Marvel312
Posty: 8
Rejestracja: 10-08-2014 21:18

31-07-2017 00:00

Witam,
Mój problem zaczął się jakoś 3 tygodnie temu.Mam dziwny ból w nadgarstku prawej ręki kiedy trzymam kostkę.Próbowałem przez te 2 tygodnie nie obciążać tej ręki myśląc że przejdzie, ale tak się nie stało.Ból jest taki sam jak na początku, dodam też, że gram na gitarze 7 lat.Przez ten czas nie miałem nigdy takiego problemu.Podczas tych 7 lat starannie dbałem o pozycję kostki oraz o to żeby trzymać tą kostkę luźno i przed wzięciem gitary porządnie rozciągnąć palce.
Kostke układam mniej więcej tak z małą różnicą, że wystaje mniej kostki:
Obrazek
Problem polega na tym, że nawet chwyt ten przez krótką chwilę powoduje ten dziwny ból który uniemożliwia mi granie na gitarze tzn. grać mogę ale ból przeszkadza, natomiast granie wyłącznie palcami nie sprawia żadnego problemu.Przeszukałem cały internet i żadne z moich objawów nigdzie nie pasuję, od paru dni też robię dodatkowe ćwiczenia rozciągające.Moje pytanie brzmi czy ten ból powoduje złe trzymanie kostki czy jakieś inne dziwne schorzenie?Ktoś coś wie w czym może być problem?Dzięki za jakąkolwiek odpowiedź.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

31-07-2017 09:15

Trzymaj kostkę, nie próbuj jej zgnieść... Poszukaj też takiego ustawienia, żeby było to dla ciebie naturalne. Będzie łatwiej.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Wróć do „Teoria muzyki”