polishmilk
Posty: 17
Rejestracja: 24-08-2010 11:46

11-09-2017 11:33

Siemanko, ostatnio zostałem szczęśliwym posiadaczem poda ;) muszę się więc do was zwrócić z prośbą o pomoc. Do tej pory grałem na Marszałku z dopałką ds2, wiadomo tu nic wielkiego się nie zrobi wszystko wpięte w linię. Jak natomiast podłączyć tego poda??? Nie pytam się o brzmienie, bo wiadomo każdy ma swoje ucho i ustawi tak jak mu się podoba. Chodzi mi raczej o to, czy więcej możliwości kreowania dźwięku jest po podłączeniu w linię czy do "pętli"? Z tego co mi wiadomo w pętli korekta wzmacniacza już nie działa, ale jako, że mam tylko jeden piec nie ma to większego znaczenia. Jestem sprzętowym laikiem, dlatego liczę na waszą pomoc. Dzięki!

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

11-09-2017 12:36

Spróbuj tak i tak, zobacz co Ci bardziej pasuje. Ja mam wprawdzie doświadczenie tylko z Pocket POD (który dobrze brzmi na słuchawkach, ale na piecu tragicznie, chyba że właśnie w pętli, wtedy nie jest tak tragicznie), ale z wieloma efektami nauczyłem się, że warto poeksperymentować z ustawieniem kolejności i podłączenia, żeby znaleźć to, co mi najfajniej brzmi.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

polishmilk
Posty: 17
Rejestracja: 24-08-2010 11:46

11-09-2017 13:54

No właśnie kombinowanie z tym kombajnem to jest nie lada wyczyn... zwłaszcza, że ze względu na tryb mojej pracy i życie rodzinne nie mam, aż tak dużo czasu na kombinowanie, bo wtedy tracę czas z ćwiczeń... A jak jest z nagrywaniem? Jak podłącze do kompa to dźwięk będzie chyba inny bo bez modulacji pieca, więc wychodzi na to, że chyba lepiej połączyć przez send/return.

Awatar użytkownika
Bartoszek00
Doradca
Posty: 141
Rejestracja: 11-01-2009 20:10

19-10-2017 06:47

W samym multi masz symulacje, ktore jak wlaczysz to najlepiej brzmia na koncowka mocy+kolumna. Po w pieciu multi w linie bedziesz to brzmialo gorzej, i lepiej wpiac sie w return petli efektow wykorzystujac tylko koncowke mocy marshalla. Symulacje wzmacniacza w multi mozesz miec wlaczone a kolumny sprawdz na sluch czy lepiej bez czy z nia

Wróć do „Efekty gitarowe”