Awatar użytkownika
kresto
Posty: 59
Rejestracja: 02-12-2013 17:54

02-11-2014 21:33

Czy możecie polecić jakiś syntezator/automat perkusji?

Chcę móc grać do perkusji a nie posiadam jej ani nie znam nikogo kto ma abym mógł z nim pograć.

Nie lubię grać do metronomu a taka gra może będzie ciekawsza.
Obrazek

Awatar użytkownika
RiffingMan
Doradca
Posty: 487
Rejestracja: 28-05-2011 21:56

02-11-2014 22:22

Jeśli to ma być wyłącznie do celów domowych, są pewne rozwiązania, które nie wymagają ponoszenia kosztów. Programować ścieżki perkusyjne można w takich programach jak Hydrogen Audio czy TuxGuitar. Poza tym na YT jest mnóstwo ścieżek perkusyjnych o różnych tempach i o różnej stylistyce. Jeśli to jednak nie wystarcza, zawsze są programy tj. EZdrummer czy Addictive Drums, z tym że one już bezpłatne nie są. Programy tego typu przydadzą się nie tylko podczas ćwiczeń, ale również w czasie nagrywania swoich pomysłów, ponieważ oferowane przez nie brzmienie instrumentów perkusyjnych jest wysokiej jakości. Oczywiście są jeszcze programy typu DAW tj. Ableton Live czy Avid Pro Tools, ale ich ceny są dość pokaźne (choć wersje EDU są kuszące, jeśli jest się uczniem/studentem/nauczycielem). Według mnie ze względu na ich potężne możliwości lepiej wydać te same pieniądze na DAW do szerokich muzycznych zastosowań (możliwość kreowania w nich ścieżek perkusyjnych jest jedną z wieeeelu dostępnych opcji) niż na hardware'owy syntezator perkusyjny, na którym właściwie można jedynie programować rytmy.
Praktyka > Teoria > Sprzęt
Służę pomocą w zrozumieniu teorii muzyki, wystarczy wysłać prywatną wiadomość.

Awatar użytkownika
kresto
Posty: 59
Rejestracja: 02-12-2013 17:54

02-11-2014 22:24

Chcę tylko coś do czego mogę sobie w domu pograć.
Ewentualnie nagrać swoje wypociny.

Coś co ma już wbudowane ścieżki czy jak się to mówi.
Obrazek

Dareios
Posty: 224
Rejestracja: 16-01-2012 15:33

03-11-2014 00:43

Jak chcesz nagrywać to polecam ezdrummera. Masz tam tez gotowe rytmy i możesz układać swoje (w DAWie jako midi). Nie jest bezpłatny, ale np na audiodeluxe.com jest czasami do wyjęcia w dobrej cenie, ja płaciłem z tego co pamiętam jakieś 40 dolarów
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
kresto
Posty: 59
Rejestracja: 02-12-2013 17:54

03-11-2014 18:04

Dziękować :D
Obrazek

blackmaggot
Posty: 4
Rejestracja: 09-04-2013 11:15

08-11-2014 11:29

Ja jeszcze dodam od siebie bo tematem interesuje się od dłuższego czasu: ezdrummer1 w tym momencie ssie, najlepszą jakość dają addictive drums, i ostatnie moje odkrycie ezdrummer 2 z paczkami sampli i zestawów perkusji. Jeśli w przyszłości będziesz chciał wymodelować brzmienie perkusji całkowicie pod siebie to bierz superior drummer, bo daje kosmiczne możliwości, tylko trzeba się liczyć z tym, że jest już o wiele bardziej skomplikowany bo tam każde niuanse brzmieniowe ustawiasz sobie. Ja bym Ci polecił ezdrummer 2 z którego sam obecnie korzystam ;-)

Wróć do „Programy muzyczne”