Slavko
Posty: 20
Rejestracja: 28-05-2017 15:15

28-05-2017 15:47

Witam;
Szukałem tematów opinii o tym wzmacniaczu Marshall Code.
Natknąłem się na na tym Forum na wpis zachwalający.
...
Ja mam Yamaha THR10. Cena jak za 2x5W mówi za siebie.Drogi i droższy od nawet 50W Marshalla.
Powód,bo właśnie ona symuluje wzmacniacz lampowy [ 1-sze miejsce uzyskała za brzmienie a'la lampa]. Masz wrażenie,że grasz na lampie.
Podają nazwy lamp jakie symuluje ,ale w brzmieniu jest to właśnie Marshall... Na dodatek ładny środek wrażenie lampowe ciepłe.
..
Mam też Boss GT100 to kiszka reklamowa.W brzmieniu to dzwonek do drzwi.Jak te ich DS-1.siara i tyle.Jedynie Boss GT100 ma EQ parametryczne i można wzbogacić środek i obciąć górę ,ale do Yamahy to może buty pastować dalej płasko.
..
Czy,może ktoś potwierdzić i miał w praktyce do czynienia z lampą,że ten Marshall Code ma coś wspólnego z brzmieniem a'la lampa.
..

Pytam,gdyż myślałem wymienić Boss GT100 na Marshall-a Code.
Tylko,czy jest sens jak dale będzie to samo. :-)

zibisz
Posty: 1
Rejestracja: 10-12-2017 23:48

11-12-2017 00:06

witaj , czytałem o zachwytach nad Marshall code i testy też są pozytywne , mam go w domu do ćwiczeń i niestety, no nie jestem z niego zadowolony , wysokie tony zabijają dźwięk o ile na słuchawkach można regulować coś brzmieniem to na głośniku mimo skręcenia potencjometrów middle i treble w maksymalnie w lewo sopran wbija ci w uszy szpilki i na dłuższa metę nie da się grać mówię ci o moich subiektywnych odczuciach nie wiem może mam coś zepsutego w nim swego czasu ogrywałem go w music store w Poznaniu i wydawał mi sie ok ale może to efekt tego że bardzo chciałem go przetestować i może to przeoczyłem. pozdrawiam

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1786
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

11-12-2017 08:04

Mam zupełnie inne wrażenia...
Moje typowe ustawienia EQ to coś w rodzaju B7 -M9 -T8 i wcale nie mam wrażenia nadmiaru góry. Pod piec podpinałem trzy różne gitary w układzie H-H i dwa straty S-S-S z zupełnie innymi przystawkami - wszystkie brzmiały inaczej, ale w żadnym przypadku nie trzeba było korygować EQ.
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

Wróć do „Jaki wzmacniacz gitarowy / combo od 500zł - 1000zł”