Kirabax
Posty: 2
Rejestracja: 25-04-2017 00:26

25-04-2017 00:29

Zapytałem o to na innym forum, ale z uwagi, że interesują mnie różnorakie propozycje od gitarzystów o różnych gustach, postanowiłem zadać to pytanie i tutaj :)

Mówiąc sceptyk mam na myśli, że nie potrzebuję całej masy efektów, bo z tych dostępnych w piecyku i tak używam delaya, reverba, czasem chorusa, a w zewnętrznych kostkach mam Tremolo i osobnego Waha od Dunlopa. Gram na Cleanie, lekkim crunchu lub leciutkim Overdrivie. Na wszelkich innych bajerach znam się słabo, nie śledzę, celuję w tradycyjne brzmienia. Zresztą uważam, że im mniej efektów w multi, tym więcej da się z nich wycisnąć.

Dużo zaś ćwiczę improwizacji bluesowych i kombinuję w stylach pochodnych. W grze staram się stylizować na Johna Mayera, Claptona, Ray Vaughana, czasem BB Kinga. Najbardziej potrzebuję loopera, aby wymyślony podkład zapisać i móc godzinami pod to improwizować :) Fajnie by było, aby można było podpiąć mikrofon (pojemnościówka USB dałaby radę? jak nie, może być zwykłe złącze) aby zapisywać jakieś chórki. Mega przydałby się jakiś Clean Booster albo inny wzmacniacz czystego sygnału (nie chcę posiłkować się Gainem z pieca).

W skrócie: mniej "wypasu", więcej przydatnych ulepszaczy, ale przede wszystkim looper z 3, może nawet 4 kanałami. Póki co upatrzyłem Boss ME-70 (używka za nieco ponad 600 zł) ale tak jak wspominałem, chyba aż tylu bajerów nie potrzebuję.

Sasquach
Posty: 223
Rejestracja: 27-03-2010 06:51

25-04-2017 22:54

Sprawdź Line6 JM4 Looper, jest to bardziej looper z efektami niż multiefekt z looperem (tak wiem jak to zabrzmiało...), nic innego nie przychodzi mi do głowy. Niestety nie miałem osobiście z tym styczności, może jeszcze ktoś coś zaproponuje.
Peavey Bandit Solo Series 50W (1981r), głośnik Scorpion
Peavey Studio Pro 112 65W, głośnik Blue Marvel
Line 6 Verbzilla
Line 6 Echo Park
Line 6 Pod HD500X

Kirabax
Posty: 2
Rejestracja: 25-04-2017 00:26

25-04-2017 23:35

Sasquach pisze:Sprawdź Line6 JM4 Looper, jest to bardziej looper z efektami niż multiefekt z looperem (tak wiem jak to zabrzmiało...), nic innego nie przychodzi mi do głowy. Niestety nie miałem osobiście z tym styczności, może jeszcze ktoś coś zaproponuje.


Wygląda ambitnie :) Robi wrażenie. A coś tańszego może?

Wróć do „Multiefekty / Procesory”