stratow stagg ses50m rewelacyjna gitara, mozesz sobie obejrzec recenzje na yt jak za ta cene.. mysle, ze rewelacja a za zaoszczedzona kase zainwestowalbym w jakiegos fajnego wzmaka/combo i dodatkowo jakis fajny efekcik

Awatar użytkownika
KETRAB78
Posty: 1
Rejestracja: 23-02-2018 21:39

03-05-2018 21:34

Potwierdzam, że Affinity to słaby wybór, ale kopia Strata na początek jest godna polecenia, bo sam na takiej zaczynałem ponad 20 lat temu :lol: jeśli pasuje Ci tzw. szklanka, czyli przejrzyste i czyste brzmienie to Strat w układzie SSS jest świetny, ale w tym budżecie nowy Strat to jedynie Pacifica 112, LTD St-213 lub Samick MB... w używanych miałbyś dużo większy wybór.... Z Les Paulowatymi nie miałem dłuższej styczności, Epiphon to na pewno bezpieczny wybór, ale zakup w tym budżecie nowego wiązałby się z wymianą pickupów na trochę lepsze jeśli chciałbyś grać gdzieś poza domem.

TheBestEver
Posty: 57
Rejestracja: 30-01-2018 17:11

03-05-2018 21:43

dyskusja o brzmieniu tez jest troszke bez celowa bo nie ma dwoch gitar identycznie brzmiących, jezeli mialbys cos konkretnego na oku to popros o nagrywke audio w dobrej jakosci na czystym i daj komus kompetentnemu do oceny, ewentualnie sam ocen czy ci to brzmienie odpowiada, tak samo gadanie o tym, ze gitary made in china sa potocznie mowiac o kant dupy rozbic to mit, tak samo korea > china, posiadam osobiscie jedna moja jedyna gitare na ten moment, niestety na wiecej mnie nie stac na ten moment, ale epi wyprodukowany w chinach w 2014 na alnico II zabija tego samego epi z korei z 96' z wymienionymi pickami na gibsonowskie, obierz sobie jakies modele ktore cie interesuja, ograj i zdecyduj ktora do ciebie najbardziej przemawia, raczej kupowanie nowych gitar nie jest oplacalne w dodatku bez ogrania przez internet, bez zadnego sound testu no nwm troche kupowanie kota w worku w dodatku kota z bardzo slabymi pickupami, za to co zaoszczedzisz kupujac uzywana kupisz porzadne picki i wymienisz sobie, i bedzie to gralo 1000razy lepiej niz jakikolwiek squier na stockowych singlach (pomijajac jakies tam sygnatury czy inne bardzo wysokie modele ktore cenowo sa na poziomie fenderow) domyslam sie, ze takowe sa bo jakos nigdy strat do mnie nie przemawial a juz tym bardziej squiery jak juz to jakies charvele/jacksony w okazyjnych cenach ew. tak jak wczesniej wspomnialem ibanezy/yamahy, Pozdro! i zycze udanych zakupow i przede wszystkim radosci z wioselka

recover
Posty: 56
Rejestracja: 08-10-2017 20:58

03-05-2018 21:58

Jak bym celował tylko w używki tą są jeszcze wersje
Squier 51 Vintage Modified
Squier Standard Stratocaster HSS BKM, LTD CSB
Squier Vintage Modified Stratocaster *
Ale czy dużo się różnią elektroniką?

Potem jest sporo droższy
Squier Classic Vibe Stratocaster

A po nim to już tylko Fender Stratocaster Mexico gdzie nowy to minimum 2300zł.
Dodam jeszcze, że lubię cienki gryf, jak w mojej akustycznej Yamaha. A Fender-Squaier bardzo go przypomina, nie wiem jak te Epiphony.

TheBestEver
Posty: 57
Rejestracja: 30-01-2018 17:11

03-05-2018 22:11

Roznice sa znikome, jak juz tak bardzo chcesz squiera, ktore tragiczne nie sa ale seria affinity to jest konkret nie wypal, poszukaj czegos od squiera moze troszke starszego z klonową podstrunnicą - tą jasną i wkręcanym gryfem jak na rasowego strata przystalo elektronika do grania w domu powinna wystarczyc ale na scenie z takim sprzeciorem raczej moze byc ciezko mozesz podsylac linki do aukcji w tym poscie mysle, ze chlopaki (stratowcy) sprobuja pomoc

recover
Posty: 56
Rejestracja: 08-10-2017 20:58

03-05-2018 22:30

Jak już się nauczę trochę grać na elektryku, na pewno bym chciał mieć Stratocastera i Les Paula. Od zawsze podobał mi się ten biały Ibanez Satriani, chyba JS140 - brzmienie w Always With Me, Always With You miał rewelacyjne. Czy to prawda, że Yamahy i Ibanezy w tym przedziale cenowym, mają najlepszy stosunek ceny do włożonej elektroniki?
Takie małe porównanie.
https://www.youtube.com/watch?v=Nq5wc_8iOjo

TheBestEver
Posty: 57
Rejestracja: 30-01-2018 17:11

03-05-2018 23:47

Czy to prawda to ciezko jednoznacznie sprawdzic bo raczej nikt im w bebechy nie zagladal no ale..
https://www.youtube.com/watch?v=kNt7MIPKBIA - Polecam obejrzec wszystkie 6 filmikow z tej serii bazoka i zdecydowac sie na jedna z nich w tej polce cenowej raczej nic nowego lepszego sie nie znajdzie a wiosła konkret oczywiscie pomijajac yamahe pacifice 012 ktora wedlug mnie jest tragiczna jak juz to tylko i wylacznie 112v gitarka ktora wedlug mnie zabija cala reszte stratow w kwocie do 750zl za uzywke, jak nie do wyzszej - duza stabilnosc, te yamahy byly produkowane bardzo rowno, bardzo bardzo ale to bardzo rzadko zdarzaly sie jakies wadliwe egzemplarze

recover
Posty: 56
Rejestracja: 08-10-2017 20:58

05-05-2018 11:48

Zdecydowałem się pominąć Squier Bullet i Affinity, szukając używanej wersji Squier Standard lub Vintage.

Wróć do „Jaka gitara elektryczna od 500zł - 1000zł”