Awatar użytkownika
positivessence
Posty: 80
Rejestracja: 18-07-2012 13:48

24-08-2017 12:53

Cześć wszystkim!
Mam nadzieję, że trafiłem z tematem w odpowiedni dział. Mój problem polega na tym, że posiadam interfejs Focusrite Scarlett Solo i planuję zakupić do niego dwa monitory studyjne JBL LSR305 a nie mam pojęcia jak wyglądać będzie podłączenie a konkretniej kabel. Poczytałem trochę i na stronie: https://homestudiobasics.com/jbl-lsr-305-vs-yamaha-hs5-entry-level-heaven/ wyszło, że potrzebuję kabla "TS to dual RCA" czyli prościej mówiąc dużego Jacka na dwa chinche. Tu pojawia się problem z którym się zmagam ponieważ z tyłu interfejsu są tylko 2 wejścia RCA - czerwony i biały (right & left). Czy do podłączenia obu monitorów do mojego Scarlett solo potrzebuję 2 takich kabli przy czym z jednego wpiąć tylko jednego RCA (powiedzmy czerwony a biały będzie zwisał nigdzie nie wpięty) a z drugiego drugi (np biały/czarny a wtedy czerwony nie będzie nigdzie podłączony)? A druga sprawa to gdzie takie kable mogę otrzymać? Chcę zamówić monitory z guitarcenter.pl, więc dobrze by było gdybym te kable (jeśli takowe są potrzebne) mógł zamówić rownież z tej strony. Do tej pory na gc.pl znalazłem tylko taką opcję: https://guitarcenter.pl/catalog/klawisze/akcesoria/przewody/roland-rcc-10-tr2r ale nie ukrywam, że liczę na możliwość otrzymania jakiegoś tańszego zamiennika, bo wizja 170zł za dwa kable mnie trochę przeraża :shock: Jeśli są inne opcje podłączenia tych dwóch monitorów do mojego interfejsu to też chętnie o nich przeczytam i dowiem się, który będzie najlepszym rozwiązaniem.
Nie znam fachowej terminologii, więc z góry przepraszam za pomieszane z poplątanym i mam nadzieję, że opis, który powyżej popełniłem jest w miarę zrozumiały. Z góry dzięki za pomoc!
ObrazekObrazek
Epiphone Les Paul Standard /// Kustom KG 100FX /// Dunlop GCB - 95 - Cry Baby /// MXR M-116 Fullbore Metal /// Dean Dime Razorback Floyd DB Lightning ///

acoto
Posty: 1085
Rejestracja: 12-06-2013 12:27

24-08-2017 13:02

potrzebujesz dwóch kabli TS-RCA czyli duży jack- czincz . Lewy do lewego ,prawy do prawego. Nie wiem czy takie kupisz.Jeśli nie to 2 x chinch-chinch + przejściówki 2 x chinch - jack
[color=#00BFBF]sprzedam/zamienię: , Vantage Avenger 310 (SD invader)[color=#00BFBF][/color]

Wróć do „Gitara i komputer”