Awatar użytkownika
humless
Sklep Muzyczny
Posty: 977
Rejestracja: 11-03-2012 22:40

28-04-2018 21:13

PYTANIE: Czy magnesy ALNICO w przetwornikach mogą się rozmagnesować - stracić „moc”, zgubić brzmienie?

ODPOWIEDŹ: Tak, w szczególnych warunkach mogą i wynika to z cech tego ferromagnetyka. O takich objawach pisali gitarzyści również na tym Forum.

PYTANIE: Co wtedy można zrobić?

ODPOWIEDŹ: Namagnesować magnesy przetworników. Chciałbym jednak zwrócić uwagę, że magnesowanie podawane na filmikach You Tube polegające na przesuwaniu przetwornika pomiędzy dwoma silnymi magnesami jest NIEWŁAŚCIWE.
Prawidłowe jest natomiast przyłożenie magnesów neodymowych do biegunów magnesów i ich jednoczesne, osiowe (wzdłuż osi magnesowania) od nich odsuwanie. Ten proces należy powtórzyć kilkukrotnie.
Po namagnesowaniu powinno się zmierzyć pole poszczególnych magnesów przetwornika, lecz do tego potrzebny jest miernik pola magnetycznego.

PYTANIE: Czy można uniknąć powtórnego magnesowania magnesów ALNICO przetwornika?

ODPOWIEDŹ: Tak. Wymyśliłem sposób na przywrócenie właściwego stopnia namagnesowania przetworników wyposażonych w magnesy prętowe ALNICO 5 bez konieczności powtórnego magnesowania ich magnesów.
Co więcej, sposób ów całkowicie zapobiega ponownemu rozmagnesowaniu magnesów w przyszłości i gwarantuje stabilne pole magnetyczne przetwornika (a więc niezmienne brzmienie i poziom sygnału) „na zawsze”.

Informacje: humless.pickup@gmail.com

Wróć do „Zrób to sam”